Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy OTWOCK
andy 
andy
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 57
Doczy: 17 Maj 2015
Posty: 76
Skd: W-M
Wysany: Pi 12 Cze, 2015   Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy OTWOCK

Strasznie słaba organizacja jest w tym szpitalu. Np. pacjent przyjmowany jest w piątek tylko po to aby pobrać mu krew i zrobić RTG po czym pielęgniarka oznajmia że ma wolne do poniedziałku chociaż nie ma mowy o żadnej przepustce czy opuszczeniu terenu szpitala, następnie w poniedziałek (kiedy pacjent miał mieć operację, okazuje się że nikt z obecnych nie ma wyników badań które były robione w piątek więc pacjent) dowiaduje się że operacja będzie w czwartek (a do tego czasu nic nie jest robione). W czwartek pacjent dowiaduje się że operacja będzie jednak nie w czwartek tylko w poniedziałek chociaż ten poniedziałek też nie jest pewny. I tak pacjent przesiedziawszy 10 dni na szpitalnym łóżku nadal nie jest pewien czy i kiedy będzie jego operacja. I do tego takich pacjentów jest na oddziale więcej. Po co płacić za bezproduktywny pobyt takiego pacjenta w szpitalu gdy inni czekają na wolne miejsce 2-5 lat? Coś tu jest chyba nie tak.
Zabawne jest też że o braku braku zgody na operację zespół operujący zorientował się dopiero po podaniu kroplówki ze znieczuleniem. :-D Na szczęści pacjent zdążył ją podpisać zanim zasnął. :mrgreen:
Dodam jeszcze że na salach nie ma telewizorów (wyjątek to Oddział VIII), nie ma też żadnej świetlicy nie mówiąc już o punktach dostępowych do Internetu czy bibliotece. Jedna łazienka jest na cały oddział a pokoje zapychane pacjentami do pełna (w niektórych nawet 8 osób). Kaczkę damską to trzeba przynieść ze sobą bo szpital ma tylko baseny. Jednym słowem szpital-porażka.
 
     
nowy1 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczy: 13 Wrz 2014
Posty: 19
Skd: woj. mazowieckie
Wysany: Pon 31 Sie, 2015   

Witam." andy " piszesz o całym szpitalu na podstawie pobytu na jednym z oddziałów (nie sprecyzowałaś jakim).Nie twierdze że nie było tak jak piszesz. My "przed chwilą" wróciliśmy z pobytu na oddziale IB , gdzie byliśmy po raz drugi.I po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z tego miejsca.Oprócz KONKRETNEJ , FACHOWEJ i RZETELNEJ pomocy od strony medycznej jaką wykonali lekarze (prof.Czubak ,dr.Sionek i inni) , to i sam pobyt od strony pielęgniarsko-opiekuńczej także przebiegł prawidłowo. Organizacyjnie też OK. Wiadomo jakieś "poślizgi" mogą się zdarzyć , nam też przesówano operację 2 razy w trakcie pobytu , ale na taką FACHOWĄ pomoc naprawdę warto "grzecznie" poczekać :-) .Dostęp do internetu jest, na holu głównym , do sal nie dociera.
Z pełną świadomością możemy polecić(jeśli już zajdzie potrzeba) oddział IB w tym szpitalu.Mieliśmy z nim styczność dwukrotnie.Potrafią tam pomóc człowiekowi.Byliśmy w dużo "słabszych"(delikatnie mówiąc) szpitalach. Na prawdę , tam jest OK.
 
     
weronika 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 03 Gru 2016
Posty: 6
Skd: Suwałki
Wysany: Wto 14 Mar, 2017   terminy operacji OTWOCK

Hej!
Moja mama była na 2 konsultacjach w Otwocku i na ostatniej (20.02) dr Stanisław Rak powiedział jej ze przed założeniem endoprotezy konieczny jest zabieg resekcji biodra. Muszą opracować ranę chirurgicznie ze względu na zakażenie kości. Powiedział, ze na termin mama nie będzie musiała długo czekać, zapisał jej numer i powiedział, że trzeba czekać na telefon...

Ktoś się może orientuje jak długo trzeba czekać? Póki co cisza, nikt nie dzwonił za to my próbowaliśmy się dodzwonić na oddział. Tam Pani sekretarka powiedziała że dostaje liste od lekarzy na tydzień do przodu i że ona nic nie wie. Czy to możliwe ze nawte przyblizone terminy nie są wyznaczone? Czy macie jakiś pomysł gdzie można by było się dowiedzieć czegoś więcej? Nie mamy pojęcia czy na takie zabiegi czeka sie miesiąc, dwa czy osiem i w sumie niewiemy czy mamy bezczynnie czekać czy działać cos w inny sposób?
Za jakiekolwiek wskazówki serdecznie dzięuję
Miłego dnia ;)
 
     
klara2015 
klara
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 23 Wrz 2015
Posty: 9
Skd: warszawa
Wysany: Sro 15 Mar, 2017   

