Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Endoproteza (co to jest, na czym polega)- rodzaje endoprotez
Defne 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 05 Mar 2016
Posty: 2
Skd: Polska
Wysany: Sob 05 Mar, 2016   

solis1, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i wszystkie rady, posprawdzam sobie szpitale. Mój tata na razie nie chce myśleć o operacji, ale może niedługo zmieni zdanie.
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Sob 05 Mar, 2016   

Może na początku warto się wybrać do "dobrego" lekarza na konsultację, żeby ocenił sytuację taty :) Szpitale to na pewno te typowo ortopedyczne będą ok- przeszukaj forum tutaj wiele osób polecało dobrych specjalistów- gdzie warto się udać. Z jakich rejonów Polski jesteście? Powodzenia :)
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 11 Mar, 2016   

Cytat:
Mój tata na razie nie chce myśleć o operacji, ale może niedługo zmieni zdanie.

Oprócz opinii lekarskiej sugeruję równorzędnie zasięgnięcie opinii fizjoterapeuty pracującego całościowo na pacjencie. Nawet jeśli tatę czeka operacja to ważne jest aby na nią poszedł przygotowany-odpowiednia rehabilitacja jeszcze przed operacją poprawi ustawienie miednicy i może choć w jakimś stopniu skorygować długość nóg. Więcej i szczegółowo o krótszej nodze przeczytasz TUTAJ.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Defne 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 05 Mar 2016
Posty: 2
Skd: Polska
Wysany: Pi 11 Mar, 2016   

solis1, dziękuję za wszystkie rady, poszukam i poczytam. Tata chodzi do ortopedy i mówi, że jest dobry. Jesteśmy (prawie) ze stolicy Podkarpacia ;)

AgaW , dziękuję za radę i link, na pewno przeczytam ;)
 
     
1floyd 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 15 Maj 2011
Posty: 4
Skd: Śląsk
Wysany: Sro 16 Mar, 2016   Co to za endoproteza?

Witam. Właśnie jestem świeżo po endoprotezie mojego lewego biodra. W czasie rozmów z lekarzem powiedział mi że ze względu na wiek, aktywność zawodową, i ruchową dobierze mi coś co posłuży dłużej. Dodam że długo zwlekałem z decyzją o operacji. Od diagnozy do zabiegu minęło 12 lat. W tym czasie dużo pływałem, sporo jeździłem rowerem. Ogólnie starałem się o utrzymanie mobilności tego stawu. Ale podczas ostatniej kontroli, i obejrzeniu zdjęć RTG, padła diagnoza: Drogi panie trzeba to zrobić na cito. Czyli najpóźniej do pół roku, bo inaczej trudno będzie znaleźć szpital który zechce pana zoperować :-( . Zmiany w stawie są już straszne. No to się zdecydowałem. W szpitalu ludzie się dziwili że jestem tak sprawny. Ale do rzeczy. Założono mi protezę przynasadową z artykulacją ceramiczną. Trzpień Johnoson De Puy Trilock nr8. Panewka Pinnacle 54mm. Wkład ceramiczny Biolox Delta 36/54. Głowa 36. Mam kilka pytań. Z jakiego materiału wykonany jest powyższy trzpień?. Czytałem nieco problemach Johnson & Johnson i kobaltozie. Czy wkład jest czysto ceramiczny czy to polietylen + ceramika. Szukałem w necie i na tym forum ale nic dokładniejszego nie znalazłem.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 16 Mar, 2016   

1floyd, masz to samo co ja. Trzpień trilock jest ze stopu tytanu (6% glin, 4% wanad, max 0.25% żelazo, max 0.2% tlen, reszta tytan), z zewnątrz pokryty porowatym materiałem z tytanu o nazwie Griptron, w który stopniowo wrasta kość.
Powierzchnie ścierne głowy i wkładki ceramika-ceramika.
Ja mam trilock nr 3, panewka pinnacle 58, wkładka ceramiczna biolox delta cemarax 36/58 neutralna, głowa biolox ceramic 36 +5mm.
 
     
1floyd 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 15 Maj 2011
Posty: 4
Skd: Śląsk
Wysany: Czw 17 Mar, 2016   

Dzięki biedronne za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Jako że jestem "świerzak" w tej tematyce to dręczą mnie wątpliwości. Jeśli mogę zapytać jak oceniasz swoje bioderko. Jak działa? Nie ma problemów z chodzeniem?, jaka jest żywotność tego typu endoprotez?. Ja jak na razie pomykam o 2 kulach, rana goi się dobrze, mimo że z powodu licznych osteofitów w miednicy jest dość długa ok 20 cm. Powoli ruszam z rehabilitacją, na razie izometryczna w czym pomaga mój syn fizjoterapeuta. Boli trochę w pachwinie ale z tego co czytałem to norma. Liczę że będzie coraz lepiej, i powoli powrócę do normalnego życia.
Pozdrawiam :-)
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Czw 17 Mar, 2016   

1floyd, ja jestem zachwycona.
Nie tylko nie mam problemów z chodzeniem, ale też z bieganiem, jazdą na nartach, rolkach... Ta proteza (i wiele innych) jest naprawdę świetna.
Operowana noga wciąż jest ciut słabsza niż nieoperowana, mięśnie się szybciej męczą przy większym wysiłku, przez prawie 30 lat była oszczędzana, no i też się przyzwyczaiłam bardziej polegać na nodze lewej (nieoperowanej) niż na prawej, a takie nawyki trudno tak hop siup zmienić. Ale to odczuwam w sumie jedynie przy jakimś większym wysiłku na siłowni albo jak łazimy po górach z obciążeniem. Tak na codzień to w ogóle nie czuję, żebym miała endo, a korzystam z niego intensywnie.

