Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Wto 19 Gru, 2017
Ból i kaczy chód po operacji.
Marlena40 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 07 Gru 2017
Posty: 7
Skd: woj. łódzkie
Wysany: Wto 19 Gru, 2017   

Witam. Mam na imię Marlena i dziś mija dokładnie tydzień od osteotomii wg Ganza. Piszę do Ciebie jako tutejszego forumowego specjalisty:-) Przed zabiegiem nie miałam żadnych przykurczy ani deformacji, a teraz po zabiegu mam wrażenie, że operowana noga jest dłuższa :-( :-(. Zakresy ruchu jeszcze są kiepskie, chodzę odciazjac nogę itd. Ale jak stoję i staram się ustawić odpowiednio obie kkd, to mam widze, że ta operowana noga jak byk dłuższa. Czy spotkałeś się z takimi odczuciami :-o swoich pacjentów??? Poproszę o informację, bo z wariuje do czasu kontroli. Z góry dziękuje ☺️
 
     
Marlena40 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 07 Gru 2017
Posty: 7
Skd: woj. łódzkie
Wysany: Wto 19 Gru, 2017   

Przepraszam, chciałam napisać do Fizkom'a, ale przez przypadek umieścilo się na ogólnej str. Ale jeśli ktoś miał, podobne wrażenia, to bardzo proszę o kontakt. Dzięki
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 19 Gru, 2017   

Marlena40 napisa/a:
osteotomii wg Ganza
Ja jestem po operacji endoprotezy. Niby coś innego.
Nogi mam równe, ale po pierwszej operacji noga była dłuższa o 3-4 cm. Po kilku miesiącach wszystko się wyrównało.
Po drugiej operacji wszystko od początku było równe.
Jeżeli nogi masz równe, to wszystko wróci do normy, bez problemu. Ja też się bardzo przejmowałam. Jestem trudny przypadek, ale wszystko teraz jest ok.
_________________
Beata8
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 19 Gru, 2017   

Też jestem po osteotomii wg Ganza operacje miałam 10 lat temu, i po zabiegu miałam podobne wrażenie że operowana noga jest dłuższa. Większość z nas ma takie uczucie. To wpływ tego że po operacji biodro i miednica są inaczej ustawione, Terapeuta wyjaśnił mi to tak że podczas uszkodzenia biodra w trakcie choroby organizm kompensował ruch żeby nie sprowokować bólu przez co nie chodzimy prawidłowo. Po operacji biodro jest w prawidłowej pozycji, ale rotuje się miednica dlatego że nasz organizm nie umie się przestawić i nadal mamy nie prawidłowy wzorzec poruszania się. I nad tym trzeba popracować z fizjoterapeutą pracującym całościowo. To nie tylko nad tym żeby nauczył nas chodzić ale pracującym też na podwięziach.

I celowo o tym piszę dlatego że nie każdy rehabilitant to potrafi to musi być fizjoterapeuta który ma przeszkolenie do takiej pracy z pacjentem. Sam objaw dłuższej nogi nie jest niczym groźnym choć denerwuje. Jeżeli po kontroli lekarz uzna że goi się prawidłowo. To poszukaj fizjoterapeuty i zacznij rehabilitację powodzenia.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Marlena40 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 07 Gru 2017
Posty: 7
Skd: woj. łódzkie
Wysany: Sro 20 Gru, 2017   

Dziekuje Wam za odp, :-) Juz zaczynalam myslec,ze to forum zamiera :-) .Generalnie wiem, o co chodzi, ale w tym szoku poperacyjnym i bolu w wystraszylam sie,ze moze cos poszlo nie tak, a wyobraznia ludzka nie ma granic niestety, albo stety- jak kto woli:-) Przed zabiegiem wydawalo mi sie, ze chodze prosto i normalnie- szczegolnie, kiedy nie bolalo, no a podczas bolu czulam, ze kuleje, ze skracam jeden bok i cala kompensuje sie, zeby moc chodzic. Jesli chodzi o rehabilitacje, to juz zaczelam powolutku sama sie udprawniac- narazie izometrycznie wszystkie grupy miesniowe- delikatnie z czworoglowym, czynnie zdrowa kd, biernie podciagam sobie do trojzgiecia kd operowana- na pasku od szlafroka :-) :-) ,prostuje z pomoca nogi zdrowej- normalnie kombinacje alpejskie;-) , napinam miesnie dna miednicy. W sumie jak na tydzien po zabiegu to jest niezle, bo przed balam sie, ze po przyjsciu do domu bede musiala lezec, ze bedzie problem z toaleta itp. A ja juz chodze o kulach, probuje juz cos tam w domu popychac itp. Dziekuje Wam jeszcze raz za odp.bo pomimo jakiejs tam wiedzy spanikowalam:-( pozdrawiam
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 20 Gru, 2017   

Proszę bardzo i nie ma za co ;-) . I spokojnie forum działa nadal. Chociaż na odpowiedz nie raz trzeba trochę poczekać ale czytamy wasze posty. I zawsze ktoś z pewnością odpisze powodzenia.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.