Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jak długo czeka się na endoprotezę?
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 04 Maj, 2016   

JackTheHipper, no cóż można spróbować. Jednak pozostaje wiele pytań.

Kto zapłaci za komplikacje typu: gorączka, rewizja po wywichnięciu w pierwszej dobie etc?
Koszt endoprotezoplastyki stawu biodrowego którą zwraca NFZ to 12 154,40 zł. Tyle że tego typu operacje są o wiele droższe. W Polsce w prywatnych klinikach to koszt ok 30 tys. Nie sądzę by w Czechach robili to za 1/3 kwoty, więc kto dodaje resztę kasy?
A co jak pobyt będzie wymagał więcej niż 10 dni hospitalizacji?

Niestety nic nie jest takie piękne jakby się na początku wydawało :roll:
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 04 Maj, 2016   

Koszty endoprotezy z NFZ to 20 tys wiem bo miałem robione w tamtym roku i rok wcześniej obie nogi i mam konto w zip
 
     
JackTheHipper 
Źródło wciąż bije.
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 37
Doczy: 29 Kwi 2016
Posty: 4
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 05 Maj, 2016   

bebe14, można wiedzieć jak funkcjonujesz z obiema protezami? W sensie na ile Ci przeszkadza to w normalnym życiu? Czy jesteś w jakimś stopniu aktywny? Rower, długie spacery, basen? Czy raczej prowadzisz spokojny tryb życia? Pozdrawiam i życzę zdrowia:)

pasiflora, Oczywiście, sprawa jest do szczegółowego przemyślenia, zbadania gruntu, określenia za i przeciw oraz szans i zagrożeń ową opcją operacji. Jak piszę jestem nowy i akurat znalazłem taką stronę więc chciałem się podzielić, może komuś to pomoże jeżeli naprawdę potrzebuje pilnej operacji a jakieś tam pieniądze ma.
_________________
Słowo wpada w morze słów, jak kamień w wodę
Krążek myśli pozostawia brnąc na dno.
Ostatnio zmieniony przez kinga Czw 05 Maj, 2016, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 05 Maj, 2016   

Jack jestem po endo i nawet jak mogłem w szpitalu którym mnie leczono po wypadku z któego to powodu mam endo operować się prywatnie to nie zrobiłem tego .Ponieważ bałem się ze moze pójść coś nie tak i tak było co dzięki Bogu zakończyło się dobrze...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Czw 05 Maj, 2016   

JackTheHipper napisa/a:
pasiflora, Oczywiście, sprawa jest do szczegółowego przemyślenia, zbadania gruntu, określenia za i przeciw oraz szans i zagrożeń ową opcją operacji. Jak piszę jestem nowy i akurat znalazłem taką stronę więc chciałem się podzielić, może komuś to pomoże jeżeli naprawdę potrzebuje pilnej operacji a jakieś tam pieniądze ma.

Jak masz środki to szukaj operatora w kraju i zapisz się do niego na prywatną wizytę, u mnie pomogło, dwie w jednym roku Nikt nie lubi poprawiać po kimś a taką ewentualność musisz brać pod uwagę, pasiflora i maaly dobrze piszą. Prywatnie też nie zrobiłem, po prostu się bałem że w razie awarii nie będę miał wsparcia.
Co do sprawności z dwiema endo : http://forumbioderko.pl/v...07&view=newest.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 05 Maj, 2016   

Crust szczeze mówiąc to plan u mnie to było 7 dni w szpitalu według wyszedł cały mieśiąc z komplikacjami gdzie miałem dość wszystkiego i co z tego ze na ból podawali fentantyl i było oki jak z nogą było do .A wszystko to z powodu stanu moich kości z których wyszły śruby i w tej całej sytuacji wtedy nie było ważne dla mnie ze po 2 latach mam endo ostatecznie wszystko wyszło ok i dziś brykam jak nowo narodzony .A czytając forum to wiem ze komplikacje bywają i są nie uniknione wiadomo tylko u małego % operowanych ale trzeba brać to po uwage pozdrawiam...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 05 Maj, 2016   

JackTHeHipper żyje normalnie pracuje na basen chodzę 6 razy w tygodniu ,jeżdżę na rowerze ,chce korzystać z życia ,jestem bardzo aktywny ,dużo chodzę
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 05 Maj, 2016   

