Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Szpilki? Balerinki? Buty sportowe? Które wybrać?
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 17 Gru, 2013   

Posłuchaj Agi W i poczytaj na spokojnie kącik rehabilitacji
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Sro 18 Gru, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Ola85 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Doczya: 13 Kwi 2015
Posty: 1
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 23 Kwi, 2015   

Również słyszałam od prof. że jak tylko wyjdę od niego z wizyty mam iść kupić sobie szpilki. Po przeczytaniu powyższych postów zastanawiające jest dlaczego opinie lekarzy i fizjoterapeutów są tak sprzeczne....
Wiem jedno, że najlepiej służą mi buty płaskie (sportowe czy też na lekkim obcasie do 1,5 cm) a na sama myśl o balerinach czy szpilkach boli mnie stopa i biodro więc nie ma co na siłę się upiększać kosztem zdrowia.

P.S. Znałam jedną dziewczynę która dla zdrowotności bo lekarz jej kazał nosiła niebotyczne szpilki 12 cm.... do czasu aż przewróciła się w nich na schodach i dostała gorszej kontuzji.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 26 Kwi, 2015   

Odnośnie "szpilek", to nie ich brak jest przyczyna Waszych problemów ze stawami biodrowymi. Założenie ich na nogi przywróci Wam jakość chodu. A co założyć powinien na nogi mężczyzna z problemami na poziomie stt. biodrowych. Też szpilki ?! Przecież nie ma takiego numeru buta ...........


F.
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sro 01 Cze, 2016   

Czytam różne opinie na temat noszenia szpilek i podzielę się swoją obserwacją. W grudniu 2008 roku miałam endoprotezę na prawym biodrze, przy moim pytaniu jak mam się rehabilitować powiedziano mi, że mam żyć tak jak przed operacją. Więc tylko jeździłam na stacjonarnym rowerku ale bez przesady bo tylko tu mi dano radę by umiarkowanie,3 m-ce o 2 kulach, 3 o jednej a od maja założyłam szpilki i dość często chodziłam na tańce .Wiem, że powinnam oszczędzać protezę, ale nic na to nie poradzę, że jedynym moim nałogiem był taniec. Nic nie bolało było super, tylko po 4 latach odczuwałam dziwne zjawiska na operowanej nodze w postaci uczucia jakby płynięcia lodowatej strużki wody po powierzchni nogi z góry na dół i mrowienia stopy co trwało ok. roku . Ciekawe, czy ten rodzaj ruchu mi pomógł czy zaszkodził. Oczywiście - każdy organizm jest inny i tu chyba tkwi przyczyna. Obecnie szykuję się do operacji 2- go biodra co było do przewidzenia dawno lecz boli od wakacji 2015r. Teraz oczywiście dzięki temu wspaniałemu portalowi jestem o wiele bardziej świadomą pacjentką co ma swoje dobre i złe strony, ponieważ przedtem byłam "zielona", zabieg był z marszu, szłam odważnie a teraz wiem o wszystkich zagrożeniach i bardzo się boję.
_________________
krystyna
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 01 Cze, 2016   

My nie piszemy po to żeby was straszyć po prostu świadomy pacjent potrafi lepiej unikać zagrożeń. Wiedząc jakie te zagrożenia są i w porę ich uniknąć mim lizując ryzyko. Potrafi też w porę wychwycić pewne sygnały które go np. niepokoją. Lepiej poznaje własne ciało. Lekarze nie zbyt chętnie udzielają jakich kolwiek wskazówek a już w ogóle o jakikolwiek powikłaniach i co ewentualnie powinno nas zaniepokoić.

Sama kilkakrotnie ale tylko dzięki mojemu fizjoterapeucie i forum uniknęłam katastrofy. Bo od Profesora dostałam tylko po operacji ogólnikowe zalecenia. I wyjechałam do domu po zabiegu zupełnie zielona i nie świadoma pewnych rzeczy. A to jako pacjent powinnam wiedzieć. Chyba większy stres jest wtedy kiedy nie jestem świadoma i zrobię sobie krzywdę i wtedy dopiero lekarz by mi powiedział ze tego dało by się uniknąć niż mając świadomość pewnych rzeczy i w porę na nie zareagować.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sro 01 Cze, 2016   

Bonia - oczywiście w pełni się z Tobą zgadzam i pozdrawiam.
Krystyna
_________________
krystyna
 
     
Ollka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 24 Wrz 2016
Posty: 1
Skd: Włocławek
Wysany: Sob 24 Wrz, 2016   

Witam, jeżeli chodzi o szpilki to po prostu kobieta musi umieć w nich chodzić inaczej może tylko i wyłącznie zaszkodzić sobie. Ja ostatnio znalazłam bardzo fajne buciki na ******* Bardzo dużo marek. Osobiście kupiłam tam 3 pary butów sobie i jedne mężowi. Mogę z pewnością polecić ten sklep. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Sob 24 Wrz, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sob 24 Wrz, 2016   

Ollka Bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem forum.
Na forum nie wrzucamy reklam. Post praktycznie nie w temacie: umieć chodzić w szpilkach to można napisać do zdrowej osoby a nie ''bioderkowej''.
Póki co nie usuwam postu choć powinnam... czekam na reakcję czy coś pani wniesie do forum zgodnego z tematem a nie reklamą.
Pozdrawiam.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
bunia 
bunia
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 34
Doczya: 11 Sty 2017
Posty: 6
Skd: KrakowA
Wysany: Sro 11 Sty, 2017   

Ja bym tam nie ryzykowala i chodzilabym na plaskim.
Bardzo wygone sa takie buty z korka Bircenstoc sie chyba nazywaja
_________________
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.

- Ernest Hemingway
 
     
aniakapusta 
aniakapusta
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Wiek: 38
Doczya: 13 Sty 2017
Posty: 5
Skd: Poznań
Wysany: Pi 13 Sty, 2017   

Wow pierwsze słyszę, żeby ktoś to zalecał :shock:
_________________
Aniaa Kapustka
 
     
Muńka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 25 Lip 2017
Posty: 7
Skd: Katowice
Wysany: Wto 25 Lip, 2017   

Ja też. Ja nawet w wyższych obcasach nie mogę chodzić, bo zaraz mnie biodra i nogi bolą jak diabli. Wole płaskie buty, adidasy, trampki czy baleriny właśnie.
 
     
Julias 
Mikrus Bioderkus




Status: Artroskopia + Kapo
Doczy: 10 Sty 2018
Posty: 4
Skd: Słupsk
Ostrzee:
 1/3/6
Wysany: Pi 12 Sty, 2018   

To niestety nie jest mój temat... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...
_________________
Spytałam się ciebie, jak wygląda szczęście.
Odpowiedziałeś, zawszę gdy patrzę na ciebie.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.