Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Artrografia stawu biodrowego
Ancymonek 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 05 Gru 2017
Posty: 1
Skd: Poznan
Wysany: Wto 05 Gru, 2017   

Pannaanna,

Hej,

Czy tobie juz sie wyjasnilo skad bol po artroskopii? Mam podobny problem. Wstrzykiwanie (a raczej moment koncowy wbicia igly) bolalo mnie bardziej niz wyrywanie zęba bez znieczulenia ale zalozylam ze moze tak musi byc. Tylko ze przed czulam dyskomfort przy siedzeniu a teraz czuje bol przy ruchach, dyskomfort przy chodzeniu, jak kaszle to czuc jakby kosc biodrowa miala mi peknac.

Licze ze pomozesz wyjasnic co to jest. Jak zadzwonilam do miejsca ktore robilo MRI to mi powiedzieli ze nie wiedza co to moze byc i ze dziwne i kazali wziac ibuprom, ktory nic nie dal.

Pozdrawiam
 
     
fai_ghtpoli 
przed artro biodra
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 35
Doczya: 05 Mar 2018
Posty: 10
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 21 Kwi, 2018   

Hej Bioderkowicze, właśnie wracam z Krakowa, byłam na badaniu artroMR. Chcę się podzielić doświadczeniem, bo sama bardzo się stresowalam całym tym wprowadzaniem kontrastu do stawu. Wybaczcie jeżeli się powtarzam.
Okazało się, że zupełnie niepotrzebne nerwy. Kontrast miałam podany pod kontrolą usg przez super Panią Doktor. Zrobiła to bardzo delikatnie. Ledwo czułam uklucie igły (igiełki), jedyne inne doświadczenie to takie chwilowe uczucie rozpierania w stawie. Nic strasznego, dziwne, ciekawe, ale niebolesne. Wstałam od razu z łóżka. Badanie w samej juz tubie rezonansu trwało 10 minut. Jestem bardzo zadowolona. Trochę zła na siebie, że tak panikowałam. Jeśli chodzi o odczucia po badaniu, to owszem nie chodziłam idealnie, ale dało się jeszcze pospacerować po mieście. Na drugi dzień już wszystko było w normie. Zero jakiegokolwiek dyskomfortu. Podobno kontrast wchłania się po ok 4 h od podania. Dodam, że ja już miałam wcześniej że sobą wyniki MR, stąd może czas badania krotki.
 
     
Mateooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 03 Gru 2018
Posty: 7
Skd: chodzież
Wysany: Pon 03 Gru, 2018   

Hej, dzisiaj byłem u doktora na wizycie okazuje się że mam konflikt FAI uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego. Dostałem skierowanie na MR lecz doktor mówił że troszkę inne bo zrobią mi artrografię. Wytłumaczył mi że lekarz wbije się w biodro i poda mi kontrast żeby lepiej zobrazować moją dolegliwość co ułatwi w późniejszym czasie zrobienia Artroskopi. Czytałem trochę na internecie i czy to prawda że ból jest bardzo duży przy tym podawaniu kontrastu ? Nawet gdzieś spotkałem się z porównaniem bólu do usuwania zęba bez znieczulenia.. Pobranie krwi jest dla mnie problemem a co dopiero teraz Artrografia.. Pozdrowionka ;-)
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Pon 03 Gru, 2018   

Lo matko, ale cie nastraszyli. To nie boli
 
     
Mateooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 03 Gru 2018
Posty: 7
Skd: chodzież
Wysany: Wto 04 Gru, 2018   

Też dlatego mam stracha przed tym badaniem. A na prawdę jest bardziej dokładne to bananie niż sam resonans?
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Wto 04 Gru, 2018   X

Jest dużo dokładniejsze.
Na MRI bez kontrastu często niezbyt dobrze widać stan chrząstki jak i obrąbka a po daniu kontrastu obraz badania będzie dokładniejszy.
 
     
Mateooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 03 Gru 2018
Posty: 7
Skd: chodzież
Wysany: Wto 04 Gru, 2018   

No dobrze dziękuje za informację odezwę się za tydzień w środę jak było. Miejmy nadzieję że przeżyje ten zastrzyk :-|
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 09 Gru, 2018   

Hej, ja mam za tydzien i sie mega mega boje..
Powiedzcie prosze, ten kontrast jest podawany ze znieczuleniem, prawda?
Czytalam ze to trwa kolo 15 minut.. serio siedzi sie 15 minut z igłą w stawie?

No i slyszalam ze mozna tam lezec i godzine, takze... moge sobie wziac poduszke? :-P
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 09 Gru, 2018   

Kasia., przeczytaj sobie tutaj - jest opis :)

http://centramedycznemedy...u-magnetycznego
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 09 Gru, 2018   

przeczytalam juz chyba caly internet na ten temat xd
ale jak tutaj niektorzy pisza ze boli, inni boja sie ze bedzie bolalo, to to sie troche z tym znieczuleniem kloci chyba.. dlatego spytalam ;-)
no i 15 minut z igla w stawie nadal przeraza :-P
 
     
Mateooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 03 Gru 2018
Posty: 7
Skd: chodzież
Wysany: Pon 10 Gru, 2018   

Ja mam w środę więc Ci powiem jak było. Też się boje ale myślę że da się przeżyć.
Nie wiem jak to jest z tą igła może ktoś sie wypowie co miał już robione ale jeśli dobrze zrozumiałem Panią która mnie rejestrowała to najpierw robią rezonans, potem wyjeżdża robi USG i wprowadza kontrast następnie ponownie robi się rezonans. Czas trwania 20-30 minut bo pacjentów umawiają co 30 minut na badanie....
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 11 Gru, 2018   

no napewno w 20-30 minut sie z tym wszystkim wyrobia :lol:

pewnie pacjenci sa na zakladke - Ty masz kontrast, a w mri juz lezy kolejny ;-)
 
     
Mateooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 03 Gru 2018
Posty: 7
Skd: chodzież
Wysany: Sro 12 Gru, 2018   

Właśnie wróciłem z badania :-) niepotrzebnie się bałem bo bolu dużego nie ma może czuć delikatne ukłucie ale lekarz podszedł do sprawy profesjonalnie zamroził skórę i się wbił.. Podał kontrast przy pomocy USG następnie udałem się do pracowni mri. Samo badanie trwa 25 minut + 5 minut USG z kontrastem. Najgorzej wyleżeć ten czas w bezruchu. Teraz mam delikatny ból tego biodra ale lekarz mówił że do wieczora będzie ok. Badanie robiłem w Rehasport Poznań.
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 23 Gru, 2018   

Ja tez juz po, myslalam ze bedzie gorzej ale totalnie nie bylo sie czego bac, uczucie dziwne, przez moment lekko niemile, ale gorzej wspominam szczepionki, serio :lol:
Tylko u mnie to wszystko trwalo zdecydowanie dluzej, bo lacznie z wypelnianiem ankiety i czekaniem na plytke sie zeszlo kolo 3h :-P i w samym rezonansie lezalam rowniez duzo dluzej, do tego dwa razy.
 
     
Mateooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 03 Gru 2018
Posty: 7
Skd: chodzież
Wysany: Pon 24 Gru, 2018   

Ja za wynikiem jeszcze czekam. Opis będę miał ok 2 tygodnie po badaniu. Co najlepsze od momentu podania kontrastu noga całkowicie przestała boleć :shock: Dziwne uczucie miałem przez ok. dobę po badaniu i ból ustał.. Dwa tygodnie prawie minęły, a ja całkowicie nie czuję bólu :-) Zobaczymy co pokaże wynik...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.