Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
mjuniorek 
Popularus Bioderkus

Status: Przed
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Ze swojego krotkiego doswiadczenia wiem, że nalezy pytac o wszystko czego nie wiesz. A jaka odp dostaniesz pomoze ci w wyborze lekarza.sam jestem przed i juz sie nie moge doczekac. Przewrocenie z boku na bok jest zajebistym problemem.

Elizabeth 
Mikrus Bioderkus

Wysłany: Sro 11 Paź, 2017   

Witam. Widzę, że trafiłam na prawdziwą skarbnice wiedzy. Moja operacja zbliża się wielkimi krokami 18 października kładę się do szpitala w Otwocku.

AgaW 

Galaktikus Bioderkus

Status: Osteo. Ganza x 1
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Witam nowe osoby :)

Agrado 
Mikrus Bioderkus

Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Dzień dobry :)
Mam na imię Ilona.
Na forum zarejestrowałam się jakiś czas temu. Spędziłam sporo czasu na czytaniu postów. Wszystkie były bardzo pomocne - dziękuje, ze jest takie miejsce:)
Z biodrami mam problem od urodzenia - phertes, dysplazja, nawiercanie głowy kości udowej itd. Moje prawe biodro jest już do wymiany - endoproteza....
Mam wyznaczony termin przyjęcia do szpitala w Piekarach na 20 listopada br i niby operacje 21 ... ale czytając Wasze wpisy może się zdarzyć, że wcale tak nie będzie. Dziś mnie jakoś nie boli .... Generalnie bardzo sie boje tego wszystkiego :(

aga.t. 

Gigantus Bioderkus

Status: Kapo x 1

Cześć Agrado :)
Fajnie, że do nas dołączyłaś :) Co do Piekar....nie wiem czy to się zmieniło ale może jeszcze zadzwoń (np. w piątek) i upewnij się czy nic nie wyskoczyło i na pewno będziesz przyjęta 20.
A strach to normalna rzecz, większość z nas się bała. Będzie dobrze :)

Agrado 
Mikrus Bioderkus

Aga, bardzo dziękuje :-) Mam taki plan, żeby tam zadzwonić i się upewnić. Dostałam nawet taką radę będąc na wizycie w poradni.
Generalnie miałam termin na 16 października, ale w związku z tym, że oddział rehabilitacyjny od 09.10 do 15.11 miał być remontowany, ustaliliśmy z dr Mielnikiem przesunięcie terminu, żebym mogła mieć rehabilitacje zaraz po operacji.
Od 2 tygodni chodzę codziennie po 30 min po osiedlu z kulami, żeby wzmocnić ręce. I najlepsze jest to, że jak już uświadomiłam mojej "świadomości", ze idę na operacje, to teraz prawie nic mnie nie boli....
Bólu po operacji się nie boje, tylko tego, że może coś pójść nie tak np. że będę mieć nogi rożnej długości :shock:

Miniaturka 
Mikrus Bioderkus

Status: Endo x 1
Wysłany: Sro 15 Lis, 2017   

Cześć

Mam na imię Agata, jestem już "naprawiona" :)
9 dni temu miałam operację i widzę, że dałam ciała nie rejestrując się na forum wcześniej (np. wtedy wiedziałabym, że mogę dostać zwrot kasy za kupienie kul ortopedycznych!) .
Przybyłam do Was, by troszkę poczytać "co dalej". Jestem na etapie szukania informacji, lecz nie na temat ćwiczeń, rehabilitacji, lecz bardziej: czy są jakieś formalności, których muszę dopilnować po operacji? czy należą mi się jakieś zwroty/pieniądze za to, że miałam operację, czy muszę coś pisać do ZUS lub NFZ. Jestem jak dziecko we mgle i mam nadzieję, znajdę odpowiedzi na tym forum :)

PS: Byłam operowana w prywatnej klinice w Korfantowie pod Opolem.

Miłego dnia wszystkim życzę!

aga.t. 

Gigantus Bioderkus

Status: Kapo x 1

Cześć Miniaturka :)
Odszkodowanie za pobyt w szpitalu czy operację należą Ci się od ubezpieczyciela, czyli jeśli byłaś ubezpieczona w jakimś Towarzystwie Ubezpieczonym i miałaś wyszczególnione, że za to dostaniesz kaskę to tak. Nie wiem czy ma jakieś znaczenie, że byłaś operowana w prywatnej klinice.
Natomiast z ZUS czy NFZ żadne pieniążki się nie należą - no chyba, że to był wypadek w pracy.
Pozdrawiam :)

Miniaturka 
Mikrus Bioderkus

Status: Endo x 1

aga.t. napisał/a:

Dziękuję za odpowiedź :-)
Wypadku nie miałam. Bardziej próbuję dociec o co chodzi mojemu ojcu na siłę wysyłając mnie z misja na marsa w ZUS i NFZ, cóż to ja tam niby mam załatwiać. ;-) Zaraz moje pytania przekieruję do odpowiedniego działu forum.

Odpowiedz do tematu