Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Nie 23 Lis, 2014
Transport do domu po operacji
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 17 Sie, 2016   

Nie wiem...ja opisałam swoją podróż, tak mi powiedziano i tak zrobiłam. Szczęście w nieszczęściu moja podróż ze szpitala do domu ok. 20 minut. Może ktoś, kto miał do przebycia dłuższą drogę to jechał tak jak pytałaś.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Sro 17 Sie, 2016   

No ja niestety mam ponad 300 km :-(
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

Przejrzyj ten temat od początku, były wpisy osób mających takie odległości.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

AgaW przejrzałam, a nawet przeczytałam uważnie, ale nie znalazłam odpowiedzi na interesujące mnie pytanie.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

Może ja podpowiem do domu z Otwocka jechałam co prawda pociągiem na leżąco ale na stacje z kliniki musiałam dojechać taksówką. I tak jeżeli samochód nie jest wysoki a taki normalny to rzeczywiście sprawdza się w takim wypadku jazda na pół leżąco. Czyli odsunięcie fotela do tyłu na maksimum i odchylenie oparcia tak na połowę. Polecam też poduszkę pod pupę typu np jasiek bo siedzi się w miarę wyżej pupa nie boli i nie zapada się człowiek w siedzenie bo to nie jest zbyt komfortowe i utrudnia też wyjście z samochodu. Mnie powyższe metody pomogły spokojnie dojechać samochodem na stacje. I jeszcze mała rada jeżeli droga do domu jest długa to robić chociaż małe przerwy na postój i chociaż na chwile z pomocą kogoś wyjść z samochodu i chociaż kilka minut postać albo zrobić kilka kroków.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

Bonia bardzo ci dziękuję. Rozumiem, że te przerwy to dla lepszego krążenia, tak? Po ostatniej operacji nie robiłam żadnych przerw, chciałam tylko jak najszybciej dojechać do domu, ale to nie była endo, więc chodziło tylko o to, żeby bolało jak najmniej ;-) Teraz chodzi o całą przyszłość, więc nie chciałabym sobie zrobić jakiejś krzywdy. Kupiłam sobie poduszkę obrotową do pomocy przy wsiadaniu i wysiadaniu z auta, może jakoś dam radę...
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

I dla lepszego krążenia i dlatego że podczas długiej jazdy w bez ruchu mięśnie po prostu zaczynają boleć to można porównać do tego jak siedzi się np na pupie w jednej pozycji po jakimś czasie pupa też zaczyna nas boleć. Ja jechałam pociągiem na leżąco 600 km i wolała bym naprawdę jechać samochodem gdzie można zrobić przerwę. Bo po przyjeździe na stację w moim mieście myślałam że się wścieknę z bólu tak miałam zesztywniałe mięśnie z bez ruchu.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

To tak, głupia ja :roll: A przecież już teraz wystarczy, że posiedzę dłużej przed laptopem i potem nawet wstać trudno...
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sob 20 Sie, 2016   

Teoria sobie a praktyka sobie: by dojechać bezpiecznie na 4ty dzień po operacji zamówiłam karetkę /co prawda tylko 20 km/, zapłaciłam z góry 60 zł., czekałam 6 godz., siedziałam na jakimś okropnym krzesełku gdzie rura piła w uda, by na miejscu dopiero dowiedzieć się, że powinnam leżeć, bo tak było w zleceniu tylko panom nie chciało się mnie kłaść a ja nieświadoma , potulna, szczęśliwa, że nareszcie do domu ...poddałam się prawie" torturom"...dopiero w domu zdałam sobie sprawę z tego, że/ "stara a głupia"/ na każdym kroku należy walczyć o swoje dobro . No tak...oszołomiona tempem wydarzeń, pod wpływem jeszcze morfiny, w euforii...i takie skutki...
Teraz by dojechać na kontrolne badania, jeżdżę na wypożyczonym wózku autkiem z MOPRU z windą za jedyne 10 zł z punktu A do B. Serdecznie pozdrawiam wszystkich w podróży po zabiegach....
_________________
krystyna
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Wto 18 Pa, 2016   

Powrót do domu ze szpitala to nie taki problem...Wyolbrzymia się go strasznie - wiem,bo sama się martwiłam co i jak...Allleeee...To jest naprawdę proste!Z Piekar Śląskich do domu mam około 380km wracałam do domu dość nie standardowym wymiarowo autem bo był to VW transporter :lol: i ta obawa: Jak ja do licha mam do niego wsiąść???? Kto zna auto to zrozumie o co mi chodzi ;-) Poprosiłam nawet rehabilitanta do pomocy i może faktycznie pomoc się przydała tak sama podróż była F-A-N-T-A-S-T-Y-C-Z-N-A :mrgreen:
 
 
     
Muńka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 25 Lip 2017
Posty: 7
Skd: Katowice
Wysany: Wto 25 Lip, 2017   

Ja pamiętam, że po operacji nie mogłam ruszać nogą, na szczęście przyjechał po mnie kuzyn i zapakował do samochodu, a że do pokonania miałam prawie 200 km, to była to niemała wyprawa :) Robiliśmy częste postoje, bo nie mogłam zbyt długo wysiedzieć, a samo wychodzenie czy wchodzenie do samochodu też łatwe nie było.
 
     
Julias 
Mikrus Bioderkus




Status: Artroskopia + Kapo
Doczy: 10 Sty 2018
Posty: 4
Skd: Słupsk
Ostrzee:
 1/3/6
Wysany: Pi 12 Sty, 2018   

Znakomicie! Dzięki wielkie za porady :) Z całą pewnością mi się przydadzą :)
_________________
Spytałam się ciebie, jak wygląda szczęście.
Odpowiedziałeś, zawszę gdy patrzę na ciebie.
 
     
Edy
[Usunity]


Wysany: Wto 17 Kwi, 2018   

Może warto doradzić się w tym temacie znajomych? Moim zdaniem to może być dobre rozwiązanie :)
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 24 Kwi, 2018   

munirmunir napisa/a:
A może warto w tym temacie doradzić się znajomych? Moim zdanem to może być naprawdę dobre rozwiązanie ;)


munirmunir napisa/a:
Znakomicie, dzięki wielkie za sprawdzone porady :) Z całą pewnością przydadzą mi się one ;)




Takie same odpowiedzi w innym temacie...żenada.

Kochane klony... choćbyście pamiętali, gdzie co piszecie i trochę zmieniali swoje odpowiedzi bo to jest już naprawdę żałosne. Jaki macie cel zaśmiecać forum nic nie wnoszącymi postami? Piszecie jedno nic nie znaczące/ogólne zdanie - po co?
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 25 Kwi, 2018   

Agus, mam nadzieje ze nastapi zmiana w regulaminie i szybko skonczy sie ta blazenada.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.