Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
AgaW - choroba, leczenie, rehabilitacja...
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 24 Gru, 2016   

Tylko w terenie po gruncie. Chodzi o kontakt z ziemia. Wpisz sobie o chodzeniu na boso w zimie w necie,znajdziesz wszystko :) Staram sie w miare regularnie, teraz najczesciej na weekendach :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 22 Maj, 2017   

8 lat po Ganzu

Coz, napisze krotko-jest swietnie :)
Na poprzedniej stronie mojej historii post z 20 maja 2016 na 7 lecie po operacji jest aktualny i nie bede go kopiowac :)
W odpowiedzi na liczne zapytania o mojego fizjoterapeutę: tu ma strone z kontaktem :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 13 Sty, 2018   

Przed samymi swietami BN 2017 rozpoczelam treningi kalisteniki progresywnej. Inspiracja: ksiazka P.Wade "Skazany na terening".
Moj fizjoterapeuta wyrazil zgode, plan treningowy, progres są pod jego kontrolą (inaczej niz w książce)
Na początku było b.ciezko, ale forma idzie do przodu :) Wiem już teraz, że silownia to nie to samo i napewno nie zamienie tych treningów na siłke. Doskonale się czuję trenując, czuje pierwsze efekty i b.wyrazny wzost ogólnej siły z każdym tygodniem.
Na kolejny rok od mojej operacji (w maju 2018) myśle że umieszcze zdjecia porównawcze na Forum.
Oprócz tego nadal trenuję marsz z kijkami nordic.
Pozdrawiam wszystkich ćwiczących :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 13 Sty, 2018   

AgaW, :) 8-) :lol: :mrgreen: ;-) :-D :-)
_________________
Beata8
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 14 Sty, 2018   

Gratuluje i zyczę kolejnych lat w zdrowiu i dobrej formie....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 20 Maj, 2018   

9 lat po Ganzu.

Znów się powtórzę ale fakt jest taki że jestem w świetnej formie.
Pracuję często o wiele więcej niż 8 godzin, jestem aktywna.
Mam swoich kilka ćwiczeń dla profilaktyki, które łączę z moim treningiem kalisteniki progresywnej.
Rzadko zdarzy mi się jakieś przeciążenie ale zaraz jest to ogarnięte ćwiczeniami.
Jestem bardzo zadowolona ze swojego stanu.

Mój świetny stan i moja kondycja to efekt nie tylko mojej samodzielnej pracy (samo nic się nie zrobiło) ale przede wszystkim efekt współpracy z terapeutą.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 20 Maj, 2018   

Aga W gratuluje ;-) . I masz racje samo się nie zrobiło - trzeba było o to powalczyć.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 20 Maj, 2018   

Aga cóż tu komentować :brawo: :ok: :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 21 Maj, 2018   

AgaW napisa/a:
efekt współpracy z terapeutą Danielosem
Fizjoterapeuta jest genialny. Super, że masz możliwość kontynuowania treningów. Pozdrawiam i gratuluję 8-)
_________________
Beata8
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 13 Maj, 2019   

