Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Wynik badania MRI
vince123 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Wiek: 31
Doczy: 09 Maj 2017
Posty: 3
Skd: Gdynia
Wysany: Wto 09 Maj, 2017   Wynik badania MRI

Witam serdecznie
Dostałem kilka dni temu opis rezonansu, ktory brzmi natepujaco:
"obszar obrzeku szpiku kostnego w okolicy przedniej krawedzi stropu panewki biodrowej prawej,
pasmo podwyzszonego sygnału podkorowo w przedniej części szyjki kosci udowej prawej, obraz MRI przemawia za przewleklymi zmianami przeciążeniowymi.
Poza tym stawy biodrowe w normie - w tym bez zmian o charakterze aseptycznej martwicy glowy kosci udowej, bez zwiekszonej ilosci plynu stawowego"

Dodam, ze uprawiam sport
Czy to cos powaznego ?
Biodro nie boli kiedy chodze, jezdze na rowerze. Mam dziwne napady bolowe, ktore sa zlokalizowane z przodu biodra w miejscu gdzie rozpoczyna sie udo.
 
     
vince123 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Wiek: 31
Doczy: 09 Maj 2017
Posty: 3
Skd: Gdynia
Wysany: Nie 04 Cze, 2017   

Ponawiam pytanie
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 04 Cze, 2017   

Radziła bym pokazać to lekarzowi Ortopedzie tak dla pewności, jednak wynik badania sugeruje przeciążenia. A w wyniku takich przeciążeń może występować ból. I tym najlepiej zajmie się fizjoterapeuta. Pracujący z pacjentem funkcjonalnie.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Pon 05 Cze, 2017   

Spróbuj o opis wyników badania zapytać na forum... zaraz napiszę poniżej jakim.

Jeśli chodzi o wyniki z badań, jest taki portal portal.abczdrowie.pl gdzie lekarze odpowiadają na zadane pytania.
Korzystałem z ich uprzejmości już kilkakrotnie.
Jedno musisz jednak wiedzieć, że na forach nikt nie postawi ci diagnozy, a odpowiedzi są dosyć zdawkowe, bo nikt nie chce na odległość brać odpowiedzialności za ewentualnie źle podaną odpowiedź na zadane przez ciebie pytania.
Więc jeśli chcesz opisu swojego wyniku badania, to tak sformułuj do nich pytanie, by nie brzmiało jak prośba o sposób leczenia.
Jeszcze jedno. Odpowiedź dostajesz nie na e-meila tylko na ich forum po kilku dniach a na e-meil dostajesz tylko info że jest już odpowiedź "z linkiem".
 
     
WeronikaTyka 
Bezradna


Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2019
Posty: 5
Skd: Katowice
Wysany: Pi 27 Wrz, 2019   Wyniki badania MRI

Witajcie.
Po operacji kolana zaczęło mnie boleć biodro. Od dwóch miesięcy pobolewa bardzo i to w spoczynku i podczas snu. Rano budzę się że sztywnością tego stawu. Zmniejszyła się rotacja wew. Mam też problem np z ubieraniem skarpet. Lekarz uważa że to kompensacja kolana. Niestety ból ciągle narasta i mam wielki problem z poruszaniem się przez to biodro.
Zrobiłam tyg na początku lipca wyszło ok.
Pomimo iż dalej boli coraz bardziej zrobiłam MRi
Taki opis:

Nieco obniżona górno - boczna wysokość szpar obu stawów biodrowych.
Obrysy głów kości udowych prawidłowe - obwodowo widoczne drobne wyostrzenia kostne.
Sklepienia panewek o dość równych obrysach.
Obrąbek stawowy bez ewidentnych cech patologii.
Nieco zwiększona ilość wolnego płynu w przwej jamie stawowej.
Nie stwierdza się zmian podchrzęstnych , chrząstka stawowa w mozliwej ocenie o dość jednolitej
intensywności sygnału.
Zmiany zwyrodnieniowe w uwidocznionych kościach, głównie pod postacią konwersji szpiku.
Uwidocznione tkanki miękkie, w tym okołokrętarzowe, bez ewidentnych cech patologii.


Czy ktoś może podpowiedzieć co z tym dalej robić. Niestety zaczynam coraz mniej chodzić że względu na ból. Po przeciwzapalnych jest lepiej ale jak tylko przestanę brać wszystko wraca ze zdwojoną siłą. Jak tak dalej pójdzie nie wiem jak będę się poruszać 😟
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.