Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kasia
kasia_z86 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 37
Doczya: 28 Lis 2016
Posty: 7
Skd: Strzelce Opolskie
Wysany: Pon 04 Wrz, 2017   

Witam :) jestem tutaj nowa :) od jakiegoś czasu czytam posty. Zdjęcie rtg wykazało iż mam konflikt panewkowo udowy. Czekam od listopada 2016 na artro mr. To już za 1.5 tyg wooow :D czytam posty bo sama nie wiem czy poddawać sie artroskopii czy nie. Diagnoza trochę sypie moje plany marzyłam o tym by zostać instruktorem fitness a teraz wszystko pod znakiem zapytania. Treningi kocham i nie wyobrażam sobie że miałabym z nich zrezygnować. Zdecydowałam, ze poczekam cierpliwie na mr i wtedy po konsultacji z lekarzem podejmę decyzję. Jednak czytając Twoją historię mam straszne obawy :( boje się że może być gorzej. Pozdrawiam Kasia

Dodam jeszcze, że moja fizjoterapeutka odradza mi wykonanie artroskopii a ja boję się że bez tego czeka mnie endoproteza :eek: jak żyć :-(
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Pon 04 Wrz, 2017, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 04 Wrz, 2017   

Kasiu, skoro Twoja fizjo odradza zabieg to zastanow sie i skorzystaj z jej wiedzy. Nie sztuka jest sie pokroic. Jesli Twoja fizjo znajdzie przyczyne problemu z biodrem i zlikwidujecie ja to operacja nie bedzie potrzebna. Warto dac jej szanse. Operacja bez ukierunkowanej na przyczyne problemu rehabilitacji nie bedzie trwalym rozwiazaniem, problemy wroca.
Skoro jest szansa na unikniecie operacji warto skorzystac- niejedna osoba nie potrzebowala operacji po umiejetnie poprowadzonej terapii.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Wto 05 Wrz, 2017   

A jakie sa wyniki tego rtg i mr?
Jakie objawy?:)
 
     
kasia_z86 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 37
Doczya: 28 Lis 2016
Posty: 7
Skd: Strzelce Opolskie
Wysany: Sob 16 Wrz, 2017   

tolik24, Rtg wykazuje konflikt panewkowo-udowy. Od listopada 2016 czekałam na artro mr które miałam właśnie dwa dni temu ;) trafił mi się świetny lekarz podający kontrast do stawu biodrowego bo trochę ze mną porozmawiał. Ogólnie jest on kolejną osobą, która odradza mi artroskopie ze względu na to iż biodro jest bardzo trudne i niewiele z nich kończy się powodzeniem i tak naprawdę pomaga :( póki funkcjonuję (tutaj nie jest tak żle jeszcze bo mam czasem 2 miesiące spokoju z bólem, ale jak przyjdzie to mam 3 tyg) mam wykorzystać wszystkie metody unikać tych ruchów wywołujących ból i fizjoterapia. Jeśli już chce to musi to być 100% moja decyzja i poleca mi tylko dwóch lekarzy Dr. Piontek i dr. Podgórski. To wszystko to dla mnie lekki dramat ponieważ jestem osobą aktywną kocham fitness i trening siłowy w warunkach domowych planowałam zostać instruktorem fitness :( :cry: a teraz nie wiem co dalej co robić??
 
     
kasia_z86 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 37
Doczya: 28 Lis 2016
Posty: 7
Skd: Strzelce Opolskie
Wysany: Sob 16 Wrz, 2017   

do tego ciągle dręczy mnie pytanie co będzie za kilka lat? czy czeka mnie endoproteza skoro poprzez konflikt staw ulega ciągłemu zniszczeniu :roll: wyniki artro mr mam za tydzień także czekam z niecierpliwością i wtedy będzie wiadomo już coś więcej;) Jeszcze mam pytanie, czy jeśli macie ból zaczynający się od pachwiny to przenosi on wam się także na mięsień środkowy pośladka? u mnie to jest straszne ten ból w pośladku jest nie do wytrzymania jakby się wręcz paliło w nim :shock: i tak mam za każdym razem kiedy dopada mnie ból biodra.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 16 Wrz, 2017   

Skoro zalezy Ci na sprawnosci to nie zwlekaj tylko zanim polozysz sie na stol zacznij prace z fizjoterapeuta.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kasia_z86 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 37
Doczya: 28 Lis 2016
Posty: 7
Skd: Strzelce Opolskie
Wysany: Sob 16 Wrz, 2017   