Za kilka dni będzie 10 lat od operacji Ganza

Cieszę się sprawnością :)
W styczniu tego roku robiłam kontrolne rtg na którym widać że powoli zwyrodnienie postępuje.
Faktycznie sprawa wygląda tak że mają kilka lat temu lepsze rtg miałam więcej pracy rehabilitacyjnej, większą tendencję do przeciążeń i kontuzji niż teraz.
Kontuzje zdarzają się b.rzadko a funkcja biodra w podporze i chodzie jest stabilniejsza niż dawniej. To efekt dbania o rehabilitację, jestem pod nadzorem Fizjoterapeuty, mam ćwiczenia które regularnie wykonuję.
Dbam o to by dobra forma była szlifowana i nie dopuszczam do pogorszenia chodu.
Moja aktywność prócz ćwiczeń (na całą postawę ciała, funkcję mięśni w ruchu) to częste marsze z kijkami (też długie trasy, także po wymagającym terenie) oraz ćwiczenia kalisteniki progresywnej (ćwiczenia całego ciała wykonywane na kolejnych stopniach trudności bazujące na: podciąganiu, pompkach, mostkach, wznosach nóg, staniu na rękach i przysiadach-nie żartuję, przysiadach!) Efekt to lepsza elastyczność więzadeł, większa siła i ładniejsza sylwetka.
Jako że moja praca nie jest najlepsza dla postawy i biodra (przedstawiciel handlowy w większości z długimi trasami) to ćwiczę codziennie (choć trochę).
Niektóre ćwiczenia mogę wykonywać...nawet w korku.
Moją motywację do rygorystycznego dbania o swój stan biorę z świadomości sytuacji: wiem że jestem odpowiedzialna w dużej mierze za swoje zdrowie, że mój sukces w dużej mierze zależy od tego czy będę się stosować do zaleceń mojego Terapeuty i od systematyczności działania.
Po Ganzu biomechanika ruchu jest zaburzona i trzeba przeciwdziałać bieżąco by utrzymać prawidłowość wzorców ruchu.
Moje 10 lat z biodrem po operacji to nie tylko ćwiczenia, to przede wszystkim radość z tego że jestem sprawna i wysportowana lepiej niż niejedna teoretycznie zdrowa osoba, mogę intensywnie pracować, realizować swoje pasje chodzenia po lasach, górach.
Może i bezbólowy stan jest okupiony wytrwałą pracą, obserwacją siebie ale warto stawiać sobie ten cel, sprawność to nie przypadek a dążenie do niej, pozytywne nastawienie, wiara w sukces, samodyscyplina, rezygnacja z wymówek, łamanie schematów w szczególny sposób rozwija i wyrabia charakter, daje radość z osiągania celu. Uważam że jak się czegoś bardzo chce to się do tego dąży i szuka sposobów realizacji aż do skutku.
Mój sukces sprawnościowy to zasługa wiedzy i umiejętności prowadzącego mnie terapeuty, realizując swoją pracą jego plan terapii mam taką sprawność jaką wypracowaliśmy.
Wierzę że jeszcze wiele lat moja sprawność, zachowana funkcja biodra będzie "na bakier" z obrazem mojego rtg.
Będę nad tym pracowac.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Pon 13 Maj, 2019   

Na prawde, szacun! Tak trzymać.

Ważne to stawiać sobie wysokie cele i do nich dążyć. Ty je osiągasz mimo przeciwnosci. Jestem pod wrażeniem :)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 14 Maj, 2019   

Masz rację Dawid, jasne cele są potrzebne to tylko wtedy widzi się opcje realizacji.
Pamiętam jak to jeszcze z kulami ćwiczyłam i nieraz było mi b.trudno-wtedy przywolywalam obraz jak to jest już po wszystkim, jak to chodzę po szlakach i wypracowałam sprawność która mi na to pozwala.
Pomocna w rozumieniu, trzymaniu motywacji i stworzeniu przekonań ułatwiających osiągnięcie celu to lektura np. Napoleon Hill "myśl i bogać się" oraz Joseph Murphy "potęga podświadomości" . Kto lubi rozwój osobowości znajdzie wiele inspirujących rzeczy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 14 Maj, 2019   

AgaW napisa/a:
lepsza elastyczność więzadeł, większa siła i ładniejsza sylwetka
Pięknie. Gratulacje. Trafił Ci się fizjo :) Rekord świata :)
Ja do tej pory pamiętam o ćwiczeniach od p. Daniela i sylwetka też mi się poprawiła.
Pozdrawiam serdecznie :) :) :)
_________________
Beata8
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 02 Cze, 2019   

AgaW cieszę się ogromnie z Twojego szczęścia! I jestem pod wrażeniem, bo znam Cię osobiście i wiem jak bardzo zmotywowaną i zaangażowaną jesteś osobą. Po operacji (pamiętam to jak dziś!!) wykonałaś tytaniczą pracę ze swoim biodrem. I jak widać nadal po dziś dzień nie odpuszczasz :) Dla mnie jesteś herosem! Ogromnie Ci gratuluję i życzę by Twoje biodra służyły Ci po wsze czasy. Tego Ci życzę z całego serducha!
Jesteś dobrym duchem tego forum i jesteś z nami od początku. Pamiętam jak razem tworzyłyśmy to miejsce - stare piękne czasy ;-) Nic nie zmieniaj Aga - bo jesteś wspaniała! :D
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 02 Cze, 2019   

Katja,
I ja dobrze pamiętam nasze poznanie się, wiem jak bardzo to wpłynęło na moją rehabilitację i cieszę się że tworzymy to Forum :)
Dziękuję za miłe słowa, fakt-praca nad biodrem to "niekończąca się opowieść". Dobrze znać swoje słabe punkty żeby wiedzieć nad czym pracować, samo nic nie przyszło :)
Na szczęście los postawił na mojej drodze ludzi którzy są niczym drogowskazy (za co jestem bardzo wdzięczna) więc jak tu odpuścić? Nie ma takiej opcji :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.