Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Wkładka endoprotezy
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sro 24 Maj, 2017   Wkładka endoprotezy

Jakie istnieją możliwości diagnostyczne by wykryć ewentualne przetarcie wkładki endoprotezy biodra
_________________
krystyna
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 25 Maj, 2017   

Nawiązując do wczorajszego wpisu uzupełniam, iż : 9 lat temu miałam endoprotezę prawego biodra a rok temu lewego i mam problem ze "starą" nogą`ponieważ już kilka lat po pierwszej operacji miewałam różne dziwne bóle tej" starej" a natychmiast po drugiej operacji zdrętwiało mi "stare" udo do kolana i miałam neuropatię udowo-pachwinową z ogromną przeczulicą skóry tego uda. Ortopeda podejrzewał przecięcie nerwu udowego podczas operacji tej "starej", który teraz się zregenerował i boli, następni specjaliści orzekli, że to niemożliwe po tak długim czasie.
Cierpiałam 9 miesięcy w końcu po 8 tygodniowych zabiegach osteopatycznych uwolniłam się od straszliwej przeczulicy choć zdrętwienie zostało.
Jednak nadal jestem zaniepokojona gdyż od roku bolą mnie bardzo obydwie pachwiny , łudziłam się że po 2giej operacji ból przejdzie. Sprawy ginekologiczne ok. więc nie są powodem.
Natomiast może być- przetarcie ceramicznej wkładki protezy na skutek zbyt dużego i długotrwałego nacisku na skutek 8 letniego tarcia podczas tańca. Robiłam rtg,tomograf, scyntygrafię i usg, które nic nie wykazały, ale jeśli uwalniają się małe drobinki metalu to nie będzie widać.
Bardzo chciałabym dowiedzieć się, czy ktoś miał już takie przetarcie, jakie były objawy i jakimi badaniami zdiagnozowano.
_________________
krystyna
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 13 Cze, 2017   

Ja jestem po endo w 2014 i druga 2015 i często boli mnie pachwina w tej z 2015 wczoraj w końcu zrobiłem zdjecie którego jeszcze nie odebrałem Jakas dziwne trochę mam uczucie w lewej nodze przez pachwinę do tego boli kolano ale ono było robione już na honorogacje rzepki i często picze mnie stopa i zaczynam się czuć mało komfortowo z tym szczególnie w pracy gdzie nogę mam zgiętą Może to jakiś przeciążenia bo staram się żyć bez ograniczeń ale w końcu może pojadę na jakoś kontrolę bo już dawno tego nie robiłem z braku czasu
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.