Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Sro 04 Lis, 2015
Jałowa martwica głów kości udowych
arczi362 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Lis 2015
Posty: 13
Skd: wożuczyn cukrownia
Wysany: Sro 04 Lis, 2015   Jałowa martwica głów kości udowych

Witam w moim pierwszym poście na tym forum. Została stwierdzona u mnie jałowa martwica obu (niestety) głów kości udowych . Mam pytanie, wręcz prośbę , czy ktoś zmierzał się z takim przypadkiem i ma jakieś informacje na temat leczzenia tej choroby . Poszukuje kontaktu do jakichś specjalistów, żeby ocenili czy da się to wyleczyć . Mam dopiero 24 lata a wizja endoprotezy (i to wstawianej najwczesniej za pare lat) nie napawa mnie optymistycznie. Dziękuję i pozdrawiam
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Sro 04 Lis, 2015   

Witaj arczi362! Od ponad roku mam zdiagnozowaną AVN obydwu głów kości udowych. W nodze lewej już funkcjonuje- i to z dobrym skutkiem- proteza stawu biodrowego. W nodze prawej miałem nawiercanie i usuwanie ognisk martwicy oraz wypełnienie ubytku preparatem kościozastępczym. Niestety, pozytywne zmiany po tym zabiegu trwały zaledwie 1,5 miesiąca i obecnie jestem w punkcie wyjścia. Po Nowym Roku mam zgłosić się do lekarza prowadzącego, aby ustalić termin wstawienia protezy. Ale Ty jesteś człowiekiem bardzo młodym i efekty leczenia poprzez nawiercanie, wprowadzanie komórek macierzystych czy zastosowanie zogniskowanej fali uderzeniowej mogą przynieść zadowalające efekty. Nie mniej jednak konieczne jest zdiagnozowanie przyczyny wystąpienia AVN. U mnie przyczyną jest trombofilia ( zakrzepica ).
Moim lekarzem prowadzącym jest dr n.med.Andzej Atras ze Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie. Masz niedaleko więc może spróbuj. Naprawdę godny polecenia specjalista. Prywatnie przyjmuje w LuxMed Lublin ul. Zwycięska 6A.
Życzę powodzenia i koniecznie szukaj przyczyny - Krzyś.
 
     
arczi362 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Lis 2015
Posty: 13
Skd: wożuczyn cukrownia
Wysany: Czw 05 Lis, 2015   

Witam, właśnie wczoraj znalazłem ten szpital, ale zarejestrowałem sie do lekarza prywatnie :evil: bo wiadomo kolejki, dzięki za słowa otuchy , może sie uda bez wymiany...
 
     
arczi362 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Lis 2015
Posty: 13
Skd: wożuczyn cukrownia
Wysany: Wto 16 Maj, 2017   

właśnie jestem po endo lewego biodra ponad miesiąc. Jest w miarę ok, problem tkwi w drugim, zaczyna boleć. Czy ktoś ma 2 endo w młodym wieku (26 lat), generalnie jaka jest różnica w funkcjonowaniu jak się ma 2 endoprotezy, a jedną ?
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 17 Maj, 2017   

kinga ma dwie endo.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 18 Maj, 2017   

arczi362 napisa/a:
Czy ktoś ma 2 endo w młodym wieku (26 lat), generalnie jaka jest różnica w funkcjonowaniu jak się ma 2 endoprotezy, a jedną ?

Jak dla mnie jest normalnie. Dwie endo, jak dwa własne biodra. Z jedną też było ok :)
Żyję normalnie, a czasami bardziej niż "normalnie" :wink:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.