Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Sro 20 Cze, 2018
Problem biodra. ktoś coś podpowie ??
jacekrys 
frost
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 19 Cze 2018
Posty: 1
Skd: Wieliczka
Wysany: Wto 19 Cze, 2018   Problem biodra. ktoś coś podpowie ??

Witam wszystkich,

Przepraszam jeżeli zamieściłem temat nie tu gdzie trzeba.
W marcu byłem u lekarza ortopedy z problemem bólu kolanowego, po badaniu USG oraz RTG okazało się że mam problem z biodrem a ból powstaje od biodra. Ogólnie Boli mnie od pośladka w dół aż do kolana, czasem po wewnętrznej uda czasem po zewnętrznej.mam problem z sciągnięciem buta z prawej nogi, gdy kładę nogę na schodzie i rozsznuruję sznurówkę powstaje w nodze bardzo duży ból, wtedy muszę pochylony śćiągnąć nogę z schodu i powoli się prostować. Mam problemy z wsiadaniem do auta jak i z wysiadaniem, podobny ból nogi a raczej uda w połączeniu z pośladkiem. Poniżej opis lekarza:

W badaniu sztywność biodra-ograniczenie pełnego zginania i rotacji wewnętrznej. W zakresie kolana-ból lokalizowany wzdłuż ITB dystalnie. W USG okolicy bez zmian, kolano z pełnym ruchem, stabilne, objawy łękotkowe ujemne.
RTG - obustronne cechy początkowych zmian zwyrodnieniowych bioder na tle choroby Otto - Chrobaka.
Wnioski: wg. mnie pbjawy przeciążenia pasma biodrowo-piszczelowego na tle ograniczonej ruchomości w biodrze. Do rehabilitacji - rozciągania pasma biodrowo - piszczelowego, rozlużnienie, trakcja biodra i wszystkich struktur towarzyszących. Wzmocnienie stabilizatorów biodra, mięśni rotatorów, pośladkowego średniego, wielkiego i napinacza powięzi...

Ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ??
Pragnę zasięgnąć opini i porady od kogoś kto już się z tym spotkał.
Nie mieszkam w polsce wiec chcę być przygotowany na wszystko przy następnej wizycie u lekarza w kraju

Pozdrawiam wszystkich
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Wto 19 Cze, 2018   

Witaj. Masz typowe objawy zwyrodnienia biodra. U mnie było to samo, bolało mnie pod kolanem i promieniowało aż do palców stopy. Przez kilka lat byłam błędnie diagnozowana, że to niby rwa kulszowa. Może wcześniej dało by się jeszcze coś zdobić a dzisiaj mam 2 endoprotezy. Ale nie panikuj bo każdy przypadek jest inny i jeśli to są początki to można to spowolnić lekami i rehabilitacją. Najlepiej jak zrobisz sobie rezonans i pójdziesz do dobrego ortopedy.
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 21 Cze, 2018   

Witaj, jest w dz.ogolnym na Forum temat " cos mnie boli, ptzed operacja..." - tam wiele osob pisalo podobne posty i sa odpowiedzi uzytkownikow.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.