JackTheHipper, czas oczekiwania jest bardzo ważny. Nie powinno się przegiąć by potem rehabilitacja nie wystarczyła by poprawnie chodzić. Szukaj szpitala w którym jest krótki okres oczekiwania w ramach NFZ, ma dobrą opinię, a dostań się do niego poprzez prywatną wizytę u przyszłego operatora.
Co jeszcze chciałam dodać...
Tutaj na forum jest kilka osób po prywatnych wizytach. Dali grubo ponad 30 tys a operacje nie były udane. W razie komplikacji lekarz prywatny umywa ręce, a reoperować po kimś lekarze za bardzo nie chcą. W razie komplikacji w szpitalu typu urazówka piekarska mają duży wachlarz możliwości/protez, a w prywatnym szpitalu już tak różowo nie jest. Owszem też zdarzają się wtopy (jestem przykładem) ale to oni w ramas składek naprawiają z reguły swoich pacjentów.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 05 Maj, 2016   

Popieram słowa Pasiflory szpitali w polsce jest sporo a w większości mowa otwock piekary więc się nie dziwie ze takie kolejki gdzie w innych szpitalach są one bardzo małe .Co do rehabilitacji to prawda przed moim endo miałem rehabilitacje a po za rower itp i to pomogło pózniej szybciej wrucić do zdrowia...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 12 Wrz, 2016   

Witam wszystkich
Chciałam poinformować że na stronie szpitala w Otwocku systematycznie wyświetlane są pierwsze wolne terminy na protezoplastykę stawu biodrowego na poszczególnych oddziałach.Trzeba tego szukać w zakładce " dla pacjenta". terminy są podane dla stanów stabilnych i można według prognostyk zoperować się w stanie stabilnym za lekko ponad rok. Ostatnia aktualizacja jest z dnia 9-09-2016.
pewnie dla stanów na cito jest szybciej. trzeba dzwonić do sekretarek na oddziały. wszystko jest podane.
 
     
Łukasz K. 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 36
Doczy: 24 Lip 2017
Posty: 4
Skd: Koszalin
Wysany: Czw 27 Lip, 2017   

Witam wszystkich serdecznie,

Piszę w imieniu taty, który w tym miesiącu miał mieć endoprotezę stanu biodrowego.

Niestety wygląda na to, że lekarz z którym się umawiał nie zamierza dotrzymać danego słowa i na zabieg w tym szpitalu już raczej nie ma co liczyć (szkoda nawet tłumaczyć).

Problem w tym, że tata jest w bardzo ciężkim stanie, już ledwo funkcjonuje, dlatego postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce.

Pytanie czy możecie polecić jakiś szpital w województwie zachodniopomorskim ewentualnie w Warszawie lub okolicach?

We wcześniejszych wpisach pojawia się szpital w Otwocku oraz prof. Czubak, rozumiem, że polecacie?

Tata już ma skierowanie z tym, że nie jest tam nigdzie napisane, że przypadek jest „pilny” (chyba, że nie potrafię tego znaleźć) – zapewne lepiej w takim razie wybrać się ponownie na konsultacje zanim zacznę dzwonić i pytać o terminy?
PS: Przeczytałem wszystkie wpisy zamieszczone w tym wątku, ogrom informacji za co dziękuje.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 27 Lip, 2017   

Łukasz K., Ja miałam w Otwocku, pierwszą miałam u prof. Czubaka, drugą endo też w Otwocku, ale inny lekarz. Wszystko w porządku.
Czekałam na operację 1,5 roku.
Najtrudniej dostać się do prof. na wizytę. Zapisy są przez jeden dzień na początku miesiąca, czyli w przyszłym tygodniu.
_________________
Beata8
 
     
Łukasz K. 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 36
Doczy: 24 Lip 2017
Posty: 4
Skd: Koszalin
Wysany: Pon 31 Lip, 2017   

Dorotabeata, dziękuje za szybką odpowiedź.

Jeśli chodzi o zapisy do prof. Czubaka to wspominałaś, że są przez jeden dzień na początku miesiąca - jak można się zapisać?

Rozumiem, że podczas wizyty w przypadku odpowiedniej diagnozy lekarz przepisuje skierowanie na operacje, z którym to trzeba się udać do interesującego nas szpitala z prośbą o wyznaczenie terminu, zgadza się?
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 31 Lip, 2017   

http://forumbioderko.pl/v...hp?t=12&start=0
_________________
Beata8
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Nie 13 Sie, 2017   

dorotabeata napisa/a:
, Ja miałam w Otwocku, pierwszą miałam u prof. Czubaka, drugą endo też w Otwocku, ale inny lekarz. Wszystko w porządku.
Czekałam na operację 1,5 roku.
Najtrudniej dostać się do prof. na wizytę. Zapisy są przez jeden dzień na początku miesiąca, czyli w przyszłym tygodniu.


Po jakim czasie od pierwszej zrobili ci drugą Czy to zależy od szpitala czy od stanu pacjenta?
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.