Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zanik kostny
Bergamo 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 25 Lut 2018
Posty: 5
Skd: mazowieckie
Wysany: Nie 25 Lut, 2018   Zanik kostny

Witam,kilka dni temu odebrałem badanie diagnostyczne (RTG st.biodrowych,USG st.biodrowy),robione w Mediq Legionowo,lekarz prowadzący dr.Paweł Michalski.
Cyt,,zanik kostny kości biodrowej w otoczeniu sztucznej panewki,, natomiast z USG ,,staw biodrowy prawy z cechami wysięku,max grubości 19mm-synovitis,,
jestem zaniepokojony,fakt...zaniedbałem kontrole,czy ktoś z forumowiczów spotkał sie z podobnymi problemami?
Mam nadzieję,że co do zaniku kostnego to osteoporoza,ale biorę pod uwagę najgorsze...jutro będę na wizycie komercyjnej z wynikami u w/w lekarza.
Byłbym wdzięczny o wszelkie info.Zdjęcie endo wrzuciłem do albumu,czeka na moderację.
Dziękuję
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Nie 25 Lut, 2018   

Bergamo jak długo jesteś po założeniu endoprotezy?
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Bergamo 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 25 Lut 2018
Posty: 5
Skd: mazowieckie
Wysany: Nie 25 Lut, 2018   

solis1, Cześć,10 lat minie we wrześniu.
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Pon 26 Lut, 2018   

Co lekarz powiedział? Bo raczej nie wygląda to na osteoporozę:(.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Bergamo 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 25 Lut 2018
Posty: 5
Skd: mazowieckie
Wysany: Wto 27 Lut, 2018   

solis1, ...,,wysiek to zawsze jakiś tam będzie,, to słowa doktora...może być i obluzowanie panewki,w związku z tym jutro mam zalecona przez niego tomografie komputerowa.Mowi że mogą być minimalne ruchy panewki...póki co to nie mam boli w pachwinie czy utykania,a lekko czasami pobolewa w okolicy kolca biodrowego.A odnośnie zaniku kostnego jak w opisie to znalazłem zdjęcie rtg z 2013 r i tam tak samo ciemny pasek obwolotka wokół panewki...czekam na jutrzejsze badanie,trochę boli,bo to 240 złociszy ;-)
 
     
Bergamo 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 25 Lut 2018
Posty: 5
Skd: mazowieckie
Wysany: Nie 18 Mar, 2018   cd...

W końcu jestem po badaniu TK,która wykluczyła najgorsze...cyt.opis TK ,,staw biodrowy bez cech zwichnięcia protezy,bez cech obluzowania trzpienia elementu udowego protezy,rąbęk przejaśnienia szerokości do 1mm.Bez cech osteolizy kości biodrowej w sąsiedztwie sztucznej panewki .
Skostnienia w tkankach miękkich w okolicy krętarza większego kości udowej prawej i przy krawędzi panewki.
Skostnienia w tkankach miękkich w łączności z guzem prawej kości kulszowej.Drobne zwapnienia w przyczepie prawego mięśnia krawieckiego,nierówne zarysy kolca biodrowego przedniego górnego.Skostnienia w łączności z kolcem biodrowym przednim dolnym,,

Bóle miałem właśnie w okolicy kolca biodrowego...lekarz zalecił odbarczenie stawu,zakaz dźwigania i obserwacje siebie,rehabilitację...
Na 8 maja jestem zapisany do prof.Marka Syndera w Łodzi,być może sprawa ma związek z moimi zwyrodnieniami w kręgosłupie,które mi w 2013r świetnie opisał,a które inni lekarze pomijali,więc czekam na jego konsultację.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.