Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Brak skierowania na rehabilitację po endoprotezie biodra.
Kazia 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 04 Cze 2017
Posty: 45
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 04 Cze, 2017   Brak skierowania na rehabilitację po endoprotezie biodra.

Dzień dobry
Mam kilka pytań odnośnie rehabilitacji.
Mianowicie miałam wszczepioną endoprotezę biodra lewego w dniu 16.05.2017 czyli niecałe trzy tygodnie temu. Szpital na Wołoskiej.
W szpitalu nie dostałam skierowania na rehabilitację. Powiedziano mi, że do 6 tygodni nie jest potrzebna.
Mam wyznaczoną wizytę kontrolną na 28.06.2017, i mam nadzieję, że wtedy jednak skierowanie dostanę.
W szpitalu przez 3 kolejne dni pan rehabilitant (moim zdaniem bardzo fachowy...ale czy ja się na tym znam? hm...) nauczył mnie kolejno wstawać, chodzić o kulach i chodzić po schodach. Powiedział o kącie 90 stopni, wysokim siedzeniu i żeby nie obciążać nogi pełnym ciężarem. Poza tym wszystko wolno i trzeba chodzić.
I zapewnił, że do 6 tygodni rehabilitacja nie jest potrzebna.
No ale tak się zastanawiam...bo wszyscy dookoła twierdzą, że jednak ta rehabilitacja jest i to niemal zaraz po szpitalu.
We własnym zakresie, chodzę po domu, siedzę przy kompie, sama się obsługuję (oprócz zapinania lewego buta i przenoszenia rzeczy w rękach), chodzę na spacery o kulach 2 razy dziennie do 30 min za każdym razem.
Widzę już teraz, że zakres ruchu operowanej nogi się poprawił w stosunku do tego przed operacją.
W zasadzie nic mnie nie boli (biodro trochę ćmi, głównie w nocy, ale wydaje mi się że na tym etapie to ma pełne prawo lekko pobolewać).
Dodam, że drugie biodro też czeka na swoją protezę i ma już termin na 2020 rok :) , więc też zdrowe nie jest (oba biodra maja zmiany zwyrodnieniowe które się zrobiły bez znanej przyczyny i ciągle się pogarszają).

No i tu mam pytanie.
Czy czekać na tę wizytę kontrolną i wtedy podjąć temat rehabilitacji?
Czy zacząć kogoś szukać już teraz i już teraz zacząć rehabilitację?

Drugie pytanie, obok mnie jest przychodnia lekarzy specjalistów Renort.

http://www.renort.pl

Nawet tam już byłam i rozmawiałam.
Pracują tam osteopaci, stosują terapię manualną i ogólnie brzmi to wszystko całkiem przekonująco.
Czy jakbym się jednak zdecydowała, to polecacie taką rehabilitację?
Cy jednak lepsza taka tradycyjna, a jeśli lepsza to może ktoś poleci rehabilitanta/tkę który dojeżdża do domu?

Pozdrawiam wszystkich
Ania
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Nie 04 Cze, 2017   

Witamy na Forum.
Jeśli chodzi o twoje zapytania, to mam podobny problem.
W szpitalu jak prosiłem o skierowanie poszpitalne do sanatorium do od razu dostałem odpowiedź że w tym szpitalu nie wypisują takich skierowań po Endo. Czekałem więc na wizytę po miesiącu u ortopedy szpitalnego i co, to samo...
Teraz jestem po drugiej wizycie i zgadnij... tak, to samo..., a nawet zaproponował mi lekarz bym się sam prywatnie rehabilitował, bo jak mi wypisze skierowanie to i tak będę czekał ze cztery miesiące na miejsce, bo innych on nie wypisuje tylko te NFZ-owe na które są takie kolejki.
Obecnie poszedłem na wizytę do Ortopedy mojego zakładowego z pakietu w Luxmedzie i poprosiłem o wypisanie do ZUSu na prewencję i po złożeniu wniosku dostałem termin na 08.06 na komisję do ZUSu, więc czekam może tam coś się uda.
Opisuję swoją historię na forum i uzupełniam na bieżąco więc jak masz ochotę to poczytaj.
Pozdrawiam i powrotu do sprawności jak nam wszystkim życzę.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Nie 04 Cze, 2017   

Kazia, Polecam też na Ursynowie gabinet Orthos - Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej: http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=16. Pan Piotr Komorowski "Fizkom" i pani Karolina Talaga (Bieńkowska) "Wendy". Są to fizjoterapeuci z Forum Bioderko, możesz sobie poczytać ich wpisy.
Ładnie Ci idzie powrót do chodzenia. Pozdrawiam 8-)
_________________
Beata8
 
     
Kazia 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 04 Cze 2017
Posty: 45
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 04 Cze, 2017   

