Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Sro 11 Pa, 2017   

Witam. Widzę, że trafiłam na prawdziwą skarbnice wiedzy. Moja operacja zbliża się wielkimi krokami 18 października kładę się do szpitala w Otwocku.
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 21 Pa, 2017   

Witam nowe osoby :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Agrado 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 22 Kwi 2015
Posty: 8
Skd: Racibórz
Wysany: Wto 14 Lis, 2017   

Dzień dobry :)
Mam na imię Ilona.
Na forum zarejestrowałam się jakiś czas temu. Spędziłam sporo czasu na czytaniu postów. Wszystkie były bardzo pomocne - dziękuje, ze jest takie miejsce:)
Z biodrami mam problem od urodzenia - phertes, dysplazja, nawiercanie głowy kości udowej itd. Moje prawe biodro jest już do wymiany - endoproteza....
Mam wyznaczony termin przyjęcia do szpitala w Piekarach na 20 listopada br i niby operacje 21 ... ale czytając Wasze wpisy może się zdarzyć, że wcale tak nie będzie. Dziś mnie jakoś nie boli .... Generalnie bardzo sie boje tego wszystkiego :(
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 14 Lis, 2017   

Cześć Agrado :)
Fajnie, że do nas dołączyłaś :) Co do Piekar....nie wiem czy to się zmieniło ale może jeszcze zadzwoń (np. w piątek) i upewnij się czy nic nie wyskoczyło i na pewno będziesz przyjęta 20.
A strach to normalna rzecz, większość z nas się bała. Będzie dobrze :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Agrado 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 22 Kwi 2015
Posty: 8
Skd: Racibórz
Wysany: Wto 14 Lis, 2017   

Aga, bardzo dziękuje :-) Mam taki plan, żeby tam zadzwonić i się upewnić. Dostałam nawet taką radę będąc na wizycie w poradni.
Generalnie miałam termin na 16 października, ale w związku z tym, że oddział rehabilitacyjny od 09.10 do 15.11 miał być remontowany, ustaliliśmy z dr Mielnikiem przesunięcie terminu, żebym mogła mieć rehabilitacje zaraz po operacji.
Od 2 tygodni chodzę codziennie po 30 min po osiedlu z kulami, żeby wzmocnić ręce. I najlepsze jest to, że jak już uświadomiłam mojej "świadomości", ze idę na operacje, to teraz prawie nic mnie nie boli....
Bólu po operacji się nie boje, tylko tego, że może coś pójść nie tak np. że będę mieć nogi rożnej długości :shock:
 
 
     
Miniaturka 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 35
Doczya: 15 Lis 2017
Posty: 6
Skd: Opole
Wysany: Sro 15 Lis, 2017   

Cześć

Mam na imię Agata, jestem już "naprawiona" :)
9 dni temu miałam operację i widzę, że dałam ciała nie rejestrując się na forum wcześniej (np. wtedy wiedziałabym, że mogę dostać zwrot kasy za kupienie kul ortopedycznych!) .
Przybyłam do Was, by troszkę poczytać "co dalej". Jestem na etapie szukania informacji, lecz nie na temat ćwiczeń, rehabilitacji, lecz bardziej: czy są jakieś formalności, których muszę dopilnować po operacji? czy należą mi się jakieś zwroty/pieniądze za to, że miałam operację, czy muszę coś pisać do ZUS lub NFZ. Jestem jak dziecko we mgle i mam nadzieję, znajdę odpowiedzi na tym forum :)

PS: Byłam operowana w prywatnej klinice w Korfantowie pod Opolem.

Miłego dnia wszystkim życzę!
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 15 Lis, 2017   

Cześć Miniaturka :)
Odszkodowanie za pobyt w szpitalu czy operację należą Ci się od ubezpieczyciela, czyli jeśli byłaś ubezpieczona w jakimś Towarzystwie Ubezpieczonym i miałaś wyszczególnione, że za to dostaniesz kaskę to tak. Nie wiem czy ma jakieś znaczenie, że byłaś operowana w prywatnej klinice.
Natomiast z ZUS czy NFZ żadne pieniążki się nie należą - no chyba, że to był wypadek w pracy.
Pozdrawiam :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Miniaturka 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 35
Doczya: 15 Lis 2017
Posty: 6
Skd: Opole
Wysany: Sro 15 Lis, 2017   

aga.t. napisa/a:

Dziękuję za odpowiedź :-)
Wypadku nie miałam. Bardziej próbuję dociec o co chodzi mojemu ojcu na siłę wysyłając mnie z misja na marsa w ZUS i NFZ, cóż to ja tam niby mam załatwiać. ;-) Zaraz moje pytania przekieruję do odpowiedniego działu forum.
 
