Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 16 Lip, 2012
Sanatoria rehabilitujące po protezoplastce
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 28 Gru, 2012   

Dziewczyny poradzicie mi jakiś ośrodek sanatorium rehabilitacyjne? Bo w tym roku chce się wybrać siedziałam i szukałam w necie i jestem w kropce bo albo przeważnie UUGL z obciązeniem jako jedna z form reh a tego nie mogę mieć. Albo zabiegi typu borowina kompiele błotne i td a reszta standard fotele masujące prądy i całe to co zwykle w standardzie. Prądy i lampy to ja mogę sobie u siebie załatwić zresztą nie wiem czy prądy i lampy w przypadku mojego biodra wchodzą w rachubę ale to już musze uzgodnić z fizjoterapeutą. Jednym słowem z ośrodków które by mi odpowiadały są tylko dwa. jeśli o PNF chodzi i wiecie dzisiaj dzwonie do jednego z nich w Ustroniu bo mają w ofercie PNF a miły Pan pomylił PNF z prądami no nie żle :shock: Mają w ofercie a kompletnie nie wiedzą o co chodzi he he. Mnie już tak bardzo na upartego na tym PNF w sanatorium nie zalerzy mam rehabilitanta na miejscu chciała bym po prostu pojechać odpocząć z mamą a że z dofinansowania PCPR można tylko do ośrodka rehabilitacyjnego jechać więc szukam takiego może być i bez PNF byle mi tam krzywdy nie zrobili mozecie mi jakiś podpowiedzieć?

Dziewczyny treść maila od mojego terapeuty jest taka bo pytałam się o rodzaje reh i dostałam taką odpowiedz
Bezwzględnie dla Pani najważniejsza jest rehabilitacja funkcjonalna, więc związana z ruchem i pracą z terapeutą. Dlatego ośrodek oferujący terapię według koncepcji PNF jest jak najbardziej wskazany.

No i w sumie mam do wyboru tylko dwa ośrodki w poblizu holera mnie tylko bierze w jednej kwestii a mianowicie za sam pobyt na wczasach zapłacę bagatela trzy i półtysiąca i w tym są zabiegi standardowe a reszta to co lepsze jak ja to nazywam w tym PNF jest dodatkowo płatne oddzielnie tak jak by w tych trzech i pół tysiąca takiej reh jak PNF nie mogło być :-x A w standardzie mam co a to co powyżej w tym nasze ukochane podwieszki z obciążeniem a nie pojade na wczasy rehabilitacyjne nie dostane dofinansowania pojadę ryzykuję że coś mi spartolą czyli wychodzi tak że jesli pojadę to jeszcze za reh którą powinnam miec będę musiała zapłacić sobie sama +I tak dopłacić jeszcze z własnej kieszeni koszty turnusu bo PCPR daje tylko określoną kwote reszte pokrywam ja wiecie co odechciewa mi sie gdziekolwiek jechać. No chyba że sobie pojade na normalne wczasy z mamą a reszte pieniędzy przeznaczę na to żeby być bezpieczna na reh u Pana Piotra.A normalne wczasy z własnej kieszeni bez dopłaty z PCPR mniej mnie wyniosą i na dokładkę będę pewna ze mnie nikt wieszał nie będzie.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AnnaEn 
AnnaEn
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 11 Lis 2010
Posty: 12
Skd: Gdańsk
Wysany: Sob 29 Gru, 2012   

Ja polecam NZOZ Neptun w Jantarze na Mierzei Wiślanej, byłam tam i jestem zadowolona.Zabiegi i kadra bardzo dobra, jedzenie też bardzo zróżnicowane i smaczne.Trzeba uważać bo można przytyć.Jest pełnowymiarowy basen, dobra gimnastyka.Możesz poczytać w necie.
http://www.nzozneptun.pl/...ar-galeria.html
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sob 29 Gru, 2012   

AnnaEn,
Jakie cele terapii postawiono w OZOZ Neptun? Które z nich zostały osiągnięte? Jak wyglądała terapia w Twoim przypadku tzn. jakiego rodzaju zabiegi miałaś zalecone?

Fizkom
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 30 Gru, 2012   

Fizkom a zobacz jakie są standardy co do reh a co dodatkowo płatne i masz odpowiedz no chyba ze koleżanka dodatkowo zapłaciła to miała wszystko co najlepsze.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 30 Gru, 2012   

Bonia napisa/a:
chyba ze koleżanka dodatkowo zapłaciła to miała wszystko co najlepsze

Nie zawsze to co płatne jest najlepsze. Najważniejszy jest cel, intencja i kto przeprowadza terapię.

F.
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Nie 30 Gru, 2012   

Po operacji byłam w szpitalu rehabilitacyjnym w Zakopanem. Podstawą reha jest tam UGUL.
Po lekturze Forum nie dałam się 'podwiesić'. Chyba z 10 fizjoterapeutów usiłowało mnie przekonać jaką krzywdę sobie robię nie chcąc korzystać z tej wspaniałej terapii, która tylu ludziom z podobnym schorzeniem jak moje pomogła.
Wszyscy fizjo to mgr, po wielu kursach dokształcających, młodzi tacy do 40-tki, czyli znający nowe metody.
Może ktoś mi wytłumaczy jak to jest, skąd wzięły się takie sprzeczne opinie?
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 30 Gru, 2012   

dorka,
Nie potrafię tego zrozumieć ani wytłumaczyć.

