Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Nasze terminy operacji
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Sob 27 Sty, 2018   

31.01.2018 Piekary Slaskie oddzial 1. Dowiedzialem sie 25.01
 
     
Łukasz29 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 37
Doczy: 11 Lis 2016
Posty: 20
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 15 Mar, 2018   Tegoroczna operacja osteotomii wg. Ganza

Witam,
chciałem zapytać czy jest jakiś Bioderkowicz na forum, który ma wyznaczony termin operacji okołopanewkowej osteotmii wg. Ganza na czerwiec tego roku ? Bo może w grupie będzie raźniej ;-)
Mam nadzieje ze administratorki nie będą miały mi tego za zle ale dolacze krotkie pytanie. Czy ktos z Was operowanych w.w metoda osteotomii mial takze juz torbiele spowodowane zwyrodnieniem ? Bo nie ukrywam ze jeszcze mam obawy ze mimo wczesniejszej kwalifikacji do zabiegu zostane odrzucony.
Pozdrawiam
_________________
Łukasz.W.
 
     
fai_ghtpoli 
przed artro biodra
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 35
Doczya: 05 Mar 2018
Posty: 10
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 19 Mar, 2018   

Czerwiec 2018 artro biodra.
 
     
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Sro 11 Kwi, 2018   

Witam, czy ktoś się orientuje, co dzieje się w szpitalu Degi w Poznaniu. Miałem termin na luty 2018, zadzwonili i powiedzieli, że nieaktualny. Obecnie za każdym razem spychają, że jeszcze chwila, że reorganizacja, że wszystkim terminy przenoszą? Ktoś wie, o co chodzi? Niby zakwalifikowałem się do przyspieszenia, ale jak na razie to czekam już od ponad pół roku od pozytywnego rozpatrzenia mojego wniosku.
_________________
Czekam na endo.
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Czw 12 Kwi, 2018   

michooo napisa/a:
Witam, czy ktoś się orientuje, co dzieje się w szpitalu Degi w Poznaniu. Miałem termin na luty 2018, zadzwonili i powiedzieli, że nieaktualny.


Szpital im. Degi jest rewelacyjny medycznie i fatalny pod względem organizacyjnym. Przesunięcia terminów są tu normą, tak samo jak bardzo długie kolejki. Być może obecne opóźnienia są konsekwencją aresztowania szefa Kliniki Ortopedii i Traumatologii szpitala, odwołania przez rektora dyrektora szpitala latem ubiegłego roku oraz powołania nowego dyrektora od 2018 r. Przy poprzednich tego typu zawirowaniach w szpitalu wstrzymano wszystkie operacje, wezwano na konsultację pacjentów oczekujących na operację i zweryfikowano kolejki (część pacjentów zoperowała się w innych szpitalach, ale nie wypisała się z list oczekujących). W naszym przypadku o odwołaniu operacji dowiedzieliśmy się dzień przed stawieniem się w szpitalu, a zabieg odbył się po 7 miesiącach.
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Pon 16 Kwi, 2018   

michooo napisa/a:
Witam, czy ktoś się orientuje, co dzieje się w szpitalu Degi w Poznaniu. Miałem termin na luty 2018, zadzwonili i powiedzieli, że nieaktualny. Obecnie za każdym razem spychają, że jeszcze chwila, że reorganizacja, że wszystkim terminy przenoszą? Ktoś wie, o co chodzi? Niby zakwalifikowałem się do przyspieszenia, ale jak na razie to czekam już od ponad pół roku od pozytywnego rozpatrzenia mojego wniosku.


Zgadza się. Teraz na Degi jest duża reorganizacja. Nastąpiły zmiany personalne (w "zarządzie"). Jeśli chodzi o lekarzy, to części specjalistów z bardzo dużym doświadczeniem ortopedycznym też już nie ma - choć jeśli chodzi o endoprotezy to wciąż jest to szpital który trzyma bardzo wysoki poziom. Natomiast z trzymaniem się terminów zabiegów jest różnie - często są zmiany w terminach przyjęcia do szpitala. Są też wprowadzone dodatkowe kwalifikacje na większe zabiegi (endoprotezy) - gdzie jest przeprowadzone wstępne badanie przez internistę/ortopedę - ale nie wiem czy to dotyczy wszystkich oddziałów. Dzięki temu przejście przez Izbę Przyjęć w dniu przyjęcia do szpitala jest szybsze (jest już w dniu do załatwienia mniej formalności). Niestety zmiany mają to do siebie że są "plusy" i minusy":(. Pozostaje tylko dzwonić do szpitala, żeby zorientować się jak wygląda sytuacja z terminami na bieżąco.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Wto 24 Kwi, 2018   

29palms solis1 - dziękuję za odpowiedzi.

