Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 15 Lis, 2016
Poznań i okolice? Jakieś sugestie
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Pon 14 Lis, 2016   Poznań i okolice? Jakieś sugestie

Witajcie, właśnie otrzymałem skierowanie na operację wymiany stawu prawego (na RZS choruję 30 lat, mam 39). Mieszkam w Poznaniu i zastanawiam się nad wyborem szpitala. Tyle mówi się o Szpitalu Ortopedycznym im. Degi. Ja mam pytanie - który Wy polecacie szpital, gdzie pracują lekarze doświadczeni w tym temacie? Jakieś opinie, sugestie, wskazówki. A może nie musi to być Poznań, może jakieś placówki w okolicy? Proszę, pomóżcie - czym się kierować (poza terminem), bo nie wiem od czego zacząć.
_________________
Czekam na endo.
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 14 Lis, 2016   Re: Poznań i okolice? Jakieś sugestie

michooo napisa/a:
Witajcie, właśnie otrzymałem skierowanie na operację wymiany stawu prawego (na RZS choruję 30 lat, mam 39). Mieszkam w Poznaniu i zastanawiam się nad wyborem szpitala. Tyle mówi się o Szpitalu Ortopedycznym im. Degi. Ja mam pytanie - który Wy polecacie szpital, gdzie pracują lekarze doświadczeni w tym temacie? Jakieś opinie, sugestie, wskazówki. A może nie musi to być Poznań, może jakieś placówki w okolicy? Proszę, pomóżcie - czym się kierować (poza terminem), bo nie wiem od czego zacząć.


W Poznaniu i okolicach szpital im. Degi jest najlepszy. W zasadzie wszyscy dobrzy lokalni ortopedzi pracują lub pracowali w tym szpitalu. Niestety, terminy są bardzo odległe.
 
     
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Pon 14 Lis, 2016   Re: Poznań i okolice? Jakieś sugestie

29palms napisa/a:
michooo napisa/a:
Witajcie, właśnie otrzymałem skierowanie na operację wymiany stawu prawego (na RZS choruję 30 lat, mam 39). Mieszkam w Poznaniu i zastanawiam się nad wyborem szpitala. Tyle mówi się o Szpitalu Ortopedycznym im. Degi. Ja mam pytanie - który Wy polecacie szpital, gdzie pracują lekarze doświadczeni w tym temacie? Jakieś opinie, sugestie, wskazówki. A może nie musi to być Poznań, może jakieś placówki w okolicy? Proszę, pomóżcie - czym się kierować (poza terminem), bo nie wiem od czego zacząć.


W Poznaniu i okolicach szpital im. Degi jest najlepszy. W zasadzie wszyscy dobrzy lokalni ortopedzi pracują lub pracowali w tym szpitalu. Niestety, terminy są bardzo odległe.


Rozumiem, a czy to oznacza, że w innych szpitalach pracują niedobrzy?
_________________
Czekam na endo.
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Wto 15 Lis, 2016   Re: Poznań i okolice? Jakieś sugestie

michooo napisa/a:


Rozumiem, a czy to oznacza, że w innych szpitalach pracują niedobrzy?


Domyślam się, że to pytanie retoryczne. Na dobrego i złego lekarza możesz trafić w każdym szpitalu. Co więcej, nawet najlepszy chirurg może mieć zły dzień i źle zoperować pacjenta.
 
     
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Wto 15 Lis, 2016   

Czy ktoś ma może wiedzę nt. oddziałów we Wrześni czy w Poznaniu w MSW? Co sądzicie o Klinice Grunwaldzkiej albo Med Polonia na Obornickiej?
_________________
Czekam na endo.
 
     
Mors 
Mikrus Bioderkus




Status: Sympatyk Forum
Doczy: 24 Maj 2017
Posty: 1
Skd: Poznań
Wysany: Sro 24 Maj, 2017   

W Poznaniu mogę polecić Ci doktora Adriana Stępińskiego. To bardzo doświadczony lekarz, u którego sam się swego czasu leczyłem, bo miałem spory problem ze stawem kolanowym. Na szczęście kolano udało się doprowadzić do odpowiedniego stanu i to właśnie dzięki doktorowi było to możliwe. Zostawię link do jego strony jeśli sam chciałbyś skorzystać z jego pomocy:
http://www.adrianstepinski.com/
 
     
fizi26 
fizi26
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Doczya: 23 Maj 2018
Posty: 3
Skd: Garwolin
Wysany: Czw 24 Maj, 2018   

Witajcie, właśnie otrzymałem skierowanie na operację wymiany stawu prawego (na RZS choruję 30 lat, mam 39). Mieszkam w Poznaniu i zastanawiam się nad wyborem szpitala. Tyle mówi się o Szpitalu Ortopedycznym im. Degi. Ja mam pytanie - który Wy polecacie szpital, gdzie pracują lekarze doświadczeni w tym temacie? Jakieś opinie, sugestie, wskazówki. A może nie musi to być Poznań, może jakieś placówki w okolicy? Proszę, pomóżcie - czym się kierować (poza terminem), bo nie wiem od czego zacząć.

