Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przydatne i praktyczne gadżety
malenka8908 
malenka8908
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 34
Doczya: 29 Lut 2016
Posty: 42
Skd: Kraków
Wysany: Sro 23 Mar, 2016   

biedronne napisa/a:
Przymierz tę poduchę, którą masz, prześpij z nią noc i zobacz czy rano jest tam gdzie powinna i będziesz wiedzieć czy jest ok.

Ok :) tak zrobię i zobaczymy co mi z tego wyjdzie :)
Ja teraz tak robię, że wkładam kołdrę między nogi ale nie wiedziałam czy po operacji jest to bezpieczne.
Dzięki za odp :)
 
     
malenka8908 
malenka8908
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 34
Doczya: 29 Lut 2016
Posty: 42
Skd: Kraków
Wysany: Pon 04 Kwi, 2016   

biedronne napisa/a:
Ja wkładałam sobie zwiniętą kołdrę między nogi, nie miałam żadnych dodatkowych gadżetów.

Próbowałam poduszkę dla kobiet ciężarnych i niestety nie za dobrze się na tym śpi bo nie potrafię z tym ułożyć w łóżku. Dlatego pewnie tak jak Ty będę stosować zwiniętą kołdrę :)
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 06 Cze, 2016   

Miałam problem z zamocowaniem drabinki na końcu tapczanu, która ma być pomocna przy wstawaniu. Tymczasem w Netto pokazała się "poręcz do łóżka z regulacją wysokości" przeceniona z 60,- na 30,- złotych, dzisiaj kupiłam i jestem szalenie zadowolona bo nie było żadnej innej możliwości by zrobić to stabilnie. Polecam i pozdrawiam wszystkich bioderkowiczów.
Krystyna
_________________
krystyna
 
     
ewa80 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 22 Sie 2016
Posty: 2
Skd: Gdynia
Wysany: Sro 24 Sie, 2016   

Witam, do sprawdzonych gadżetów należą: pończochy okołooperacyjne, poduszka do spania na boku, materace do masażu. Pomagają ułatwić rehabilitację.
Ostatnio zmieniony przez ewa80 Pon 29 Sie, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Tulisia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 32
Doczya: 18 Lip 2016
Posty: 12
Skd: Kutno
Wysany: Sro 24 Sie, 2016   

Kiedy leżycie na boku nieoperowanym z poduchą (typu jaś lub taką specjalną) to czy na końcu łydki i stopy mogą się ze sobą łączyć???
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 24 Sie, 2016   

Pończochy to raczej przeciwzakrzepowe a nie rehabilitacyjne.
Stopy i łydki mogą się stykać, ważne aby się nie krzyżowały.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
glassempire 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 12 Pa 2016
Posty: 14
Skd: Rath Luirc
Wysany: Nie 16 Pa, 2016   

