Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Coś mnie boli! Co to jest? Przed JAKĄŚ operacją i nie tylko
AgaW 

Galaktikus Bioderkus

Status: Osteo. Ganza x 1
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

Rozumiem. Ale dziwne ze nie masz zadnych cwiczen np.na bazie oddechu, ktore swietnie przygotowalyby Cie do kolejnych etapow, szkoda ze nie masz rozluzniania napiec (w innych partiach ciala niz bliska operowana okolica)
Coz, terapeuta terapeucie nierowny. Zapytasz o wszystko na wizycie.

Bonia 

Gigantus Bioderkus

Status: Osteo. + Osteo. Ganza

Aga coś tytułem wyjaśnienia terapeuta terapeucie nie równy i tu masz rację. Ale jest jeszcze jedna kwestia każdy terapeuta ma tak zwane ubezpieczenie OC odpowiedzialność cywilna i gdyby się pacjentowi z jego winy w trakcie terapii coś stało. To z tego prywatnego ubezpieczenia musi zapłacić pacjentowi odszkodowanie. Nie wielu pacjentów o tym wie. Ja dowiedziałam się tego od osoby która pracuje z pacjentami prywatnie.

Salamandra 
Mikrus Bioderkus

Status: Endo x 1

AgaW napisał/a:
Rozumiem. Ale dziwne ze nie masz zadnych cwiczen np.na bazie oddechu, ktore swietnie przygotowalyby Cie do kolejnych etapow, szkoda ze nie masz rozluzniania napiec (w innych partiach ciala niz bliska operowana okolica)
Coz, terapeuta terapeucie nierowny. Zapytasz o wszystko na wizycie.

Jedyne jakie mam to napinanie mięśnia pośladka, robienie kółeczek nogą i próby podnoszenia do góry.. spacer 10 minut po domu i to wszystko... Był kolejny terapeuta u mnie, i po przeczytaniu karty informacyjnej też się boi podjąć aby nie uszkodzić.. Wiec pozostalo mi cierpliwe czekać do wizyty, ehhh żeby tylko ten czas chciał szybciej płynąć :roll:
Zresztą co mnie nie zabije to mnie wzmocni

Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Salamandra, Pytałaś ostatnio o mrowienie itd. Miałem to samo i mam czasem do teraz.
Mój Orto wyjaśnił że sprawa związana jest z mięśniami które zostały nacinane podczas operacji.
Prawdopodobne jest nie tyle uszkodzenie co naruszenie nerwów w mięśniach i zanim się wszystko wygoi to może to potrwać nawet do roku. Oczywiście nie ciągle, ale po wysiłku lub złym ułożeniu ciała jak również przez złą pozycję w czasie siedzenia.
Ja tak jak ty miałem przeszczep kostny panewkowy ze śrubowaniem i endo.
Radziłbym Ci nie robić kółeczek, bo to może być też przyczyną dolegliwości.
Mnie instruowano że lepiej na początku naszej "kariery bioderkowej" lepiej ruchy nogą operowaną ograniczać do "w górę i dół na tzw. kołku pod kolanem. Oraz dociskanie z czuciem kołka lub poduszki ( umieszczonego między stopami a kolanami) przywodzenie i odwodzenie robiąc kółka może być niebezpieczne.

diapazon692 
Mikrus Bioderkus

Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

Witam wszystkich na tym forum. Miło mi tutaj przebywać.

ELLA 
ELLA
Mikrus Bioderkus

Status: Przed
Wysłany: Sro 18 Paź, 2017   

Witam serdecznie.Szukam odpowiedzi - czy będnąc nosicielką gronkowca złocistego jest szansa by mnie zoperowali endo.Juz 2 lata szukam ortopedy który podejmie się operacji niestety bez nadziei .Moze znacie kogoś też z tym problemem czy mozecie coś mi podpowiedzieć...załamana jestem na maxa.Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu