Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
moje endo
memejson 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 36
Doczya: 10 Sie 2015
Posty: 14
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 20 Sty, 2017   moje endo

Witam,

Już kilka razy się przymierzałam żeby napisać moją historią aż do dziś :)
Krótko postaram się opisać moją historie.

Problem zaczął się u mnie od dziecka - ból kolana. Wizyty u ortopedów którzy nic nie wykryli "choroba perthesa" mówiąc że dziecko udaję.
Problem kolana ucichł aż do 17 roku życia zaczęło się robić nie ciekawie ... ból od biodra do kostki w lewej nodze.Pojechałam do ortopedy zdjęcie RTG wykazało... martwicę kości udowej lewego i prawego biodra.
Po konsultacji z lekarzem stwierdził,że na operację jestem raczej za młoda... chyba że chce to może mi to załatwić.W miarę jeszcze funkcjonowałam aż do 29 roku życia.Potem były coraz silniejsze bóle ... utykanie itd.

Z końcem sierpniu 2016 dostałam telefon o stawienie się do szpitala :) dokładnie to był piątek a w poniedziałek miałam być w szpitalu.
Wcześniej już wiedziałam że to będzie mniej wiecej ten termin. Byłam po szczepionkach żółtaczki - wszystko wyleczone.

W poniedziałek badania i w środę operacja...byłam przerażona jak wchodziłam na blok operacyjny. Miałam znieczulenie miejscowe i nie chciałam być świadoma.Strasznie długo trwało przygotowanie do operacji ten zastrzyk itd ... w końcu zasnełam ... operacja trwała 2h. Nie przetaczali mi żadnej krwi i nie było i zimno po operacji.Wjechałam potem do swojej sali miałam podłączone dwa urządzenia jedno mierzyło ciśnienie a drugie urządzenie z lekiem przeciwbólowym. W pierwszą noc po operacji miałam temperaturę 38 stopni. Dostałam coś na gorączkę i dalej spać :) w sumie całą noc przespałam.

Dobra do rzeczy :)

Rano przyszła rehabilitantka żeby zrobić pierwsze kroki o balkoniki. Wiadomo, że wstałam jak by inaczej :) przeszliśmy się kawałek.
Potem następny dzień o kulach. Wiadomo w szpitalu pobyt to trauma do końca życia :) te baseny, cewniki , jedzenie szpitalne itd.
Mój pobyt w szpitalu trwał tydzień z czego dwa ostatnie dni gorączkowałam.Wtorek wyszłam :) ))

W domu w sumie to już inna bajka - normalne warunki :) Przez pierwsze 2 tygodnie dochodziłam do siebie uczyłam się co mi wolno a co nie:) Kombinowanie z założenie skarpetki, buta ... wejście pod prysznic ... Noga była spuchnięta przez około 3 tyg potem już nie miałam żadnej opuchlizny.Blizna ładnie się goiła.

Chodziłam w sumie o 2 kulach 2 miesiące a o 1 kuli 2 tyg a bez kul już o niecałe 3 mies.
Co tydzień wpadała do mnie rehabilitantka ze Szpitala której jestem bardzo ale to bardzo wdzięczna bo to ona mnie postawiła na nogi :) ))

A teraz aktualnie ... chodzę normalnie,ćwiczę na siłownie itd. .Śpię na plecach bo zawsze tak spałam i lubię tak a na boku sporadycznie.Czeka mnie jeszcze druga operacja na prawe biodro.

Pozdrawiam
 
     
memejson 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 36
Doczya: 10 Sie 2015
Posty: 14
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 30 Cze, 2017   

już mam 2 endo :)
 
     
Kazia 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 04 Cze 2017
Posty: 45
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 30 Cze, 2017   

Gratuluję :)
I życzę sprawnej rehabilitacji tak samo szybko jak po pierwszej operacji :)

Swoją drogą, zazdroszczę że tak szybko był termin na tę drugą operację :)
 
     
memejson 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 36
Doczya: 10 Sie 2015
Posty: 14
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 02 Lip, 2017   

nie mają w tym szpitalu długich kolejek max to do roku.
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Pon 03 Lip, 2017   

memejson napisa/a:
już mam 2 endo :)

i jak się śmiga?:)
 
     
memejson 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 36
Doczya: 10 Sie 2015
Posty: 14
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 03 Lip, 2017   

crust napisa/a:
memejson napisa/a:
już mam 2 endo :)

i jak się śmiga?:)


Jak na razie dopiero nie całe 3 tyg od operacji :) i śmigam o kulach :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.