Mam taki maly dylemat...
Otoz wybieram sie na tydzien poza dom (w domu mam wszystkie potrzebne "ustrojstwa" zeby zycie z endoproteza stawalo sie latwiejsze :mrgreen: i bezpieczniejsze - ale u corki w mieszkaniu napotkam na pewne trudnosci. Mianowicie: wanna. Nie mam odwagi do niej wejsc (jeszcze) a przeciez nie bede na okres kilku dni wydawala kase na jakas laweczke itp. Czyli pozostaje mycie sie zamiast prysznica. Co do toalety to bedzie "narciarz" i sprzatanie po sobie (wybaczcie drastyczne szczegoly w domysle). Problemem moze byc lozko bo wchodzi sie do niego od strony nog (nie ma dojscia z boku, miesci sie we wnece - a jak go zamawialam to sie troche zagalopowalam z rozmiarami), i lozko jest dosc niskie. Wymyslilam taki myk: usiade na poduszce a potem przeslizne sie tylkiem w gore lozka. Gorzej gdy zachce mi sie w nocy do kibla i trzeba bedzie z tego lozka wstac... Ale nie ma co panikowac z gory.
Nie takie tragedie ludzie przezywali.
Bedziemy tez kilka dni w hotelu (odwiedzamy rodzine) a tam to ja juz nie wiem co bedzie. Jest prysznic a to na razie wystarczy, zeby sie cieszyc. Wlasciciel mowil ze lozka sa standard i dosc wysokie materace.
Wiem, wiem - moze nie powinnam podrozowac niespelna 2,5 miesiaca po operacji (i z tyloma watpliwosciami) ale to sa bardzo wazne sprawy rodzinne a nie bede miala takiej okazji az do Wielkanocy.
Podroz samolotem a potem taksowkami/komunikacja miejska - no nie wiem. Do samolotu wezme poduszke do siedzenia, w razie gdyby bylo za nisko. Przyda sie takze w taksowce z/na lotnisko. Latwiej byloby autobusem ale bedzie pozno i dosc daleko.
Czy ktos z Was ma jakies porady, uwagi? Bardzo chetnie skorzystam :-)
_________________
Alkohol podczas picia nie dodaje, ani nie zabiera rozumu.
On tylko sprawdza, czy go posiadasz.
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 16 Pa, 2016   

glassempire, ja niecałe 2,5 m-ca po operacji jechałam na rehabilitację z Warszawy do Krakowa. Oczywiście - podróż nie była długa, więc nie była aż tak męcząca.
Natomiast na miejscu (w Krakowie) miałam bardzo niskie łóżko - żeby usiąść bardziej niż zwykle prostowałam operowaną nogę, a większy ciężar spoczywał na nodze zdrowej. Potem wsuwałam się na rękach i pupie w głąb łożka.
Toaleta - to samo - noga operowana bardziej do przodu (nie brałam ze sobą nakładki na sedes).
Co do wanny - ja nawet w domu mam wannę i na początku myłam się po prostu po kawałku gąbką - nad toaletą, nad umywalką, nad wanną. Potem było dużo wycierania podłogi:) Korzystałam też z uprzejmości znajomych sąsiadów i czasem brałam u nich prysznic:) W Krakowie jednak łazienka była mniejsza, nie miałam pomocnych misek, zalana podłoga gorzej schła, więc się wkurzyłam i stwierdziłam, że do wanny wejdę. Kładłam na krawędzi wanny ręcznik (złożony, żeby było bardziej miękko i żeby była grubsza krawędź), wchodziłam bokiem - zaczynając od zdrowej nogi - siadałam na krawędzi zdrowym pośladkiem, stawiałam zdrową nogę w wannie i opierając się na krawędziach wanny, przenosiłam ciężar ciała na zdrową nogę, podnosząc tym samym operowaną nogę z podłogi, potem stopniowo ją wsuwałam do wanny. W wannie oczywiście na początku nie siadałam tylko brałam prysznic.
Teraz już stoję na operowanej nodze i zdrową zadzieram do wanny, także wszystko przychodzi z czasem.
Powodzenia!:)
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
glassempire 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 12 Pa 2016
Posty: 14
Skd: Rath Luirc
Wysany: Nie 16 Pa, 2016   

Aniu - bardzo dziekuje za rzeczowy wpis. Jednak jak sie musi to sie zrobi :)
Pewnie u mnie bedzie podobnie, bo jakos nie usmiecha mi sie perspektywa mycia "po kawalku" (jak to bylo zaraz po operacji) - i jakims cudem do tej wanny wejde.
W wannie od wielu lat juz nie leze bo nie mam na to czasu - wole dluzszy prysznic. I do tego sluzy mi wanna ;-)
_________________
Alkohol podczas picia nie dodaje, ani nie zabiera rozumu.
On tylko sprawdza, czy go posiadasz.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Pa, 2016   

glassempire, do samolotu rozważ skarpety / rajstopy uciskowe. Jesteś jeszcze na heparynie? Fotel lepiej od przejścia - jak już będzie można wstawać to wstawaj i przejdź się choćby do toalety i spowrotem, co jakiś czas (nie wiem ile trwa lot), nawet jakby Cię mieli podejrzewać o zapalenie pęcherza :) A jak siedzisz to "pracuj stopami" - góra-dół sama stopa, jakby się szyło na starej maszynie do szycia. Łydka musi pracować, żeby pompować krew.