Spróbuj poprosić sekretarkę żeby zostawiła lekarzowi karteczke z nazwiskiem,że dzwoniłaś ..jak będzie kojarzył nazwisko może coś to da..inna metoda to iść do tego lekarza prywatnie i się przypomnieć...
o którym oddziale piszesz w ogóle ?
 
     
weronika 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 03 Gru 2016
Posty: 6
Skd: Suwałki
Wysany: Sro 15 Mar, 2017   

Jest to oddział Zapaleń kości (VI)
Dziękuję za sugestię jutro będę próbować... Może uda mi się połączyć z lekarzem w co wątpie ale może spróbuję... To jest straszne że tak każą czekać bez żadnej nawet przybliżonej daty... takim czekaniem u różnych lekarzy mama zmarnowała ponad rok gdzie niszczenie kości cały czas postępuje i nikt nic jeszcze z tym nie zrobił :/
Może ktoś z Was był na tym oddziale i wie jak tamtejszy "system" zapisywania w kolejkę działa?
 
     
goloop1 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczy: 03 Maj 2017
Posty: 11
Skd: Parysòw
Wysany: Nie 21 Maj, 2017   

jest faktycznie trzymali mnie 5 dni aby wkoncu zrobic mi operacje kregosłupa która i tak dr wegkarz spierniczył dramat nie szpital
 
     
nowy1 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczy: 13 Wrz 2014
Posty: 19
Skd: woj. mazowieckie
Wysany: Czw 03 Sie, 2017   

Witam. Op. kręgosłupa warto wykonywać w Konstancin Jeziorna "STOCER". Tam na tych tematach sie znają i dobrze Im to wychodzi, np.dr.Białowąs (info. z naszego własnego doświadczenia).Natomiast reh. w tymże miejscu to już pomyłka i szkoda marnować skierowanie na reh. w tym szpitalu.
To miejsce reh. "jedzie" już tylko (jak na razie) na swej "legendzie" , a szkoda.
Otwock dobry jest od "pasa" w dół. W naszym przypadku BARDZO nam pomogli, skutecznie, profesjonalnie itp. , itd.Chodzi o oddział IB czyli prof.Czubak,dr.Sionek i "spółka".
Pozdrawiam.
 
     
agnieszka_1976 
Lara
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 17 Sty 2019
Posty: 6
Skd: Łódź
Wysany: Czw 17 Sty, 2019   

Witam,
Jestem już 3 miesiące po endo lewego biodra. Operowana byłam na Oddziale 1B w Szpitalu w Otwocku. Zostałam przyjęta w piątek a operacja odbyła się we wtorek. Kilka słów dla wszystkich, którzy w niedalekiej przyszłości będą przebywać w tym szpitalu i na tym Oddziale. Na izbie przyjęć pojawiłam się punktualnie o godz. 7:00 przyjęcie przebiegało bardzo sprawnie około 15 minut. Po przebraniu się zostałam skierowana na Oddział. Pod drzwiami Oddziału oczekuje się na pielęgniarkę, która w odpowiednim momencie zaprosi na badania i wskaże sale na której będzie się leżeć. Wypełnia się odpowiednie dokumenty,zostaje pobrana krew, pielęgniarka przyjmująca zabiera zaświadczenie od lekarza ogólnego o stanie zdrowia i od stomatologa. Po jakimś czasie zostaje przeprowadzone badanie przez lekarza opiekującego się daną salą. lekarz wypisuje skierowanie na RTG, EKG w niektórych przypadkach na Tomograf. Na badania chodziliśmy grupą tzn. wszyscy przyjęci pacjenci tego dnia. Gabinety są dość daleko od oddziału więc w moim przypadku odczuwałam spory ból maszerując. Sale na Oddziale są siedmioosobowe z łazienką i toaletą. Brak TV. Wifi do złapania na korytarzu, później jest już zasięg na sali. Posiłki jak dla mnie bardzo dobre, szczególnie obiady. Na Oddziale na korytarzu dostępna lodówka, mikrofalówka oraz czajnik. Dużym mankamentem jest brak sklepu na terenie szpitala po godz. 16:00 i w weekendy. Kantyna funkcjonuje również tylko dni robocze do 15:00. Jest to problem szczególnie dla pacjentów, którzy przyjechali z daleka. To sprawy techniczne. Opieka lekarska, pielęgniarska i pań salowych na 5 z plusem. Czułam się bezpiecznie i komfortowo. Polecam Oddział 1B.
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Nie 20 Sty, 2019   

Hmm to mnie przeraziliście nieco tymi wpisami. Osobiście mam się stawić na oddział w piatek i szczerze liczylem, ze tego samego dnia bedzie operacja bo akurat trafilo na sesję na uczelni. Zobaczymy, dam znać po wszystkim co i jak.
 
