Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Endoproteza, kapoplastyka, osteotomia? Wybór, konieczność?
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Sob 15 Kwi, 2017   

Dlatego zapisałem się do niego :)
Liczę, że uratuje mnie jakoś
 
     
Szpunk 


Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 05 Lis 2019
Posty: 16
Skd: Gdańsk
Wysany: Pi 13 Mar, 2020   [PYTANIE] Osteotomia a endoproteza

Cześć, długo szukałam odpowiedzi na moje pytanie na forum i jeżeli gdzieś został poruszony już ten temat to proszę o przekierowanie..

W listopadzie, kiedy byłam na wizycie u Prof. Czubaka. Na konsultacji Profesor powiedział mniej więcej coś takiego- staw jest do uratowania, przeprowadzimy zabieg osteotomii, ale docelowo i tak będzie Pani miała endoproteze, później pytał się czy mam narzeczono bo po operacji powinnam pomyśleć o dziecku. Wtedy zadałam pytanie, na ile mi starczy osteotomia i dostałam słuszną odpowiedz, że tego nie da się przewidzieć.

Więc do pytania czy podczas konsultacji Profesor też mówił Wam o endoprotezie i dość szybkiej ciąży po operacji?

Strasznie się martwię, że mój staw nie jest w tak "dobrym" stanie jak myślę. A jako laikowi strasznie ciężko mi to ocenić z RTG. Wiem tylko, że już w zasadzie chodzę o kulach i że jest coraz ciężej. Chodzę na rehabilitację i ćwiczę, pewnie bez tego byłoby o wiele gorzej.

Wiem, że po operacji wiele będzie zależało ode mnie. Od poprawnej rehabilitacji, aktywności, odpowiednio dobranej diecie.. Tylko te słowa Profesora ciągle tkwią mi w głowie - endoproteza.. Strasznie się martwię.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 18 Mar, 2020   

Szpunk, endo to nie koniec świata. Miałam endo wstawioną mając 29 lat na przełonie stycznia i lutego, w ciąży byłam niecały rok później, poród SN w październiku, czyli dokładnie rok i 8 mcy po operacji (co do dnia :) )
2,5 roku później urodziłam drugie dziecko.
Teraz zaczynam nieco odczuwać problemy z biodrem, ale to wina moich zaniedbań - odpuściłam rehabilitację, a nie odpuściłam sportów ani noszenia dzieciaków. Ostatnie tygodnie zabrałam się nieco bardziej do pracy i widać poprawę.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 19 Mar, 2020   

Temat o ciąży: dział ogólny, temat : bioderka a ciąża.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.