Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Wkładki do obuwia - co warto o nich wiedzieć
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

Słyszałam wiele takich opinii, w końcu nazbierałam sobie kasy a już niedługo jadę je zrobić :) Jestem pewna że i ja będę bardzo zadowolona :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Artemiz 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 45
Doczya: 20 Kwi 2011
Posty: 11
Skd: z wygodnego miejsca
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

AgaW, jak już zrobisz wkładki, proponuje na początku nosić je umiarkowanie - tzn. początkowo do pojawnienia się pierwszych objawów bólowych lub większego dyskomfortu.
Pan Janusz Kot, wspaniały specjalista, może powiedzieć Tobie, proszę nosić cały czas - jednak to może wywołać u Ciebie efekt "znienawidzenia" tego dodatkowego "wyposażenia" butów ;-)
Sprawdziłam na sobie.
Organizm musi przyzwyczaić się do nich stopniowo.
_________________
Póki jeszcze je mam, biorę życie i uciekam!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 29 Lut, 2012   

Dzięki za wskazówkę :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
jola 
jola

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2010
Posty: 96
Skd: mikołów
Wysany: Pon 03 Wrz, 2012   

Na wizycie kontrolnej lekarz zmierzył moje nogi ,operowana kończyna jest dłuższa o 2 cm i zlecił kupić wkładki wyrównujące skrót kończyny 1,5 cm. Zamówiłam wkładki, dzisiaj je odebrałam i szok, wkładki nie pasują do żadnych butów tzn. sama wkładka wchodzi , ale moja noga już nie. Nie pozostaje mi nic innego jak kupić jutro nowe buty jesienne i zimowe :-( :-( .
_________________
17.07.2012 r.
09.06.2014 r.
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pon 03 Wrz, 2012   

jola,
Czy możesz opisać w jaki sposób/w jakiej pozycji wykonany został pomiar długości Twojej nogi?
W jaki sposób została wzięta miara z Twojej stopy?

Fizkom
 
     
jola 
jola

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2010
Posty: 96
Skd: mikołów
Wysany: Wto 04 Wrz, 2012   

Fizkom,
Rehabilitant mierzył moją nogę centymetrem krawieckim w pozycji leżącej , od kolca biodrowego do kostki tej wewnętrznej. Wyszła różnica 2 cm.

Lekarz na wizycie wogóle nie mierzył moich nóg, na oko powiedział różnica 2 cm i zalecił te wkładki .
Jeszcze jak byłam w szpitalu to już mówił o tej różnicy 2 cm więc myślałam ,że zmierzył je na sali operacyjnej.

W sklepie medycznym jak zamawiałam wkładki, Pani zmierzyła mi na siedząco i na stojąco długość i szerokość stopy.

Wkładka przy palcach i pięcie ma wysokość 1,5 cm a w środku 2 cm.
_________________
17.07.2012 r.
09.06.2014 r.
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 04 Wrz, 2012   

jola napisa/a:
Fizkom,
W sklepie medycznym jak zamawiałam wkładki, Pani zmierzyła mi na siedząco i na stojąco długość i szerokość stopy.


Odnośnie pomiarów liniowych długości kończyny dolnej, teoretycznie wszystko wygląda OK. Z doświadczenia wiem, że lekarze do takich pomiarów rzadko używają centymetra. Robią to "na oko". Tymczasem warto prześledzić przy tym pomiarze, ustawienie miednicy i jej kolca biodrowego przedniego-górnego w przestrzenie. Właśnie ten kolec jest początkiem pomiaru liniowego długości nogi.

Odnośnie wzięcia miary do wykonania wkładki, z tego co opisujesz powyżej, to jakaś "partyzancka" robota. Do wykonania wkładki, potrzebnych jest o wiele więcej parametrów stopy niż jej długość i szerokość.

Fizkom
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 18 Lis, 2012   

Moje doświadczenie z przyzwyczajaniem się do wkładek opisałam w mojej historii tutaj, w poście z 18.11.2012 :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

Tak Fizkom ma rację, ja pomimo wypadku złamań obie nogi mam takiej samej długości, lecz w miednicy się poprzesuwały kości iz tego powodu mam lewą noge krótszą o 2 cm .Co pokazała mi pani doktor od rehabilitacji przyjmując do ośrodka rehabilitacyjnego noszę wkładkę w bucie i jest ok. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez AgaW Pon 22 Lip, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 03 Sie, 2014   

Posty Brynia i Fizkoma zostały przeniesione w nowo utworzony temat TUTAJ
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
brynio 
brynio
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 77
Doczy: 28 Lip 2014
Posty: 14
Skd: pomorskie
Wysany: Czw 07 Sie, 2014   

AgaW napisa/a:
Posty Brynia i Fizkoma zostały przeniesione w nowo utworzony temat TUTAJ

Dziękuję za info. Na ten post natknąłem się przypadkiem, oczekując zawiadomienia w emailu (tak było poprzednio). Mam zaznaczoną w profilu opcję o powiadamianiu emailem odpowiedzi na post. Czy można to naprawić? ;-)
Było to b. wygodne bo taka wiadomość docierała do mnie b. szybko.
Pozdrawiam serdecznie ;-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 07 Sie, 2014   

brynio napisa/a:
Czy można to naprawić?

Tak, w danym temacie który Cię interesuje zaznacz pod emotkami na samym dole po lawej opcję: "powiadom mnie gdy ktoś odpowie". Dopóki tego nie odznaczysz w danym temacie będą Ci przychodziły powiadomienia o odpowiedziach.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
brynio 
brynio
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 77
Doczy: 28 Lip 2014
Posty: 14
Skd: pomorskie
Wysany: Czw 07 Sie, 2014   

AgaW napisa/a:
Tak, w danym temacie który Cię interesuje zaznacz pod emotkami na samym dole po lawej opcję: "powiadom mnie gdy ktoś odpowie". Dopóki tego nie odznaczysz w danym temacie będą Ci przychodziły powiadomienia o odpowiedziach.

Sorry, tę opcję miałem zaznaczoną. Ale nie róbmy problemu. Zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam.
Brynio
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 26 Gru, 2017   

Poczytałem o wkładkach i tak wcześniej uzywanej i był to chyba skrót wkładki z korka bo do połowy stopy po aktualnych problemach z kolanem jak i tez info ze mozna takie wkładki dopasowane do swoich stóp zamówić od ręki zakupiłem takie wkładki..U mnie przy wykonaniu wkładek były badane stopy stetoskopem odbicie stóp gdzie było widać jakie wady mają stopy a wkładki były formowane na gorąco w formach w których zostały odciśnięte moje stopy formy były to poduszki napełniane powietrzem...Do form była po odciśnięciu stóp wkładana podgzana wkładka którą to wkładke do form dociśkałem własnymi stopami po uformowaniu i obrobieniu wkładek zostało dołozone 1.5 cm twardej piany zamiast wcześniejszego skrótu aby wyrównać stopy..chodzę w tych wkładkach prawie codziennie od około dwuch tygodni jest ok myśle ze będzie poprawa tak jak pisze Aga jak na razie jestem zadowolony bo są wygodne ból kolana znikł ale odczuwam troche ból w operowanym pośladku jak i lędzwiach....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.