Z mojego doświadczenia mogę ci polecić ortopedę poleconego przez znajomych. Adam Cyna https://ranking.abczdrowie.pl/d/adam-cyna-ortopeda-poznan-30338 tam jest szczegółowo napisane jakie zabiegi wykonuje. Z tego co się orientuje przyjmuje w Polmedzie na Góreckiej. Nie wiem jaki jest czas oczekiwania na wizytę.
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Pon 28 Maj, 2018   

Jeśli chodzi o szpital Degi, to wielu cenionych ortopedów tam już nie pracuje. Są też obecnie przeprowadzone zmiany organizacyjnych - panuje lekki chaos jeśli chodzi o przyjęcia do szpitala itd. Ale jeśli chodzi o zabiegi wymiany endoprotezy to jest to bardzo dobry szpital, opieka po zabiegu też jest na wysokim poziomie. Dlatego pod tym względem szpital jest godny polecenia. Możesz tam ze spokojem wpisać się w kolejkę - tylko musisz się liczyć z tym że mogą być przesunięcia terminu operacji (ze względu na reorganizację szpitala). Przed przyjęciem do szpitala jest też kwalifikacja do zabiegu - więc jeśli ma się jakieś choroby współistniejące np. cukrzyca, czy wysokie ciśnienie to warto mieć je pod kontrolą, bo do endoprotezy bardzo pilnują aby pacjent idąc na zabieg miał ustabilizowaną sytuację zdrowotną (piszę o tym, bo zasady pod tym względem są mocno przestrzegane - bardziej niż w innych szpitalach). Jeśli chodzi o alternatywę do ortopedów w szpitalu Degi, to faktycznie dr Stępiński ibędzie dobrym wyborem. A jeślli mogę odradzić jakieś miejsce to MedPolonię (nie jest tam źle, ale mogłoby być lepiej:)).
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Nie 01 Lip, 2018   

A macie jakies informacje.nt. Rehasportu i dr. Piontka ?
Jak to wyglada prywatnie, jaka cena i czas oczekiwania?
 
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 02 Lip, 2018   

Dawid04111 napisa/a:
A macie jakies informacje.nt. Rehasportu?


W Rehasporcie lepiej już było. To znaczy idziesz prywatnie, ale część personelu traktuje pacjentów jako zło konieczne, które trzeba tolerować bo płaci. Niestety przy okazji naciąga się pacjentów na dodatkowe koszty. Np. przychodząc z rezonansem wykonanym poza Rehasportem możesz usłyszeć, że lekarze ufają tylko badaniom wykonanym w klinice, ewentualnie opisanym przez ich własnego specjalistę. Sama konsultacja, jeżeli nic się nie zmieniło, to koszt 250 zł. Warunki szpitalne raczej średnie, ale z tego miejsca niewiele więcej da się wycisnąć. Sam lekarz bardzo ok.
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Pon 02 Lip, 2018   

Koszt wizyty w Rehasport to 250 zł. Jeśli są już jakieś badania zrobione to warto je zabrać ze sobą (MR, rtg, usg..). W samym Rehasport koszty tych badań są większe niż w innych placówkach (więc chociaż rtg warto zrobić "na zewnątrz"). W przypadku usg czy MR to faktycznie diagnostów mają dobrych, sprzęt też. Czasem badanie trzeba zrobić dokładniejsze (np. MR 3T a nie 1,5T- więc można je wykonać w Rehasport- natomiast trzeba liczyć się z wyższą ceną). Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić to np. dobre RTG wykonasz np. w Szpitalu Degi, MR (ale 1,5 T a nie 3T w szpitalu na Grunwaldzkiej), a dobre usg u osoby która zajmuje się typowo sprawami ortopedycznymi np. w MedPolonia (tam są diagności obrazowi którzy zajmują się m.in tylko ortopedią). Jeśli chodzi o dr Piontka to jest to bardzo dobry lekarz, ale z tego co się orientuje to specjalizuje się bardziej w kwestii problemów z kolanami. Jeśli chodzi o biodra to mogę polecić dr Owczarskiego. Dobrym ortopedą jest też dr Stępiński (ale on nie jest z Rehasport). Jeśli chodzi o pobyt w szpitalu to nie doradzę, nie mam doświadczeń w tej kwestii.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Wto 03 Lip, 2018   

Dzieki za odpowiedzi, jednak juz sie zarejestrowalem do dr Piontka. Cena 220zl. Zabieram rtg i MR i we wtorek wizyta, dam znać o przebiegu spotkabia. Ciekawe czy wreszcie jakis lekarz powie co mi jest :)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.