Co do łóżka z wejściem od nóg - takie w szpitalu bywają przecież są (może nie we wszystkich) - u mnie była z obu boków wkurzająca barierka, niby niewysoka, ale powyżej linii materaca! Jedyne zejście było przez nogi. W szpitalu co prawda były szyny u góry i takie pętle jak w autobusie na miejscach stojących, ale to samo możesz zdziałać odpychając się rękami od materaca (o ile materac nie za miękki) - trochę trudniej będzie, ale kondycja Twoja obecnie, a w szpitalu dzień po operacji to zupełnie inna bajka - dasz radę :)
 
     
kasia895 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 08 Sie 2017
Posty: 4
Skd: Poznań
Wysany: Wto 08 Sie, 2017   

Dzięki wam wszystkim za przydatne wpisy. :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Kasia Rodzynek
 
     
wredotka 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 33
Skd: Kraków
Wysany: Sob 02 Gru, 2017   

Moi drodzy

Stoję przed jakże prostym a zarazem trudnym wyborem: 28.12 Rewizja biodra z endo....

Potrzebuję zakupić do szpitala i do domu KAPCIE i jakieś coś na stopy ale pod prysznic. Co polecacie co wy mieliście, żeby było mega mega bezpieczne a zarazem łatwe do nałożenia w pierwszych dniach po operacji. ?

Co jeszcze może okazać się :roll: przydatne do szpitala? :-/
 
     
Dagny 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 01 Lip 2014
Posty: 28
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 02 Gru, 2017   

wredotka napisa/a:
Co jeszcze może okazać się :roll: przydatne do szpitala? :-/

Wredotko, przed operacją trafiłam tu na forum na ten wątek: http://forumbioderko.pl/v...er=asc&start=60
Dzięki nim, pielęgniarki w szpitalu mówiły o mnie "pomysłowy Dobromir" i nic nie dało tłumaczenie, że np. "majtki na rzepy" nie są moim autorskim pomysłem :lol:
Pod prysznic korzystałam z jednorazowych japonek. Są całkiem płaskie dzięki czemu prawie nie zajmują miejsca w walizce. Mimo swej nazwy służyły mi jeszcze przez cały turnus rehabilitacyjny i w dalszym ciągu nadają się do użytku. Kupiłam je (zdaje się) w Rossmannie, czy w jakiejś innej drogerii.
_________________
"Idź przez życie z podniesionym czołem.
Aż się nie potkniesz." /Andrzej Majewski "Aforyzmy"/
 
     
madziaa 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 48
Doczya: 19 Sty 2018
Posty: 1
Skd: Gdańsk
Wysany: Pi 19 Sty, 2018   

Wow, super rady. Sama kombinowałam co może się przydać, ale dopiero tutaj zostałam uświadomiona. Dzięki :P
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Nie 28 Sty, 2018   

Zaliczyłam już jeden pobyt w szpitalu więc mogę powiedzieć co w moim przypadku okazało się niezbędne poza wiadomymi już rzeczami.
1. Korki do uszu, przy chrapiącej sąsiadce okazały się zbawienne.
2. Suchy szampon bo przez kilka dni o myciu głowy możecie zapomnieć.
3 Osłona na oczy ( takie materiałowe okularki) żeby światło nie wybudzało was w nocy.
4 Woreczek z granulatem lub osłonka przeciwodleżynowa na piętę.
5. Probiotyk przy antybiotyku niezbędny a na szpitalny nie macie co liczyć
6. Długi kabel do ładowarki bo czasami szafka jest oddalona znacznie od gniazdka.
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.