Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Rezonans Magnetyczny (MRI)
Audrey 
Ta z ava to ja!:)

Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 33
Doczya: 23 Cze 2009
Posty: 51
Wysany: Pi 11 Gru, 2009   

ja miałam słuchawki, nawet leciała jakaś "muzyka" (dla mnie raczej jakieś kosmiczne nie-do-zidentyfikowania dźwięki), ale tak czy siak napawało mnie to przerażeniem i słyszałam maszynę - chyba nic tego nie powstrzyma.. Jak wtedy byłam w tym szpitalu, to leżałam ma 3 piętrze, a rezonans był na parterze i za każdym razem słyszałam jego stukoty, etc :shock:
 
     
Magdalena 
chora kosteczka
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 28
Skd: Nysa
Wysany: Czw 28 Sty, 2010   

Ja jak byłam po raz pierwszy na zwykłym rezonansie tzn bez tych wszystkich bajerów o których piszecie :-P to to o mało nie zemndlałam też mam klaustrofobie ale jakos przeżyłam tyle , że ręce mi się trzesły jak bym wchodziła do komory gazowej ;-)
Nie długo czeka mnie kolejne badanie rezonansem ale tym razem z kontrastem - nie wiem jak to przeżyję( nie nawidzę ciasnych pomieszczeń) ale pocieszam się tym że dowiem się więcej co dzieję się z miom bioderkiem;p
_________________
życie jest pięknym darem , trzeba tylko umieć z niego jak najwięcej czerpać
 
 
     
flora01 
flora01
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 19 Kwi 2011
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 26 Kwi, 2011   

Hej!!
Czy ktoś może mi polecić klinikę w Warszawie lub okolicach, gdzie robią dobry rezonans z kontrastem podanym do stawu? Większość podaje kontrast dożylnie.

Z góry bardzo dziękuje za rekomendacje ;)

Flora
 
     
Brydzia 
Bioderkus!!!



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 44
Doczya: 10 Mar 2010
Posty: 246
Skd: Polska
Wysany: Wto 26 Kwi, 2011   

W zeszłym roku byłam w Carolina Medical Center i wiem,że tam robią taki rezonans z kontrastem do stawu. Jak dobrze pamiętam wtedy kosztował 1tysiąc zł.Najlepiej zadzwoń tam i się dopytaj.
 
     
flora01 
flora01
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 19 Kwi 2011
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 26 Kwi, 2011   

oki, dzięki za info ;) ))
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pi 21 Cze, 2013   

Dostałam skierowanie na rezonans kolana. Czy ktoś wie, czy obecność endo w biodrze może być przeszkodą? Pewna odległość jednak jest... I czy może mieć znaczenie czas, który upłynął od operacji?

Poczytałam sobie w historii Piedry, już coś wiem :)
 
     
marianka61 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 10 Mar 2015
Posty: 4
Skd: Wawa - Targówek
Wysany: Wto 10 Mar, 2015   

Ceramiczna nie, metalowa już tak
_________________
Wiosna!
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 11 Mar, 2015   

Często to też zależy od osoby wykonującej MRI, jedna zrobi bez problemu a inna będzie się upierać, że się nie da / nie można.
 
     
abcreha 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 25 Sie 2015
Posty: 3
Skd: POLSKA
Wysany: Wto 25 Sie, 2015   

biedronne napisa/a:
Często to też zależy od osoby wykonującej MRI, jedna zrobi bez problemu a inna będzie się upierać, że się nie da / nie można.


To zależy od tego, co jest badane. Do różnych części ciała moc aparatu jest większa bądź mniejsza. Ryzyko jest zatem mniejsze lub większe.
 
     
cholsze 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 37
Doczy: 09 Kwi 2015
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 02 Pa, 2015   rezonans magnetyczny-gdzie?

Czy ma to w ogóle jakiekolwiek znaczenie gdzie zrobimy rezonans? Ceny są różne, może to kwestia nowszego/lepszego sprzętu?
 
     
alfa 
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Doczya: 05 Maj 2016
Posty: 3
Skd: Wałbrzych
Wysany: Pon 04 Lip, 2016   

Raczej nie ma wielkiej różnicy. Naturalnie nowe sprzęty to większy komfort dla pacjenta, ale przecież nie tylko o to chodzi - ważne, żeby wszystko dobrze działało, a wynik był wierny i zgodny z rzeczywistością.
Różnie to wygląda, jeśli chodzi o kolejki. Wydaje mi się, że ludzie słysząc o nowym sprzęcie w danym szpitalu chętniej skorzystają z jego usług, wierząc bardziej nowej technologii, przez co kolejna wydłuży się. Ma to swój plus- sprzęt starszy, dajmy na to o rok - mniejsza kolejka.
 
     
Magda42 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 49
Doczya: 15 Lip 2016
Posty: 3
Skd: Ostrów Wielkopolski
Wysany: Pi 29 Lip, 2016   

Mam zrobic MRI biodra. W Reha sport w Poznaniu mają 3T urządzenie, koszt 800 zł na jedno biodro z kontrastem, w moim mieście jest nowa 1,5T maszyna, koszt 660 zł na oba biodra z kontrastem. W sumie musiałabym mieć oba biodra zrobione, no i tu pojawia sie pytanie. czy obraz z 3T urządzenia jest faktycznie duzo lepszy? Dlaczego w moim mieście będę miała oba biodra na jednym badaniu, a w Poznaniu bedą potrzebne az dwa badania? Jakoś dodatkowo inaczej pacjenta tam układają, dla lepszego obrazu?
 
     
gacza 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 25 Sty 2017
Posty: 1
Skd: wawa
Wysany: Sro 25 Sty, 2017   Re: rezonans magnetyczny-gdzie?

cholsze napisa/a:
Czy ma to w ogóle jakiekolwiek znaczenie gdzie zrobimy rezonans? Ceny są różne, może to kwestia nowszego/lepszego sprzętu?


Sprzęt ma znaczenie, znaczy jego jakość. Prywatnie to też często zależy od regionu. Na nfz to trzeba strasznie długo czekać, ale rex medica w wawie można od ręki zrobić rezonans. warto być na bieżąco z ich stronką, tam wrzucają info o promocjach
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 16 Mar, 2018   

Aktualnie robiłem rezonans kręgosłupa lędzwiowego i biodra i był to REZONANS NISKOPOLOWY OTWARTY musiałem mieć zaświadczenie z czego mam endo miałem też kilka dni temu normalny rezonans tylko ze to było już kręgosłupa szyjnego...Więcej co i jak na piszę gdy odbiore wyniki na które czekam
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Marysia 
04.08.2014 Endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 17 Sie 2014
Posty: 23
Skd: xxx
Wysany: Nie 05 Lis, 2023   

Lekarz chce mi zrobić rezonans przysadki mózgowej ale mam endo w prawym biodrze. Jak to wygląda czy można zrobić takie badanie? Endoprotezoplastyka przynasadowa sp. CLS/Allo Clasico Varia(panewka 44, trzpień 6, szyjka A- prosta, głowa Biolox delta średnia 28 mm, wkładka Durasul. Prosił mnie o zaświadczenie. Wystarczy że dam mu dokumenty z czego ona czy muszę jechać specjalnie do ortopedy? (Byłam w kwietniu)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.