To co może ograniczać, to nie proteza a stan mięśni i innych tkanek miękkich; jakość tej pracy jest bardzo istotna dla stabilnego i prawidłowego chodu, tak żeby sobie nie popsuć innych części ciała. Trzeba pamiętać, że nasze ciało to system naczyń połączonych - jak biodro nie będzie prawidłowo pracować to za jakiś czas zacznie boleć kolano / plecy.
Przyłóż się solidnie do rehabilitacji, a będzie naprawdę dobrze.
Więcej szczegółów mojego powrotu do zdrowia jest w mojej historii: http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=1034
 
     
1floyd 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 15 Maj 2011
Posty: 4
Skd: Śląsk
Wysany: Czw 17 Mar, 2016   

biedronne, Dzięki za słowa otuchy. Miło słyszeć że można żyć po endo bez większych problemów. Całe życie jestem aktywny, pływam, jeżdżę na rowerze, nartach. No z nartami przez ostatnie kilka lat miałem przerwę bo biodro mocno protestowało po kilku zjazdach. Rowerem robiłem po 100km bez większego problemu. Myślę że znowu powoli wrócę na siodełko, czy narty. No i do pracy. Czytałem twoją historię, i jestem pełen podziwu dla twojej osoby. Życie nie szczędzi ci problemów zdrowotnych. Jednakże osoby takie jak nie poddają się łatwo. Japończycy mówią: Jeżeli człowiek osiąga kres możliwości, to dopiero jest połowa jego możliwości. Potrzebuje on tylko odpowiedniej motywacji.
Pozdrawiam
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 17 Mar, 2016   

Ja ma dwie endo pływam pracuje ,jeżdżę na rowerze ,pracuje nad mięśniami ,wychodzę rano z domu wracam późno nic nie mogę odpuścić nic po prostu taki ma charakter Tak dla pocieszenia
 
     
1floyd 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 15 Maj 2011
Posty: 4
Skd: Śląsk
Wysany: Pi 18 Mar, 2016   

bebe14, Ile czasu zajęło ci by powrócić do sprawności fizycznej?. Rower to jazda w terenie? czy raczej szosa i ścieżki?
 
     
slawek1963 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 61
Doczy: 15 Maj 2017
Posty: 1
Skd: Zduńska Wola
Wysany: Pon 15 Maj, 2017   [PYTANIE] Endoproteza biodra - jaki rodzaj i jakie badania?

Witam serdecznie,
niestety trafiłem na to forum dopiero dzisiaj, a dziś również mam ostatnią konsultację z lekarzem, a 22.05 za tydzień już stawiam się na operację do szpitala w Łodzi. Przejrzałem forum, ale być może nie do końca potrafię przeszukiwać a mam krótkie pytanie (bardzo się boję tej operacji i tego co będzie potem i jak długo to wytrzyma - a niebawem będę musiał udac się na kolejne biodro). Choruję na Otto- Chrobaka.

1) Jaka endoproteza jest najlepsza i najwytrwalsza (metal, ceramika? wiem tyle że cementowych unikac jak ognia) - moje biodro jest w kiepskim stanie.
2) Jakie badania należy wykonać przed operacją, aby później uniknąć komplikacji (lekarz lekarzem, ale relacje z życia są bardzo przydatne).

Przepraszam, jeżeli z kimś się zdublowałem i bardzo dziękuję za wszelkie rady.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 15 Maj, 2017   

slawek1963 napisa/a:
Jaka endoproteza jest najlepsza i najwytrwalsza (metal, ceramika?
Pewnie dostaniesz taką, jaką mają najlepszą w szpitalu, ale pacjent nie ma na to wpływu, decyduje lekarz.
slawek1963 napisa/a:
Jakie badania należy wykonać przed operacją
Każdy szpital ma inne wymagania. Podstawą jest CRP i zaświadczenie od stomatologa, ze względu na wyeliminowanie stanów zapalnych.
_________________
Beata8
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 15 Maj, 2017   Re: Endoproteza biodra - jaki rodzaj i jakie badania?

slawek1963 napisa/a:
wiem tyle że cementowych unikac jak ognia


Czasami stan kości nie pozwala na zastosowanie innej.
 
     
Kaptur 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczy: 01 Lis 2018
Posty: 21
Skd: Białystok
Wysany: Sro 07 Lis, 2018   

Witam serdecznie
Jestem w trakcie konsultacji w sprawie endoprotezy dla mojego biodra. W szpitalu w Otwocku doktor zaproponował mi wstawienie endoprotezy na krótkim trzpieniu ceramika-ceramika. Bardzo proszę o wasze opinie i co myślicie o takim zestawieniu.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.