Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: pasiflora
Sro 28 Wrz, 2011
Komórki Macierzyste
Anika111 
endo
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 53
Doczya: 24 Maj 2016
Posty: 10
Skd: Toruń
Wysany: Pi 10 Lis, 2017   

Hej!!
Już wcześniej pisałam o rezultatach podania komórek macierzystych do biodra /KATE310/. Proszę sprawdzić wcześniejszy mój wpis. :-)
Co prawda było to 4msc po zabiegu.Minął już ponad rok i jest bardzo dobrze.Nie żałuję swojej decyzji,a mój lekarz wspaniały człowiek.Nie każdy niestety kwalifikuje się na podanie komórek macierzystych.Każdy ma inne schorzenie.To lekarz decyduje o metodzie leczenia.Nadal nie boli mnie biodro,ruchomość się poprawiła,noga stała się bardziej elastyczna i nie kuleję.Staram się codziennie trochę ćwiczyć albo jeździć na rotorku. Rzadko teraz tutaj bywam, więc jak coś na prywatnego @. Podałam wcześniej.Pozdrawiam
_________________
Fi
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 01 Gru, 2017   

mam znajomego, również siatkarz-oldboy. posiada dużą firmę na tyle, że jest sponsorem indywidualnym jednego z reprezentantów Polski w siatkówce plażowej). bariera finansowa dla niego jest bardzo wysoka.
miał kłopoty z kolanem, gdzie miał zużyte chrząstki. skorzystał z leczenia w Szwajcarii. pobierają komórki macierzyste i w warunkach laboratoryjnych hodują chrząstkę, potem wstawiają. dało to dobre rezultaty, choć operacja odbyła się na raty, jedna w Szwajcarii. poprawka w Polsce. cena chrząstki hodowlanej, jak mnie pamięć nie myli to chyba 3000 euro za centymetr kwadratowy. trzeba też doliczyć koszt samej operacji, w tym wypadku dwóch.
 
 
     
dolekpas 
dolekpas
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Gru 2017
Posty: 1
Skd: Krosno
Wysany: Pi 15 Gru, 2017   

Witam. Dziś przeglądałem forum i postanowiłem napisać kilka słów o moim przypadku. Jestem 53 letnim mężczyzną ze sportem za panbrat. Rower, biegi, sporty walki, łażenie po górkach i niestety 3 lata temu odezwało się lewe biodro. Stosowałem różne metody leczenia min. pana Zięby, firmy Coral, zaliczyłem wielu rehabilitantów i w końcu reumatolog (pobyt w szpitalu) i ortopeda. Niestety brak efektów pozytywnych, jest tylko co raz gorzej i skierowanie na wymianę biodra. Sport też poszedł w odstawkę bo nie wyrabiam. Zastanawiam się nad tymi komórkami macierzystymi ale jak czytam to forum to zaczynam wątpić. Poza tym ortopeda z Kielc powiedział mi, że komórki to na 2-5 lat a potem i tak endoplastyka. Już nie wiem co robić a tak chciałoby się pobiegać.
_________________
1963
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Nie 25 Lut, 2018   

dolekpas nie wiem co Ci doradzić w kwestii komórek macierzystych...bo oczywiście nie ma gwarancji na to że będzie lepiej po zabiegu, natomiast bardzo często komórki macierzyste podane dostawowo poprawiają funkcjonowanie stawu. Problem jest tylko taki że są różne podejścia to tego zabiegu - jedni uważają że wystarczy zrobić zabieg i tyle, a to wygląda nieco inaczej. Postępowanie po zabiegu jest równie istotne. No i kwestia ceny. Jest to zabieg kosztowny. Nie wiadomo na jak długo pomogą komórki macierzyste, natomiast jeśli są możliwości finansowe to moim zdaniem warto byłoby spróbować, bo być może uda się odwlec endoprotezę. Choć oczywiście trzeba indywidualnie przedyskutować "zyski" i "straty" i podjąć decyzję indywidualnie do Twojej sytuacji.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Małgośka789 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 26 Lut 2018
Posty: 4
Skd: Łódź
Wysany: Pon 26 Lut, 2018   