     
Bladyna 89 
Bladyna 89
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 34
Doczya: 24 Lis 2017
Posty: 1
Skd: Pomorskie
Wysany: Pi 24 Lis, 2017   Bioderko

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowa na forum. Mam na imię Marta i jestem po opercji ,mam enoproteze biodra i chętnie porozmawiam z osobami, które też już są po wymianie biodra. Pozdrawiam i zapraszam chętnych do rozmowy
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 25 Lis, 2017   

Witam nowe osoby :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Pon 27 Lis, 2017   

[quote="Miniaturka"]Cześć

Mam na imię Agata, jestem już "naprawiona" :)
9 dni temu miałam operację i widzę, że dałam ciała nie rejestrując się na forum wcześniej (np. wtedy wiedziałabym, że mogę dostać zwrot kasy za kupienie kul ortopedycznych!) .
Przybyłam do Was, by troszkę poczytać "co dalej". Jestem na etapie szukania informacji, lecz nie na temat ćwiczeń, rehabilitacji, lecz bardziej: czy są jakieś formalności, których muszę dopilnować po operacji? czy należą mi się jakieś zwroty/pieniądze za to, że miałam operację, czy muszę coś pisać do ZUS lub NFZ. Jestem jak dziecko we mgle i mam nadzieję, znajdę odpowiedzi na tym forum :)

PS: Byłam operowana w prywatnej klinice w Korfantowie pod Opolem.

Agata Fakt jesteś jak dziecko we mgle, a my nie oświecimy Ciebie nie wiedząc nic więcej, niż opisałaś.
Podaj ubezpieczalnię i opcję ubezpieczenia. Np. - PZU ... grupowe pracownicze... P plus... itd.
Wszystko zależy od twojego ubezpieczenia, ale my nie jesteśmy nawet wstanie napisać, czy należy się cokolwiek, nie znając dokładniejszych informacji co do opcji ubezpieczenia.
Na pewno wśród Bioderkowiczów jest "tumult" takich co mają walkę o odszkodowania już za sobą i pomogą.
Teraz tylko dokładnie się dowiedz jakie ubezpieczenie posiadasz a na pewno ktoś da Tobie poradę co dalej.
_________________
Z głodu się jeszcze nikt nie zesr@ł, ...z bólu chyba tak.
 
     
Miniaturka 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 35
Doczya: 15 Lis 2017
Posty: 6
Skd: Opole
Wysany: Wto 28 Lis, 2017   

[quote="Landolier"]
Miniaturka napisa/a:
Cześć

Mam na imię Agata, jestem już "naprawiona" :)
9 dni temu miałam operację i widzę, że dałam ciała nie rejestrując się na forum wcześniej (np. wtedy wiedziałabym, że mogę dostać zwrot kasy za kupienie kul ortopedycznych!) .
Przybyłam do Was, by troszkę poczytać "co dalej". Jestem na etapie szukania informacji, lecz nie na temat ćwiczeń, rehabilitacji, lecz bardziej: czy są jakieś formalności, których muszę dopilnować po operacji? czy należą mi się jakieś zwroty/pieniądze za to, że miałam operację, czy muszę coś pisać do ZUS lub NFZ. Jestem jak dziecko we mgle i mam nadzieję, znajdę odpowiedzi na tym forum :)

PS: Byłam operowana w prywatnej klinice w Korfantowie pod Opolem.

Agata Fakt jesteś jak dziecko we mgle, a my nie oświecimy Ciebie nie wiedząc nic więcej, niż opisałaś.
Podaj ubezpieczalnię i opcję ubezpieczenia. Np. - PZU ... grupowe pracownicze... P plus... itd.
Wszystko zależy od twojego ubezpieczenia, ale my nie jesteśmy nawet wstanie napisać, czy należy się cokolwiek, nie znając dokładniejszych informacji co do opcji ubezpieczenia.
Na pewno wśród Bioderkowiczów jest "tumult" takich co mają walkę o odszkodowania już za sobą i pomogą.
Teraz tylko dokładnie się dowiedz jakie ubezpieczenie posiadasz a na pewno ktoś da Tobie poradę co dalej.


Cześć, tamtego posta pisałam 15 listopada, już jest po wszystkim, ale dziękuję za chęć pomocy :)
 
     
Auron1991 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 30 Lis 2017
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 30 Lis, 2017   

Cześć,

Mam na imię Michał.
Do ortopedy poszedłem, aby rutynowo skontrolować stan moich stawów biodrowych. Wynika to ze stwierdzonego 7 lat temu skrócenia kończyny. Niestety dowiedziałem się, że moje obydwa biodra wykazują cechy mieszanego konfliktu panewkowo-udowego. Na co dzień nie odczuwam jeszcze żadnych dolegliwości bólowych. Natomiast ruchomość w stawie jest mocno ograniczona. Na forum szukam metod leczenia zachowawczego i odpowiedzi na pytanie: czy i kiedy zdecydować się na operacje.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 03 Gru, 2017   

Witaj, informacje dla Ciebie to przede wszystkim temat w dz.ogolnym "cos mnie boli-przed operacja" oraz dz.artroskopia i inne choroby stawu biodrowego-tam znajdziesz info o konflikcie. Z dz.o rehabilitacji dowiedz sie tez wiele istotnych rzeczy.
Zapraszam do lektury.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dziennikarz 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczy: 03 Gru 2017
Posty: 8
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 03 Gru, 2017   

dzień dobry jestem nowy na forum, gdzie zapytać o czas oczekiwania na rezonans oraz sprawę oraz konflikt panewkowo udowy?
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.