AgaW dziękuje;) juz mam za sobą kilka wizyt bo w trakcie czekania na rezonans (od listopada 2016) dbałam o to żeby czegoś się dowiedzieć jednak nie każdy potrafi pomóc. Teraz moja fizjoterapeutka miała jakieś szkolenia i powiedziała ze już więcej wie jak ze na pracować ;) także się udaje znów do niej ;)
 
     
kasia_z86 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 37
Doczya: 28 Lis 2016
Posty: 7
Skd: Strzelce Opolskie
Wysany: Nie 17 Wrz, 2017   

Mam pytanie czy atosujecie suplementy na stawy? Ortopeda twierdził ze to nic nie da ale mysle zeby sprobowac znalazlam dosyc fajny produkt z fajnym skladem nazywa sie Biotech Arthro Guard.

Kompleks przeciwzapaleniowy oraz zmniejszający ból:
Bromelaina 75 mg
Kora białej wierzby 60 mg
Korzeń kurkumy 60 mg
Fenyloalanina 50 mg
Kompleks oczyszczający i przeciwzapaleniowy:
Żurawina 150 mg
Lucerna siewna 100 mg
Czynnik budowy mazi stawowej:
Glukozamina (siarczan glukozaminy) 800 mg
Czynnik budowy tkanki chrzęstnej:
Chondroityna (siarczan chondroityny) 300 mg
Wapń 168 mg
Kolagen 150 mg
Boswellia Serrata 150 mg
Histydyna 60 mg
Inne składniki:
Mangan 4,2 mg
Żeń szeń 75 mg
Kwercetyna 30 mg
Korzeń imbiru 90 mg
Hortensja 85 mg
 
     
kasia_z86 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 37
Doczya: 28 Lis 2016
Posty: 7
Skd: Strzelce Opolskie
Wysany: Pi 22 Wrz, 2017   

Witam was bioderkowicze,


dzisiaj odebrałam wynik artrografii stawu biodrowego. Brzmi tak:

"Panewka ustawiona w retrowersji 1 stopień. Na granicy głowy i szyjki kości udowej głównie w części górnej widoczne nawarstwienia kostne typu BUMP z pod-chrzęstnymi torbielami kostnymi oraz drobnymi obszarami obrzęku szpiku. Kąt alfa w tej lokalizacji 70 stopni. Obrąbek w części górnej niejednorodny z widoczną pełnościenną szczeliną pęknięcia przechodzącą na przednią część obrąbka. Chrząstki stawowe bez uchwytnych zmian."

Co to dla mnie oznacza? Macie już większe doświadczenie. Ja czekam w kolejce do ortopedy. Jestem załamana boję się że nie będę mogła już ćwiczyć a moje plany zostania instruktorem fitness chyba właśnie legły w gruzach


:( :( :( :( :( :( :( :(
 
     
michal.p 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Kapo
Wiek: 35
Doczy: 07 Kwi 2017
Posty: 12
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 06 Sty, 2018   

Cześć Kasia,

Z mojego doświadczenia, to lekarze nie wiedzą jaki będzie efekt leczenia i my forumowicze tym bardziej nie.

Moja rozmowa z lekarzem:
L - proszę ćwiczyć
ja - ale mnie boli jak ćwiczę
L - to proszę nie ćwiczyć

Miałem 4 atroskopie - po 2 na każdą nogę - łącznie około 10 lat ciągłego bólu. Około 1,5 roku kłopotów z chodzeniem, a mam tylko 30 lat. Za wszelką cenę chciałem uniknąć protezy, a i tak nic z tego nie wyszło i czeka mnie co najmniej kapoplastyka.

Z artro jest jeden podstawowy kłopot. Operuje się przez małe nacięcie w nodze, co sprawia, że nie ma możliwości usunięcia całości problemu. Jeśli zwyrodnienie przekroczy jakiś stopień, to z kolei już się nie da nic artroskopowo zrobić.

Nie ma co się bać, ale warto liczyć się z tym, że leczenie biodra jest nieprzewidywalne i często dłuższe niż się zakłada. Trzeba mieć Hiobową cierpliwość niestety... Nie warto się też liczyć z diagnozą. W latach 50 diagnozy dawali lekarze dzieciom typu "przeciętnie inteligentny imbecyl zdolny do pracy na roli". Nie diagnoza niszczy Twoje plany, ale zawadzające biodro. Jest na forum fajna dziewczyna Paulina, która trenuje biegaczy i też miała przejścia z artroskopiami. Pomimo problemów z biodrem daje radę. Keep your head up!!! Napisz do niej :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.