Cyryl napisa/a:
mam znajomego, również siatkarz-oldboy. posiada dużą firmę na tyle, że jest sponsorem indywidualnym jednego z reprezentantów Polski w siatkówce plażowej). bariera finansowa dla niego jest bardzo wysoka.
miał kłopoty z kolanem, gdzie miał zużyte chrząstki. skorzystał z leczenia w Szwajcarii. pobierają komórki macierzyste i w warunkach laboratoryjnych hodują chrząstkę, potem wstawiają. dało to dobre rezultaty, choć operacja odbyła się na raty, jedna w Szwajcarii. poprawka w Polsce. cena chrząstki hodowlanej, jak mnie pamięć nie myli to chyba 3000 euro za centymetr kwadratowy. trzeba też doliczyć koszt samej operacji, w tym wypadku dwóch.


Najważniejsza jest skuteczność, ale na takie koszty niestety nie każdy może sobie pozwolić. Ot, urok komórek macierzystych.
 
     
wikorol 
wikorol
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 66
Doczy: 19 Gru 2016
Posty: 5
Skd: kujawy
Wysany: Pi 09 Mar, 2018   

07-01-2014 roku miałem podane komórki macierzyste do obu bioder i jak na razie działają pod warunkiem że ćwiczę.
Pozdrawiam :-)
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Pi 09 Mar, 2018   

Koszt??
 
     
wikorol 
wikorol
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 66
Doczy: 19 Gru 2016
Posty: 5
Skd: kujawy
Wysany: Sob 10 Mar, 2018   

mjuniorek napisa/a:
Koszt??
22 000 obydwa biodra. :-)
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Nie 08 Lip, 2018   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Pon 09 Lip, 2018   

Mięśnie też się ostrzykuje. Ale słyszałam tylko o Łodzi - ostrzykują chorobach neurologicznych. Podanie komórek macierzystych do mięśni ma za zadanie ich wzmocnienie i odbudowanie. Stosuje się je w celu zwiększenia masy mięśniowej. Komórki kacierzyste pobierane są z tego co wiem z krwi obwodowej. Po takim zabiegu konieczna jest systematyczna rehabilitacja - szczególnie wzmacnianie mięśni. Sam zabieg jest dość kosztowny.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 09 Lip, 2018   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 10 Lip, 2018   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Sro 11 Lip, 2018   

Karolina23
powodzenia życzę i daj znać jak pójdzie bo też jestem zainteresowana komurkami macierzystymi
_________________
Lwie serce
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Czw 12 Lip, 2018   

O chrząstce w sprayu słyszałam, natomiast nie miałam jeszcze okazji sprawdzić tej metody na sobie, ani przekonsultować takiego zabiegu z ortopedą. Korzystałam jedynie z komórek macierzystych pobieranych ze szpiku kostnego. Ale temat tego typu zabiegów mnie interesuje. Jeśli karolina23 będziesz wiedziała coś więcej na temat chrząstki w sprayu to daj znać na tu na forum:)
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Anika111 
endo
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 53
Doczya: 24 Maj 2016
Posty: 10
Skd: Toruń
Wysany: Pon 30 Lip, 2018   

Podzielam zdanie Pani "solis1"- sam zabieg OK, ale postępowanie po zabiegu jest równie istotne. Pani solis1 bardzo mi pomogła w wyborze lekarza,który miał mi podać komórki macierzyste.Miałam podawane komórki macierzyste do lewego biodra.Jestem nadal zadowolona i już prawie 2 lata jestem po zabiegu.Poprawiła się moja ruchomość w stawie biodrowym.Nie mam bólu w biodrze.Mimo upływu czasu i poprawy stanu zdrowia staram się nadal ćwiczyć.Pozdrawiam
_________________
Fi
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.