Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Nika
Czw 26 Lis, 2009
Zwolnienie lekarskie
Bartko 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 10 Pa 2014
Posty: 20
Skd: Kraków
Wysany: Sob 17 Pa, 2015   

Samo wystawienie L4 to nie problem. ZUS jest problemem. Mnie wezwali na komisję w sprawie zasadności 5 dni po wyjściu ze szpitala. Lekarz zrobił oczy i powiedział że nie ma informacji o przyczynie dlaczego mamL4 na miesiąc. Ręce opadają,
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 19 Pa, 2015   

Bartko, najlepiej mieć L-4 na 2 tyg wtedy się nie czepiają to fakt. Jednak co za głupota zadać takie pyt po wymianie endo!
 
     
Bartko 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 10 Pa 2014
Posty: 20
Skd: Kraków
Wysany: Wto 20 Pa, 2015   

Mnie zastanawiał tylko fakt jakim trzeba być ignorantem żeby mając kod na L4 i pieczątkę szpitala takie jaja robić. Najlepsze było to że jak wyraziłem swoją opinię na ten temat usłyszałem:
"nie rozumiem o co Panu chodzi przecież zwrócimy na dojazd".
3,80 za bilet w każdą stronę. Pal sześć faktyczne koszty przebijania się autem na drugą stronę miasta. Ja nie odważyłem się na jazdę komunikacją a moja żona musiała wziąć urlop żeby mnie zawieźć. Ale to już ich nie interesuje.
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Wto 20 Pa, 2015   

Mój lekarz ortopeda wystawił mi zwolnienie od 27 maja do 6 sierpnia,a potem od 6 sierpnia do 14 listopada.ZUS wezwał mnie dopiero niedawno czyli jakieś 4 miesiące po operacji i nie mieli żadnych zastrzeżeń , nawet wprost przeciwnie (życzono mi zdrowia).Wcześniej rzadko bywałam na zwolnieniach i może dlatego wezwanie dostałam po tak długim okresie czasu.Jestem z Wielkopolski,a komisję miałam w Kaliszu:)
_________________
Renia
 
     
Joanna72 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Pa 2016
Posty: 10
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 11 Pa, 2016   

Wydaj emi się zę zwolnienie moze dawać lekarz rodzinny. To bez sensu biegać do Ortopedy co miesiąc.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 11 Pa, 2016   

Joanna72, Miałam zwolnienie od rodzinnego po operacji, już następne, po 2 miesiącach i dostałam wezwanie do ZUS-u na komisję. P. doktor powiedziała, że takie długie zwolnienie może wydawać tylko ortopeda.
_________________
Beata8
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 11 Pa, 2016   

Dalsze zwolnienia może wystawiać lekarz rodzinny. Wiem to ponieważ po kolejne zwolnienie musiała bym chyba jeździć do Otwocka. Raczej nie realne to było. A do mojego Ortopedy w Pile trudno się dostać i to tylko prywatnie. Dalsze zwolnienia wystawiał mi więc, lekarz rodzinny. Nie wiem czy teraz to się nie zmieniło ale nie sądzę. Na miesiąc może spokojnie wystawić lekarz rodzinny.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 11 Pa, 2016   

dorotabeata napisa/a:
dostałam wezwanie do ZUS-u na komisję. P. doktor powiedziała, że takie długie zwolnienie może wydawać tylko ortopeda.

ZUS-u chyba nie interesuje, kto wystawia zwolnienie. Ja miałam L4 wyłącznie ze szpitala w Piekarach i 2 razy byłam wzywana na komisję... Byłam wściekła i rozżalona (ta pierwsza komisja była niedługo po powrocie do domu) i chyba dałam temu wyraz, bo pani dr zaczęła mi tłumaczyć, że oni w systemie maja tylko symbol (bodajże M16), który oznacza schorzenie stawu biodrowego, bez możliwości zaznaczenia, czy chodzi o bóle zwyrodnieniowe czy stan po operacji... Wręcz mnie przepraszała :-D i zaraz wyznaczyła mi termin do sanatorium (nawet mi nie przyszło do głowy o to prosić!). Z ZUS-u wyszłam ze skierowaniem w ręce :)
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 12 Pa, 2016   

Witam
Mam do Was pytanie.Operację miałam 17 maja dostałam zwolnienie / w sumie 5 miesięcy do 17 pażdziernika/ a 31 sierpnia skończyła mi się umowa o pracę. Złożyłam z ZUSie po badaniu u lekarza orzecznika /dokładnie 7 września/ dokumenty dot.zasiłku chorobowego /wcześniej był wypłacany przez zakład pracy. Mimo, że ZUS otrzymał komplet dokumentów i ma 30 dni na wypłacenie świadczenia / za okres od 1 września do 17 pażdziernika/ pieniędzy do tej pory nie otrzymałam. Nie ukrywam, że strasznie mnie to wkurza /taka ignorancja/. Wykonuję codziennie kilka telefonów i otrzymuję info, że sprawa leży i czeka na zatwierdzenie. Ile mogę jeszcze czekać do jasnej anieli!! Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Prawo mówi, że ZUS powinien zapłacić odsetki./dodam, że składki płacone były w terminie a ja w tym ignoranckim kraju pracuję 30lat i nie otrzymałam do tej pory żadnej informacji, że czegokolwiek brakuje i to jest pierwsza moja taka sytuacja!/ Będę wdzięczna za odpowiedź. Codziennie mi obiecują, że oddzwonią z informacją i nikt nie oddzwania. Można się naprawdę wkurzyć.
Nie jestem mściwa, rozumiem, że wszędzie pracują ludzie, ale bez przesady!!! żeby o własne pieniądze trzeba było się prosić !!!
p.s dzięki Bogu, że wracam do pracy

U.
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Sro 12 Pa, 2016   ZUS

Witam! Decyzję lekarza orzecznika ZUS o całkowitej niezdolności do pracy otrzymałem 10 maja a pierwsze pieniądze w formie zaliczkowej 21 sierpnia. Ile wykonałem telefonów - nie policzę. Dopuściłem się nawet gróźb karalnych i chyba to dopiero poskutkowało. Ale i tak do dnia dzisiejszego nie mam obliczonego świadczenia, jedynie formę zaliczkową od której nie przysługuje odwołanie. A świadczenie kończy się 30 listopada. Szczęśliwy ten, który nie wpadł w tryby tej instytucji.
Pozdrawiam - Krzysiek
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 12 Pa, 2016   

dzięki Krzysiu za odpowiedź.
Masakra to o czym piszesz.ja nie mogę!! Trzy miesiące!!!
No..dziś udało mi się dodzwonić do właściwej osoby..tłumaczyła mi jakieś chore przepisy których kompletnie nie rozumiem / bo to nie 30 dni od komisji orzeczniczej podobno tylko 30 dni -podobno od ustania zwolnienia../ Konia z rzędem temu kto się w tym połapie.Krótko mówiąc gra na zwłokę!!!
W każdym razie podano mi termin 18 październik na wypłatę i zapewniono że będzie świadczenie na koncie/ tylko dlatego, że się upomniałam../ Cholerny świat. Jak ja się spóźnię ze składką to są bezwzględni. Jakiś ruch opozycyjny pacjentów w tym temacie powinien powstać. Weź tu się lecz człowieku jeśli nie masz za co.Prawdę mówiąc pieniądze są potrzebne jak się nie ma dochodu a oni wypłacają jak idę do pracy. dzięki Ci Panie Boże, że mogę jeszcze pracować!
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Czw 13 Pa, 2016   

Ja dostałam po roku i po sprawie sądowej... zus nie chciał wypłacić zasiłku oficjalnie "bo nie" (nie podali żadnych argumentów w decyzji odmownej), a telefonicznie mnie poinformowano, że widać było, że zaplanowałam sobie operację z dużym wyprzedzeniem i specjalnie podniosłam podstawę oskładkowania (mam działalność gospodarczą). Nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać, bo czekanie w bólu miesiącami na "pilną" operację niby sobie sama zaplanowałam.... sąd nie miał wątpliwości, że to jakiś podły żart i nawet się nie odwoływali od wyroku. Niemniej jednak za rozprawę i te parę godzin pracy prawników zusu też myśmy zapłacili....
Mam wrażenie, że zadaniem pracowników zusu nie jest pomoc osobom które pomocy potrzebują tylko walka o każdy grosz, a nuż się człowiek nie będzie wykłócać....
Macierzyński dostałam też po 3 miesiącach od złożenia wniosku, przeszkody w wypłacie wynajdowali przeróżne. Odsetki od zwłoki rzecz jasna się nie należą.
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 13 Pa, 2016   

Dzięki biedronne
To chyba znaczy, że mam jednak więcej "szczęścia" od łaskawcy ZUSU... hehehe:) Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać... naprawdę
 
     
Joanna72 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Pa 2016
Posty: 10
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 14 Pa, 2016   

Reniaczek napisa/a:
Mój lekarz ortopeda wystawił mi zwolnienie od 27 maja do 6 sierpnia,a potem od 6 sierpnia do 14 listopada.ZUS wezwał mnie dopiero niedawno czyli jakieś 4 miesiące po operacji i nie mieli żadnych zastrzeżeń , nawet wprost przeciwnie (życzono mi zdrowia).Wcześniej rzadko bywałam na zwolnieniach i może dlatego wezwanie dostałam po tak długim okresie czasu.Jestem z Wielkopolski,a komisję miałam w Kaliszu:)


A lekarz prywatna wizuta cyz na NFZ
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Czw 02 Sie, 2018   

Dzisiaj poziom niekompetencji urzędniczki ZUS sięgnął zenitu :evil: :evil: :evil: 31 lipca skończył mi się zasiłek rehabilitacyjny na komisje mam 3 sierpnia. Dzwoni dzisiaj pani z ZUS i mówi, że lekarz się rozchorował i ona mnie zapisze na 24 sierpnia . Pytam więc co ja niby mam zrobić bo zasiłek skończył mi się 2 dni temu a ona mów, i że nie wie. :shock: Jadę tam jutro i słowo daje, że skończy się to na kierowniku. :evil: :evil: :roll:
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.