Dziękuję. To też jest koło mnie, dam radę dojść.
Zadzwonię tam :)
A tej przychodni Renort nikt nie zna? mam ją prawie koło domu.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 14 Cze, 2017   

Rehabilitację im wcześniej zaczniesz tym lepiej. Miej na uwadze że na nfz NIE MA BO NIE OBEJMUJE rehabilitacji funkcjonalnej opartej na całości pracy na pacjencie, pracy na powięzi itd.
Kontakty masz w dz.z kontaktami do terapeutów, z Wa-wy osobiście polecam Irdent-terapeuta Daniel Romanowski.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Janosik 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 50
Doczy: 12 Lip 2017
Posty: 3
Skd: okolice Poznania
Wysany: Sro 12 Lip, 2017   

Jeśli nie możesz znaleźć sprawdzonego specjalisty, to ja jak najbardziej polecam Ci pomoc dr Adriana Stępińskiego. Co prawda przyjmuje on w placówkach, które zlokalizowane są w Poznaniu, ale znam całkiem sporo osób, które decydowały się na podróż i skorzystanie z solidnego badania. Sam korzystałem z jego pomocy i raczej trudno się do czegoś przyczepić. Tu znajdziesz więcej informacji http://adrianstepinski.com/.

Jak coś, to mogę Ci dać znać, w których konkretnie placówkach przyjmuje.
 
     
Kazia 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 04 Cze 2017
Posty: 45
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 12 Lip, 2017   

Dzięki...do Poznania nie pojadę, ale mam już rehabilitacją koło siebie i na razie wygląda to bardzo obiecująco.
Niestety, na dłuższą metę to słabe rozwiązanie ze względów finansowych.

Jednak nie-kierowanie pacjenta na rehabilitację zaraz po operacji, a jak już dostałam to skierowanie to brak możliwości zaczęcia ćwiczeń w miarę szybko na NFZ, to jest bardzo nie w porządku.
W polecanej placówce, na NFZ, na cito, najbliższy wolny termin to 15 stycznia :(
To jest po prostu okradanie pacjentów, płaci się składki całe życie, a jak potrzeba skorzystać z leczenia, to praktycznie nie jest dostępne.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 12 Lip, 2017   

Kazia, pełna zgoda. Dodatkowo to jest idiotycznie krótkowzroczne podejście, bo taka operacja bez odpowiedniej rehabilitacji w odpowiednim czasie to trochę niestety kasa w błoto. Więc zarówno od strony pacjenta jak i systemu to kompletnie nie ma sensu. :/
 
     
Salamandra 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 24
Skd: Rydułtowy
Wysany: Czw 02 Lis, 2017   

Ja dostałam skierowanie teraz po 2 miesiącach na kontroli i termin na luty więc zacznę powoli za pozwoleniem prywatnie choć raz w tygodniu... A termin chyba niezbyt odległy bo gdy dzwoniłam na oddział tu do mnie gdzie mieszkam to miejsce z łóżkiem dopiero na koniec października 2018 :shock:
_________________
Dopóki oddycham nie tracę nadziei
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Pi 03 Lis, 2017   

Jestem 2 tygodnie o endo , ja skierowanie na rehabilitację dostałam, ale dzwoniłam w kilka miejsc i terminy mają za 4- miesięcy :-? no wolne żarty. Ta służba zdrowia jest chora. Ale napisałam maila do szpitala po za Warszawą i odpowiedzieli muszę wysłać skierowanie i może na styczeń się załapię jeśli mnie zakwalifikują na cito co nie jest takie pewne :?:
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
Salamandra 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 24
Skd: Rydułtowy
Wysany: Sob 04 Lis, 2017   

Elizabeth napisa/a:
Jestem 2 tygodnie o endo , ja skierowanie na rehabilitację dostałam, ale dzwoniłam w kilka miejsc i terminy mają za 4- miesięcy :-? no wolne żarty. Ta służba zdrowia jest chora. Ale napisałam maila do szpitala po za Warszawą i odpowiedzieli muszę wysłać skierowanie i może na styczeń się załapię jeśli mnie zakwalifikują na cito co nie jest takie pewne :?:

A jak założysz wniosek to szpital ma dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi z możliwym terminem rozpoczęcia rehabilitacji
_________________
Dopóki oddycham nie tracę nadziei
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 20 Lis, 2017   

Elizabeth nie czekaj tak długo. Spróbuj pójść gdzieś prywatnie chociażby tylko na kilka wizyt, ale im dłużej zwlekasz tym bardziej "zastaje" się Twoje biodro. Im szybciej zostanie ewakuowany krwiak pooperacyjny i im szybciej będziesz pracować nad elastycznością mięśni, powięzi tym szybciej wrócisz do pełnej sprawności. ;-)
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.