Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Moja historia - Alina
AlinaK 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 14 Cze 2013
Posty: 5
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 14 Cze, 2013   Moja historia - Alina

Witam, wszystkich!
Jak większość z was mam problemy z biodrami.
Od dzieciństwa choruję na obustronną wrodzoną dysplazję stawów biodrowych.
Chorobę wykryto u mnie w wieku dwóch lat. Wtedy też zakwalifikowano i zrobiono i mi pierwszą operację. Podobno po tej operacji (jest to w papierach) od razu stanęłam na operowaną nogę i szlag wszystko trafił. Oberwało się mojej mamie i mnie (ja miałam 2,5 roku). Zawinił zapewne personel szpitala bo to oni mnie nie przypilnowali. Ale co tam. Mama po tych zdarzeniach nie wiem jakim cudem załatwiła mi szpital w Szczecinie tam sie mną w końcu zajęli super lekarze. Przeszłam jeszcze 3 operacje moich stawów. I jako tako wszystko było w porządku do około 18 roku życia. Wtedy też zaczęły mi moje bioderka doskwierać. Niestety mój szpital "wypiął" się na mnie w momencie kiedy skończyłam 16 lat (bo podobno to szpital dla dzieci). Niestety nie pokierowali mnie dalej do jakiegoś miejsca bądź lekarza. Pozostawili samej sobie. Zaczęłyśmy z mamą szukać dobrego ortopedy. Tym bardziej ze biodra zaczęły mi coraz bardziej doskierać, szczególnie biodro prawe.
Po kilku latach w 2004r. trafiłam w końcu do szpitala klinicznego im. W.Degi w Poznaniu. Trafiłam na fajnego lekarza (dr. Juliusz Rager). Tak zbadana na wizycie chyba nie byłam nigdy jak przez tego lekarza. Po wizycie u niego dowiedział się że z lewym biodrem jest w mirę ok ale prawe wymaga już operacji. I po kilku badaniach i przedstawieniu mojego przypadku na konsylium padła decyzja o wykonaniu osteotomii międzykrętażowej prawej kości udowej. Zabieg miałam dość szybko bo 5 miesięcy po diagnozie. Po operacji wpół roku doszłam do siebie i tak sobie bez zbędnych bóli przeżyłam kilka lat.
W międzyczasie zostałam szczęśliwą żoną i mamą dwóch fajnych dzieciaków (Synek ur. w 2009 i córcia ur. pod koniec 2010r.).
No i niestety moje szczęśliwe chwile bez bóli po drugim porodzie zaczęły się nasilać. Jednak pewnie dwie ciąże w krótkim czasie po sobie do tego opieka na d dwójką małych szkrabów dała sie we znaki moim biodrom (szczególnie temu prawemu). W zeszłym roku odwiedziłam swojego lekarza w Poznaniu ale on stwierdził że nic innego jak endo w moim przypadku nie zadziała ale jestem jeszcze za młoda (32 lata) żeby robić je już. Powiedział mi, że mam czekać aż już nie będę mogła wytrzymać i ból nasili się bardziej. Stwierdził "im później tym lepiej". Było mi to trochę na rękę bo bardzo boję sie tej operacji.
Dostałam skierowanie na rehabilitację i tyle. Po zabiegach i ćwiczeniach było mi trochę lepiej. Ból był trochę mniejszy. Ale niestety nie jestem w stanie się cały czas rehabilitować ze względu na dzieci. Synek co prawda chodzi już do przedszkola ale ja z córcia w domu i nie mam komu jej dać pod opiekę jak miałabym chodzić na zabiegi. Więc rehabilitacja legła w gruzach.
Niestety od kilku miesięcy jest coraz gorzej z moim prawym biodrem. Dzień bez leków p.bólowych to dzień stracony. Nawet z dziećmi na spacer nie mogę za bardzo wyjść, bo po 20 min. spaceru boli mnie biodro. Chodzę jeszcze bez kul ale jak tak dalej pójdzie to chyba z tą jedną chociaż będę musiała chodzić. Na razie wózek małej robił mi za kule.

