Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Sro 21 Maj, 2014
Czy staw biodrowy może się zregenerować...
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 31 Sie, 2014   

dorotabeata napisa/a:
jacek8s
Bzdury!
Jeżeli masz zniszczony staw i zwężenie szpar stawowych, to będzie tylko gorzej. Kończy się na tym, że kość trze o kość. Nie słyszałam, żeby zregenerowała się chrząstka i maź stawowa. W sumie "tylko" o to chodzi, że brak chrząstki i mazi stawowej. Ja już próbuję od 17 lat i nic nie pomaga, jest tylko gorzej i zostaje wymiana stawu.

podobny przypadek miałem i ta choroba nazywa się koksartroza w moim przypadku połamana była panewka i martwica kości udowej od paru tygodni mam endo i zero bólu któru przed był kazdego dnia no chyba zezero dzwigania rower itp to było oki
Co do Jacka to juz się gubie w jego postach nie wiem czy wiezy w maść czy walczy o staw lub myśli o zabiegu , a co do ostatniego jego postu porozmawiamy po tygodniu czy dwuch jak wrucisz do normalego zycia wtedy powiesz jak zachowuje sie staw pozdrawiam....
 
 
     
jacek8s 
Jacek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 18 Maj 2014
Posty: 28
Skd: opolskie
Wysany: Sro 03 Wrz, 2014   

dorotabeata napisa/a:

W sumie "tylko" o to chodzi, że brak chrząstki i mazi stawowej. Ja już próbuję od 17 lat i nic nie pomaga, jest tylko gorzej i zostaje wymiana stawu.

Dla Ciebie bzdury. Dla mnie fakt.
U mnie po 6 miesiącach starań jest poprawa. Jeszcze długa droga do sukcesu ale wiem, że nastąpi.
Powiem Ci, że każda komórka organizmu jest w stanie się zregenerować. :)
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 03 Wrz, 2014   

jacek8s
Jak może się zregenerować komórka, której już nie ma, zniknęła...
Ale życzę Ci powodzenia!
Może otworzysz nowy sposób leczenia zwyrodnienia stawów :?: (dowcip) Firmy produkujące endoprotezy wtedy zbankrutują.
Nie rób ludziom wody z mózgu. Ja też wierzyłam, że się wyleczyłam (na 12 lat), ale powrót choroby jest koszmarny. Błyskawiczny postęp bólu i ograniczeń ruchomości stawów jest nie do uwierzenia. Każdy się boi operacji, bo są powikłania i ograniczenia. Jeżeli jednak nie możesz chodzić, nic nie możesz załatwić, w pracy jest ciągły ból, to zostaje tylko wymiana stawu.
Ciesz się tym, co masz, oby jak najdłużej i w sumie nie martw się tym, co tam kiedyś będzie, bo może wymyślą coś nowego. Kiedyś nie było endo, to może za kilkanaście lat wymyślą jakieś inne cudo.
_________________
Beata8
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 04 Wrz, 2014   

Hmm regenerować to dlaczego mi staw się wytarł zamiast pozostać dobry taki jaki był po wypadku tylko zajęła się nim koksartroza, jestem inny czy jak odpowiedz jacku. Jestem już po endo i prócz mięśni wszystko jest oki, pozdrawiam.
ps. jacku zdjęcia rtg i już pewien czas obiecujesz i co dalej nie ma.
 
 
     
jacek8s 
Jacek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 18 Maj 2014
Posty: 28
Skd: opolskie
Wysany: Pi 05 Wrz, 2014   

maaly-22 napisa/a:
jacku zdjęcia rtg i już pewien czas obiecujesz i co dalej nie ma.

Pisałem o wizycie u ortopedy we wrześniu i termin się zbliża. Mam nadzieję, że specjalista nie będzie wróżył z fusów i zaleci zdjęcie RTG.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 20 Gru, 2014   

Hej Jacku co tam słychać w naszym temacie pytam bo jestem ciekaw czy warto było sie dać kroić jak i tez chciałbym zobaczyć obiecane zdjęcie rtg pozdrawiam....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Małgośka789 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 26 Lut 2018
Posty: 4
Skd: Łódź
Wysany: Wto 27 Lut, 2018   

Ubawiłam się czytając ten wątek. Nie jest nowy, ale "mądrości" na temat samouleczenia są w pewnych kręgach wciąż aktualne i od czasu do czasu widzę próby przemycenia takich metod do medycyny. Niektórzy naprawdę w to wierzą i odprawiają jakieś dziwne rytuały, zamiast normalnie się leczyć. Co do regeneracji chrząstki to do pewnego stopnia jest to możliwe, bo sama miałam zastrzyki dostawowe z Flexus Fluid i ból w zwyrodniałym biodrze ustąpił. Zobaczymy tylko na jak długo. Poza tym łykam już regularnie tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem i na szczęście mi to wystarcza. Choć na wypadające biodro raczej by nie pomogło hihi
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.