Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Otwarty przez: kinga
Sob 16 Mar, 2013
Endoproteza aktywnego człowieka
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 05 Sty, 2018   

to nie jest silna wola, ale doświadczenie i po prostu starość.

grając w mojej kategorii wiekowej nie masz możliwości walczyć o każdą piłkę, bo kondycyjnie nie wytrzymasz, szczególnie na piachu. na meczach profesjonalistów, nawet gdy piłka jest grubo poza zasięgiem zawodnik, jest on obowiązany pójść do niej i zrobić pad.
więc idziesz tylko do piłek tych, które jesteś w stanie podbić w przynajmniej 80%, reszta piłek staje się dla Ciebie obojętna.

podobnie jest z wyskokiem, skaczesz jak masz dobrą piłkę (jeżeli jest niedokładna, nie wisisz metr nad siatką i możesz zniwelować niedokładność wystawy zasięgiem lub ekwilibrystyką, np. tak: https://www.youtube.com/watch?v=qMk5UStR3NA) i wtedy gdy masz szanse na blok, jak nie lepiej się cofnąć i próbować podbić w polu.

tutaj można zobaczyć intensywność treningu libero w Japonii. u nas aż tak mocnych nie mają, ale trzeba pamiętać, że to jeden z trzech treningów dziennie.

https://www.youtube.com/watch?v=TxGDaEUNKZE

to przesłał mi kolega i powiedział, że będzie wymagał ode mnie co najmniej takiej gry w obronie:
https://www.youtube.com/watch?v=oY2nVQNlUB8
 
 
     
leniuch 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczy: 30 Mar 2016
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 11 Sty, 2018   

Cyryl napisa/a:
to nie jest silna wola, ale doświadczenie i po prostu starość.

grając w mojej kategorii wiekowej nie masz możliwości walczyć o każdą piłkę, bo kondycyjnie nie wytrzymasz, szczególnie na piachu. na meczach profesjonalistów, nawet gdy piłka jest grubo poza zasięgiem zawodnik, jest on obowiązany pójść do niej i zrobić pad.
więc idziesz tylko do piłek tych, które jesteś w stanie podbić w przynajmniej 80%, reszta piłek staje się dla Ciebie obojętna.

podobnie jest z wyskokiem, skaczesz jak masz dobrą piłkę (jeżeli jest niedokładna, nie wisisz metr nad siatką i możesz zniwelować niedokładność wystawy zasięgiem lub ekwilibrystyką, np. tak: https://www.youtube.com/watch?v=qMk5UStR3NA) i wtedy gdy masz szanse na blok, jak nie lepiej się cofnąć i próbować podbić w polu.

tutaj można zobaczyć intensywność treningu libero w Japonii. u nas aż tak mocnych nie mają, ale trzeba pamiętać, że to jeden z trzech treningów dziennie.

https://www.youtube.com/watch?v=TxGDaEUNKZE

to przesłał mi kolega i powiedział, że będzie wymagał ode mnie co najmniej takiej gry w obronie:
https://www.youtube.com/watch?v=oY2nVQNlUB8


aż mnie proteza boli od tych filmików :) ale czytam, że masz dużo doświadczenia po pierwszej operacji więc na pewno wiesz jak się z nową zabawką bawić
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 12 Sty, 2018   

te filmy przedstawiają to czego ja na pewno nie robię.
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 21 Sty, 2018   

w Mistrzostwach Polski 5-6 miejsce. bioderko sprawiło się znakomicie.
przegraliśmy wejście do pierwszej czwórki w tiebreaku i gdybym był w pełni sprawny to mielibyśmy półfinał, ale jak na 3 miesiące po operacji to dobry wynik.
 
 
     
leniuch 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczy: 30 Mar 2016
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 22 Sty, 2018   

Cyryl napisa/a:
w Mistrzostwach Polski 5-6 miejsce. bioderko sprawiło się znakomicie.
przegraliśmy wejście do pierwszej czwórki w tiebreaku i gdybym był w pełni sprawny to mielibyśmy półfinał, ale jak na 3 miesiące po operacji to dobry wynik.