Dzisiaj byłam na wizycie u pewnego ortopedy i stwierdził on że moje prawe biodro nadaje się tylko do wymiany i to jak najszybciej ze względu na zaniki mięśni w nodze. A co do biodra lewego stwierdził, że jest ono jeszcze co w dobrym stanie ale nie będzie to za długo. Polecił mi konsultacje u dr. Czubaka, ze względu na możliwość wykonania u mnie na lewym biodrze osteotomii wg Ganza. A na prawe dął mi skierowanie do szpitala na endo.
Jestem dzisiaj trochę załamana i nie wiem co mam robić.?:
- szukać innego lekarza?
- iść ze skierowaniem do szpitala i wpisać sie na listę oczekujących? (podobno we Wrocławiu teraz zapisy są już na 2017 rok.)
- jechać do Poznania do poprzedniego ortopedy od osteotomii?

Pogubiłam się w tym wszystkim.
A biodro po dzisiejszych badaniach boli strasznie.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 15 Cze, 2013   

Jeśli jest szansa na osteotomię wg Ganza, to pojechałabym do Profesora Czubaka.
Polecanych przeze mnie wrocławskich lekarzy umieściłam w odpowiednim dziale.
:) Szukać lekarza? Zdecydować się na takiego, któremu ufasz :)
Zapisy na 2017? pewnie tak, tylko trzeba wiedzieć, że do kolejki są wpisywane osoby w różnym stanie - niektóre mogą czekać, inne nie.
Lekarze przyspieszają termin zabiegu, jeśli jest potrzeba. Pro forma trzeba napisać podanie o szybszy termin.

Co do rehabilitacji - jeśli chcesz podeślę Ci namiary na dobrą prywatną rehabilitantkę, która może przyjść do domu. Nie musi co dzień.

Pozdrawiam :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 15 Cze, 2013   

AlinaK napisa/a:
- szukać innego lekarza?

Alino, zawsze dobrze skonsultować się z kimś jeszcze, skoro masz szansę na osteotomię Ganza to warto zasięgnąć opinii u Prof. Czubaka-on jest najlepszym specjalistą w tej metodzie. Możesz sakonsultować u niego oba biodra, zobaczysz co Ci powie i wtedy decyzja o wyborze lekarza będzie łatwiejsza. Kolejki na operację są wszędzie więc warto się do niej zapisać.
Rozumiem że z małymi dziećmi masz kłopot z dojazdem na rehabilitację, dla Ciebie nie zabiegi są najważniejsze ale całościowa praca nad ciałem. Skorzytaj z namiaru Kingi, to byłoby dla Ciebie bardzo dobrze rozwiązanie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 15 Cze, 2013   

AlinaK, zgadzam się absolutnie z dziewczynami, zawsze warto konsultować swój przypadek nawet kilka razy i szukać najlepszych dróg. Niezależnie od operacji na jaką przyjdzie Ci się zdecydować potrzebna Ci dobrze zaplanowana i prowadzona rehabilitacja. Terapia pozwoli Ci łagodniej przejść samą operację, Twoje tkanki będą elastyczne i operujących będzie miał ułatwione pracę; sam proces rekonwalescencji będzie szybszy i mniej bolesny, a terapia po operacji pozwoli szybko stanąć Ci na nogi.... przecież maluchy na pewno będą na Ciebie liczyć. Pisz jak wygląda u Ciebie sytuacja, dużo czytaj i zadawać pytania, masz.do tego prawo. Świadomy pacjent to dobry pacjent.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
AlinaK 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 14 Cze 2013
Posty: 5
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 19 Cze, 2013   

Witam,
dzięki za słowa otuchy ;)
Zarejestrowałam się już do poradni przyszpitalnej we Wrocławiu. Ale niestety z terminem na wizytę muszę czekać do 12 listopada. No ale przynajmniej będę miała czas na oswojenie się z sytuacją.
Próbuję również dodzwonic się do przychodni w Poznaniu w której pracuje mój ostatni ortopeda który mnie operował. Ale jak zwykle ciężko cały czas zajęte. Ale próbuję dalej.
A co do rehabilitacji to czekam do września na przyjęcie na oddział dzienny w przychodni niedaleko mojego domu. W sumie to mogłam już na wiosnę mieć zabiegi ale niestety dzieci... nie miał się kto nimi zająć jak ja bym była za zabiegach. Ale od września będą chodzić do przedszkola więc może wtedy uda mi się znaleźć czas na te zabiegi.