Fizkom
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 30 Gru, 2012   

Fizkom retoryczne pytanie nie znasz mnie jako pacjentki ale gdybyś pracował w sanatorium i zjawił by się taki pacjent jak ja podwiesił byś go? I jeszcze jedno pytanie dlaczego w standardzie w takich ośrodkach na ludziach z mpd nadal stosowane są ćwiczenia redresyjne ? skoro wiadomo że przy spastyce można przy nich wyrwać biodro
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Nie 30 Gru, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 30 Gru, 2012   

Bonia,
Nie, nie podwiesiłbym w UGUL-u za żadne skarby. W Twoim przypadku, przy MPD ze spastyką i hypertonusem reaktywnym te ćwiczenia to chybiony kierunek. Tobie potrzebna jest poprawa priopriocepcji, regulacja napięć i torowanie prawidłowych wzorców ruchowych.

Odnośnie redresji (nie piszę o gipsowaniu), nie wiem dlaczego są stosowane. Może to brak wiedzy, może brak umiejętności, może trochę ignorancja względem najnowszej wiedzy medycznej a może wszystko razem. Naprawdę nie wiem.

Fizkom
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 30 Gru, 2012   

Dzięki za odpowiedz dla tego teraz sam widzisz dlaczego unikam jak diabeł święconej wody takich ćwiczeń. I obawiam się jechać np do sanatorium. Nie chce powtórki z rozrywki a przeważnie na NFZ w takich miejscach jak sanatorium mam właśnie takie a nie inne ćwiczenia i wychodzi na to że skorzystam na wczasach ale tylko z basenu względnie masażu. A co do reh to mam szczęście że mam Pana W inaczej po zabiegu o rehabilitacji mogła bym tylko pomarzyć ewentualnie zapłacic dodatkowo za coś co w takich miejscach i za taką cenę powinno być w pełni dostępne nie odpłatnie i nie czarujmy się Fizkom w takich miejscach na standard z NFZ nie ustalą indiwidualnego planu terapii a wrzucają pacjentów do jednego worka. Liczy się kasa a nie pacjent.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 30 Gru, 2012   

Bonia napisa/a:
nie czarujmy się Fizkom w takich miejscach na standard z NFZ nie ustalą indiwidualnego planu terapii a wrzucają pacjentów do jednego worka

Nie zawsze ale faktycznie, najczęściej tak właśnie jest.

Fizkom
 
     
afrita 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 26 Sty 2014
Posty: 6
Skd: Szczecin
Wysany: Sob 30 Sty, 2016   

Mam pytanie czy ktoś korzystał z rehabilitacji z NFZ w Szpitalu Rehabilitacyjny w Stargardzie Szczecińskim?
Dostałam skierowanie od lekarza po operacji wstawienia endo. Jak wygląda taka rehabilitacja jeśli od operacji minęło 8 cy a ją czekając na termin już śmigam bo cały czas rehabiltowałam się prywatnie. :-)
_________________
Afrita
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 30 Sty, 2016   

afrita, niestety rehabilitacja po endo wygląda tak samo bez względu na czas jaki minął od jej wszczepienia. NFZ tak funkcjonuje od lat i wygląda że nic w tej sprawie się nie zmienia :( Chyba nigdy nie dojdzie do tego by to co jest prywatnie w gabinetach fizjoterapeutycznych otrzymywać w ramach ubezpieczenia społecznego.
Spodziewaj się fizykoterapii, czyli pole magnetyczne, lampa jakaś tam i tego typu niepotrzebne zabiegi. Ponadto na pewno UGUL czyli kolokwialnie mówiąc podwieszki, a potem jakieś ćwiczenia ogólne na sali. 10 osób ćwiczy a jeden rehabilitant dyryguje. Wśród ćwiczących nie wszystkie będą miały problemy biodrowe, ale w końcu są to ćwiczenia ogólno usprawniające.
 
     
Joanna72 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Pa 2016
Posty: 10
Skd: Szczecin
Wysany: Sro 26 Lip, 2017   [OGÓLNE] Jaki odział rehabilitacyjny skierowanie z ZUS

Witam proszę o pomoc odnośnie skierowanie z ZUS do sanatorium na rehabilitację. Ktoś był, gdzie warto prosić o skierowanie. Nie chcę trafic do jakiegoś obskurnego miejsca, gdzie będę sie męczyć 3 tygodnie. Zwyrodnienie stawu biodrowego i kręgosłupa, problemy z chodzeniem. Jescze nic do operacji ale już mówią że w przyszłości tak.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Sro 26 Lip, 2017   

Joanna72, Witaj. Jeśli jesteś ze Szczecina to ZUS ma zasadę dawać skierowania najbliżej miejsca zamieszkania. Chociaż nie jest to zasadą. Ja ze swojej strony poleciłbym niedaleko Ciebie jest ośrodek ZEM TURIST w Pustkowie. Byłem tam w kwietniu 2016 r i nie mogę złego słowa o tym miejscu powiedzieć. Oczywiście poza sezonem letnim jest to trochę "zadup..." ale nad morzem, z dobrym zapleczem zabiegowym i komfort jak na ZUS jest spoko. Kulinarnie jak to na wikcie ZUS-owskim - nie ma Wersalu, ale jedzenie jest wystarczająco urozmaicone ( stół szwedzki) i smaczne oraz w ilości wystarczającej.
Malkontenci zawsze się znajdą w każdym ośrodku i zawsze trafi się na opinie takie o których pomyślisz że są złe, ale sama będąc na miejscu możesz mieć zupełnie inne zdanie.
W moim regionie na wyjazd z ZUSu czeka się już 4 do 5-ciu miesięcy więc dowiedź się, bo jak złożysz teraz wniosek to wypadnie na zimę.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.