Super, gratulacje!!!
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Wto 23 Sty, 2018   

To te zawody co wygrał Z. Chajzer ?

ps. gratulacje !
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 23 Sty, 2018   

na tych nieoficjalnych mistrzostwach, bo te prawdziwe są rozgrywane w lecie i w jednych zawodach są wszystkie kategorie wiekowe od 80 w górę (lata się sumuje), pierwszy raz na plażówka na hali, były kat. 130 (+65) i 120 (+60).
w kat. 80 młodszy musi mieć co najmniej 35 lat, razem 80, w następnych każdy połowę.
dwa tygodnie wcześniej grały grupy wiekowe: 90, 95, 100 i 110.

Zygmunt zagrał w kat. 130 (+65) warunkowo, bo jest 1954 rocznik. gdyby to były oficjalne Mistrzostwa mógłby zagrać w 120 (+60). koledzy z 130 wyrazili zgodę, nie organizował tego PZPS, tylko objął patronat, więc regulamin sami ustalaliśmy.

tak Zygmunt wygrał, grał z Dariuszem Domańskim. było 5 drużyn.

w mojej kategorii 120 (+60 - 8 drużyn) wygrała para Witek Poinc i Jurek Wuttke.
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 01 Lut, 2018   

dzisiaj byłem na drugiej wizycie po operacji. pierwsza po miesiącu (bo u mnie wszystko idzie szybciej). drugą ustaliliśmy po zawodach. wszystko OK, następna pod koniec roku.
mam dr. Uszyńskiemu wysłać parę filmików z moimi ćwiczeniami pokazujących możliwości po operacji.
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 03 Lut, 2018   

Brawo :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 11 Lut, 2018   

właśnie wróciłem ze Spały gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Przysuchej w siatkówce plażowej. byli koledzy z różnych stron, choć poziom słabszy niż mistrzostw Polski.
w odróżnieniu od mistrzostw kategorie wiekowe były umowne, bo w mojej kategorii grał kolega młodszy o 10 lat.
ponownie grałem z kolegą z Głowna i tym razem poszło lepiej - wygraliśmy zdobywając złoty medal.

wyjechałem wcześniej i po drodze zatrzymałem się u Pawła. bardzo miło było zobaczyć ich, tylko trochę smutno, że widujemy się tak rzadko, dawno nie było letnich spotkań.
wielkie dzięki za gościnę.
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 12 Lut, 2018   

Cyryl napisa/a:
wygraliśmy zdobywając złoty medal
Gratulacje :)
_________________
Beata8
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Pon 12 Lut, 2018   

:-D :-D :-D
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 12 Mar, 2018   

od 6.03 zacząłem skakać. no to skakanie to może za dużo powiedziane, ale grać w pełnym zakresie.
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 12 Mar, 2018   

Gratulacje
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 27 Sie, 2018   

i po Mistrzostwach Polski na plaży Oldboy-ów.
rekordowa liczba zespołów - 109, co skutkowało, że w sobotę graliśmy do 20:30 i w niedzielę. dekoracje odbywały się na bieżąco i cała impreza skończyła się o 21:30. wróciłem do domu około 1:00 w nocy.
od przyszłego roku zawody mają być rozgrywane przez 3 dni.

ja zająłem 5 miejsce, na pocieszenie mogę dodać, że Daniel Pliński (aktualny zawodnik PlusLigi i 3-krotny mistrz Polski na plaży zajął w swojej kategorii takie samo miejsce.

w kategorii najmłodszej wygrał Witczak/Krymarys (mistrzowie Polski z 2006 roku), w wyżej Bachorski (5-krotny mistrz Polski), sław, byłych sław polskiej siatkówki plażowej nie brakowało.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.