 
     
agnieszka_1976 
Lara
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 17 Sty 2019
Posty: 6
Skd: Łódź
Wysany: Wto 22 Sty, 2019   

Dawid, tego samego dnia to raczej niemożliwe. Nawet drobne zabiegi typu usunięcie śrubek odbywały się następnego dnia. Pomimo planowania zabiegów tak naprawdę z dnia na dzień, to bardzo często są przesuwane te terminy z różnych przyczyn.. tak było również w moim przypadku
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Czw 07 Lut, 2019   

Fakt, u mnie przesuniecie bylo rekordowe. 10 dni czekania na zabieg :o Ogolnie szpital oceniam na +.
Czysto, ładnie, bardzo miły i pomocny personel zwlaszcza Panie salowe, smaczne obiady wydawane przez urocze panie. Niestety gorzej z lekarzami, gdyz komunikacja miedzy nimi a pacjentem jest niemal zerowa. Sam osobiscie nawet nie widzialem swojego operatora przed i po zabiegu, chociaz do innych przychodzili na rozmowe. Trafilem akurat na termin ulopu profesora Czubaka i Zlotorowicza, moze dlatego mam takie wrazenie. Na pewno tez organizacja kuleje, ale to akurat mozna wytlumaczyc tym, ze w ciagu miesiaca szpital przyjał 1300 pacjentow, za co mozna jedynie podzkekowac.
Co do kwestii medycznej to raczej wykonuja kawal dobrej roboty, chociaz u mnie do konca wszystko nie poszlo zgodnie z planem (specyciczny przypadek)to innym niosą ogromna pomoc co porwierdzali osoby ktore przyszly np. z drugą nogą do Otwocka.
Na pewno szpital godny polecenia, mimo, ze ja mialem sporo pecha podczas pobytu (kilkukrotne przekladanie terminu i oczekiwanie oraz niedokonca udany zabieg).
 
 
     
Mirka K 
demiranko
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 03 Kwi 2019
Posty: 8
Skd: Stefanowo
Wysany: Czw 04 Kwi, 2019   

Witajcie. W poniedziałek wyszłam ze Szpitala w Otwocku (endo kolana). Niestety okazało się, ze czeka mnie jeszcze operacja biodra. Oczywiście tylko w Otwocku. Uważam, ze lekarze to super specjaliści w swoim fachu. Szpital ogólnie oceniam na duży plus, jedyne co mi przeszkadzało to ogromne odległości do przejścia np. w celu zrobienia rtg, ale to już takie drobne czepialstwo.
 
     
michal.p 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Kapo
Wiek: 35
Doczy: 07 Kwi 2017
Posty: 12
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 03 Maj, 2019   

Jeśli chodzi o Otwock i klinikę Polsatu :) to mam pewne historyjki z nią związane:

Przed samą operacją wpada doktor do pacjenta i mówi: "mam nadzieję, że pan wie, że to operacja nieprzewidywalna i może być po niej dużo gorzej, bo my nie wiemy jak będzie".
Bez dalszej rozmowy z pacjentem wychodzi pędem. Wychodząc, uspokaja za to innych pacjentów, mówiąc że o operacji kolan wiedzą wszystko.

Na bloku anestezjolog mówi do pacjenta: "proszę pana! pan ma przecież złe wyniki krwi! Ja nie mogę znieczulić w kręgosłup... bo my myśleliśmy, że jak pacjent młody, to zdrowy...", lekarze biali jak ściany dzwonią do przełożonego ...

Inny przypadek na bloku i inny anestezjolog: "po co się pan szwęda po ortopedach, pan powinien iść do psychiatry".
Tyrada o tym, że pacjent jest przewrażliwiony i w ogóle zawraca głowę...

Inny pacjent w wieku lat kilkunastu czekał na protezę biodra cztery lata. W końcu został przyjęty na oddział.
Następnego dnia lekarz "uświadomił mu", że jeśli zrobią mu protezę to będzie trzeba ją później wymieniać, a że w życiu można zrobić trzy do czterech wymian, to jeśli się zgodzi na operację, to wyląduje na wózku inwalidzkim najpóźniej mając lat 60.
Pacjent przyjął zdanie autorytetu i został wypisany.

Ładne i czyste miejsce. Cisza i spokój. Nie ma huczących telewizorów, jest za to dużo światła i miły widok za oknem.
Salowe są raczej uprzejme, pielęgniarki podobnie. Lodówka i czajnik na korytarzu. Hostel bardzo przyzwoity.

Pozdrawiam
Michał
 
     
Kaptur 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczy: 01 Lis 2018
Posty: 21
Skd: Białystok
Wysany: Pon 06 Maj, 2019   

No to pocieszyłeś, 13-go Maja kładę się do Otwocka na operację...
 
     
michal.p 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Kapo
Wiek: 35
Doczy: 07 Kwi 2017
Posty: 12
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 19 Maj, 2019   

Mam nadzieję, że z czasem opiszesz swoje przygody i że szybko będziesz brykał jak kozica.

Nastraszyć nie chciałem, ale podzielić się miałem głęboką potrzebę.
Że nie należy chorować, to przecież każdy wie :)

Pozdrawiam
Michał
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.