Mimo wszystko Kingo gdybyś mogła dać mi namiary na twoją rehabilitantkę to bardzo chętnie. Napisz mi także jak takie zabiegi wyglądają i oczywiście ile mniej więcej kosztują.

Dziękuję
 
     
timpane 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Wiek: 35
Doczy: 23 Sie 2013
Posty: 1
Skd: France
Wysany: Pi 23 Sie, 2013   

Terapia pozwoli Ci łagodniej przejść samą operację, Twoje tkanki będą elastyczne i operujących będzie miał ułatwione pracę; sam proces rekonwalescencji będzie szybszy i mniej bolesny, a terapia po operacji pozwoli szybko stanąć Ci na nogi.... przecież maluchy na pewno będą na Ciebie liczyć. :roll:
_________________
healthcare
fashion trends
 
     
AlinaK 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 14 Cze 2013
Posty: 5
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 06 Wrz, 2017   [PYTANIE] Ból w biodrze po endoprotezie

Witam,
Czy ktoś może mi podpowiedzieć co się dzieje?
Otóż jestem po dwóch endoprotezach bioder. Prawe - kwiecień 2016 a lewe listopad 2016.
I jak do tej pory wszystko było ok a od jakiś dwóch tygodni boli mnie prawe biodro a dokładniej odczuwam ból w pachwinie i tak jakby z tyłu biodra od strony pośladka.
Do tego wczoraj jak szłam po schodach to uderzyłam właśnie prawą nogą o schodek (za nisko podniosłam nogę) i był taki ból że szok.
W ogóle od jakiegoś miesiąca znowu zaczęłam odczuwać ból po dłuższych spacerach.

Wizyta w bliżej nieokreślonym terminie - bo nie mogę się dodzwonić do przychodni al;e podejrzewam że nie wcześniej niż za 3 miesiące. Do tego czasu zwariuję z niepewności czemu znowu pojawił się ból.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 06 Wrz, 2017   

w jakie miejsce się na nodze uderzyłaś?
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AlinaK 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 14 Cze 2013
Posty: 5
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 06 Wrz, 2017   

Nie uderzyłam się nigdzie.
A wchodząc po schodach za nisko podniosłam nogę i zachaczyłam (uderzyłam) stopą o schowek. Ale to nie miało wpływu na ból biodra bo biodro boli od dłuższego czasu a sytuacja ze schodami miała miejsce wczoraj.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 08 Wrz, 2017   

AlinaK, A ten ból jest mocny nasila się np przy zmianie pozycji w innych okolicznościach? Czy jest mniej więcej stały?
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AlinaK 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 14 Cze 2013
Posty: 5
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 08 Wrz, 2017   Ból w biodrze po endoprotezie

Ból pojawia się przy różnych czynnościach np. dłuższy spacer, dłuższe stanie, podnoszenie nogi np. przy wchodzeniu po schodach, przy wsiadaniu do samochodu, kładzeniu się do łóżka - generalnie przy każdej próbie podniesienia nogi. Wydaje mi się że jest to taki sam ból jaki był przed operacją.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 08 Wrz, 2017   

Alina dlatego pytałam o objawy. Mi się wydaje że przeciążyłaś mięśnie w każdym razie objawy na to wskazują. Gdybyś wywichnęła protezę ból był by bardzo silny i gwałtowny. A ból który opisujesz wygląda na przeciążeniowy. Sama miałam takie objawy i też się bałam że coś się stało. Taki ból potrafi się też dość długo utrzymywać. Moja rada daj nodze trochę odpocząć i obserwuj. Ból powinien stopniowo się wyciszać. Jeżeli tak mniej więcej po dwóch tygodniach ból się nie wyciszy to wskazana by była kontrola u ortopedy.


Chociaż sądzę że jak dasz nodze odpocząć do końca tygodnia objawy powoli powinny ustępować.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 16 Wrz, 2017   

Alina, poszlabym do fizjoterapety- jak miesniowo/powieziowa sprawa czy przeciazenie to powinien pomoc. Moze cos niedorehabilitowane uaktywnilo sie z jakiegos powodu. Terapia funkcjonalna+powieziowa pomoglaby. U lekarza swoja droga mozesz sprawdzic rtg dla spokojnosci ze z proteza jest ok.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.