Wygląda to mało optymistycznie. Jeśli w październiku 2017 zapadła decyzja o przyspieszeniu mojej operacji (oficjalne pismo), to jest sens myśleć o zmianie szpitala? Chyba trochę ryzykowne, co? :)
_________________
Czekam na endo.
 
     
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Pon 30 Kwi, 2018   

Jeszcze mam takie pytanko do osób zoperowanych u Degi. Jak to jest? Operację wyprzedza wizyta w przychodni kwalifikacyjnej. W jakim czasie przed operacją taka wizyta się odbywa? Co na niej mówią, co każą przygotować?
_________________
Czekam na endo.
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 30 Kwi, 2018   

michooo napisa/a:
Jeszcze mam takie pytanko do osób zoperowanych u Degi. Jak to jest? Operację wyprzedza wizyta w przychodni kwalifikacyjnej. W jakim czasie przed operacją taka wizyta się odbywa? Co na niej mówią, co każą przygotować?


U nas wyglądało to tak - skierowanie od lekarza, do którego chodziliśmy prywatnie, na operację na konretnym odddziałe (żeby operował lekarz, u którego się leczylismy). Potem długie czekanie (6 lat), informacja o terminie operacji, kilka dni przed operacją zadzwoniłam do siostry przełożonej oddziału, żeby dopytać o godzinę przyjęcia i wtedy dowiedziałam się, że wszystkie operacja zostały wstrzymane i kolejki będą weryfikowane. To było w marcu. Na początku czerwca przyszło pismo z wezwaniem na konsultację, termin konsultacji wyznaczono na połowę czerwca. Tydzień po konsultacji telefon, że operacja może odbyć się w lipcu, ale operator odradził termin (może to zabobon, ale lekarze twierdzą, że w lipcu rany goją się gorzej; lipiec statystycznie jest najcieplejszym miesiącem, więc to pewnie stąd to przekonanie). Później lekarz miał urlop, ostatecznie termin został uzgodniony na październik.
Sama wizyta w przychodni trwała kilkanaście minut. Trzeba wypełnić dokumenty dot. przyjmowania leków, występujących chorób i uczuleń, przebytych operacji, itp. Do tego trzeba przynieść dokumentację dot. samego schorzenia biodra, w miarę możliwości aktualną morfologię i RTG płuc (ale to nie jest wymóg) i to w zasadzie wszystko. Dla mnie najdziwniejsze było to, że na 10 osób wezwanych na rozmowę, może 2 były zdecydowane na operację. Co gorsza bardzo wielu pacjentów nie stawia się na operację i nawet nie informują szpitala, że z jakiegoś powodu muszą zrezygnować. Stąd też wynika długość oczekiwania na operację, a sam szpital od jakiegoś czasu wprowadził zasadę, że dwukrotna rezygnacja z proponowanego terminu operacji jest równoważna wykreśleniu z kolejki oczekujących.
 
     
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Pon 30 Kwi, 2018   

29palms

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Dam znać po wizycie kwalifikacyjnej (przedoperacyjnej).
_________________
Czekam na endo.
 
     
ankak-26 
ankak-26
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczya: 10 Cze 2018
Posty: 2
Skd: Skoczów
Wysany: Nie 10 Cze, 2018   

Dostałam pismo ze szpitala w Otwocku. Termin zgłoszenia się w szpitalu 22.08.2018.
_________________
Ania.K
 
     
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Nie 17 Cze, 2018   

ankak-26 napisa/a:
Dostałam pismo ze szpitala w Otwocku. Termin zgłoszenia się w szpitalu 22.08.2018.
Gratuluję. Ja idę na spotkanie przedoperacyjne po 20 czerwca, operacja kilka/kilkanaście dni później.
_________________
Czekam na endo.
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Wto 19 Cze, 2018   

ankak-26 napisa/a:
Dostałam pismo ze szpitala w Otwocku. Termin zgłoszenia się w szpitalu 22.08.2018.
To masz szczęście że wiesz miesiąc wcześniej ;-) mnie poinformowali za 1 i 2 razem tydzień przed, też w Otwocku
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
Dorota77 
thedora
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Wiek: 47
Doczya: 23 Sty 2018
Posty: 5
Skd: Słupsk
Wysany: Sro 11 Lip, 2018   

Otwock 13 lipca czyli...pojutrze.Jutro mam się zgłosic na Izbę przyjęć.Stres sięga zenitu :-(
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Czw 12 Lip, 2018   

Dorota77 napisa/a:
Otwock 13 lipca czyli...pojutrze.Jutro mam się zgłosic na Izbę przyjęć.Stres sięga zenitu :-(
W Otwocku byłam operowana 2 razy i bardzo sobie chwale ten szpital. Naprawdę nie masz się czym stresować o będziesz w najlepszych rękach. Ja byłam na oddziale 7 i operował mnie doktor Plewiński
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.