Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Młodzieńcze złuszczenie główki kości udowej
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Sro 25 Lip, 2012   

kodi napisa/a:
ja miałem operacje 9 tygodi temu włozyli mi do lewego biodra 3 druty kirschnera w dodatku musiałem lezec na wyciagu bezposrednim. dzis miałem wizyte i wszystko rokuje bardzo dobrze . :)


Spoko, będziesz jeszcze na tym biodrze śmigał wiele lat...oczywiście licz się z tym że za X lat przyjdzie czas na endo, ale tobie może to już nie grozić...za 30 lat to wyhodują ci nowy staw z komórek macierzystych... :-D
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
tacim 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 28 Lis 2011
Posty: 21
Skd: wrocek
Wysany: Nie 29 Lip, 2012   

Nio mam nadzieję, że medycyna narobi straty do natury hehe.
 
     
Mirela 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 63
Doczya: 14 Lis 2014
Posty: 13
Skd: Bytom
Wysany: Pon 27 Lut, 2017   

Wlasnie się uaktywniłam. Bo operacja endoprotezy tuz,tuz.
A zaczelo się wszystko od mlodzienczego złuszczenia glowy kosci udowej ( epifiziolisis) które przeszlam w wieku 11/12 lat do końca okresu dojrzewania. Bylam 30 przypadkiem w województwie, ortopedzi bardzo się ucieszyli, niejeden doktorat powstal dzięki mojej chorobie. Jako ciekawostke napisze, ze w ogole nikt nie cial mi biodra, tylko mialam nastawiane biodro po czym zostalam zagipsowana na dwa miesiące od pasa do kostek, po czym była rehabilitacja i roczne chodzenie o kuli w celu odciążenia nastawionego stawu. Do końca okresu dojrzewania miałam nie obciazac zbytnio nog, bo istniała możliwość powrotu choroby.
Było to 45 lat temu, 30 lat zylam sobie bezkarnie. O chorobie zapomnialam Chociaz sportowcem nie zostałam, pracowałam siedząc, ale nozki mi dzialaly dobrze. 15 lat temu zaczelo mnie pobolewać biodro, zaczely się zmiany zwyrodnieniowe, najpierw w tym które było kiedyś chore, a po paru latach w tym które było zdrowe i tak doszłam do momentu gdy już ledwo chodze i czekam na operacje wszczepienia endo.

Filozoficznie stwierdze, ze co ma wisieć, nie utonie:)

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
kwiatek 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 29 Maj 2017
Posty: 1
Skd: polska
Wysany: Pon 29 Maj, 2017   

Dzień dobry!
Jak długo po operacji złuszczenia kości biodrowej można chodzić o kulach do łazienki? I jak sie poruszać gdy ktoś ma obustronne złuszczenie i jest po operacji wkręcenia śrub?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.