Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Czw 09 Sie, 2012
Realia polskiego Szpitala
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 11 Cze, 2013   

Dorka a Ty wierzysz we wszystko, co przeczytasz? Wg tego artykułu za wszystko się płaci, a bez łapówki idzie umrzeć i się nie doczekasz na zabieg.
Kretyńskie artykuły wp.pl to jak Fakt internetowy- byle sensację zrobić, czytelników zwabić. Dane wyssane z palca. :roll:
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Wto 11 Cze, 2013   

Tak wierzę. Bez łapówki czekałam 5 lat na operację.
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Wto 11 Cze, 2013   

...
Ostatnio zmieniony przez asia567 Sob 05 Pa, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 11 Cze, 2013   

a jak nazwać to, że jeżeli finansuje rehabilitację NFZ, to po lipcowej operacji mam ją już w maju następnego roku, a jak zapłacę z własnej kieszeni to natychmiast?

czy to jest usankcjonowana łapówka, z której działkę w postaci VAT-u i innych podatków bierze nasze państwo?
czy fikcyjna rehabilitacja?
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 11 Cze, 2013   

dorka napisa/a:
Tak wierzę. Bez łapówki czekałam 5 lat na operację.

jeśli stan był zły, to trzeba było napisać pismo o przyspieszenie
wiele osób z tego Forum pisało i operacja szybciej - to nie kosztuje nic :)

zawsze też można poszukać innego ośrodka, gdzie kolejki są krótsze
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 27 Cze, 2013   

Edi, zdecydowanie taniej! Koszt to cały 1 grosz :mrgreen:
 
     
madziulaklb 
22.05.2013
Bioderkus!!!




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 31
Doczya: 03 Wrz 2012
Posty: 213
Skd: Opole
Wysany: Czw 27 Cze, 2013   

pasiflora napisa/a:
Edi, zdecydowanie taniej! Koszt to cały 1 grosz :mrgreen:
1 grosz? Jak to? O czymś nie wiem? xD Bo ja za 30 zastrzyków zapłaciłam prawie 90zł..
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. :)
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Czw 27 Cze, 2013   

Edi napisa/a:
Ja również dostawalam tabletki ,ale lekarz zapytał mnie czy się zdecyduje ,gdyż wiadomo po powrocie do domku trzeba sobie jeszcze dodatkowo wykupić na zalecony czas ....wiem że wtedy były drogie za 2 opakowania ok.200 zł tak więc zastrzyki wychodzą pewnie dużo taniej. :->


Nam jeszcze lekarz powiedział, w której aptece należy zrealizować receptę (tę samą, która obsługuje szpital) i za 2 opakowania zapłaciłam 40 zł.
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Wto 02 Lip, 2013   

Cyryl napisa/a:
a jak nazwać to, że jeżeli finansuje rehabilitację NFZ, to po lipcowej operacji mam ją już w maju następnego roku, a jak zapłacę z własnej kieszeni to natychmiast?


limity - za dużo chętnych, za mało przyznanych świadczeń dla ośrodków rehabilitacyjnych. Tak samo jest np. z rezonansem magnetycznym, ja robiłem w kwietniu, i dziewczyna która stała przede mną dostała termin na początek sierpnia, a ja prywatnie za 5 dni z pocałowaniem ręki. Paranoja. Ciekawsza sytuacja jest za to z limitami na operacje- zauważyłem że jest to tak ustawione, że pomimo teoretycznie długich terminów wyznaczanych pacjentom, zawsze jest jakieś wolne"okienko" przeważnie dla klienta z "grubszym portfelem"- i to nie jedno...
 
     
o,la 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 62
Doczya: 10 Pa 2013
Posty: 17
Skd: Poznan
Wysany: Sob 22 Lut, 2014   

mprzepiora napisała:
"Też przekonałam się o różnicy pomiędzy lekarzami polskimi a niemieckimi. To bardzo przykre, że u nas pacjent traktowany jest jak zło konieczne"

Może to będzie niepopularny głos ale trudno... Przeleżałam w Klinice Ortop w Poznaniu 7 dni. Pełna kultura, profesjonalizm i ludzkie podejście. Od pań salowych poprzez pielęgniarki, lekarzy na kapelanie kończąc. Czysto,spokojnie. Znam szpitale, to był mój 12 pobyt i 7 operacja (pierwsza ortopedyczna). I pomimo, że nie obyło się bez zastrzeżeń np. co do rehabilitacji to naprawdę idzie nowe. Miałam szczególnie wyczulone ucho na to , jak personel zwraca sie do starszych, schorowanych pań. Ani razu nie zaliczyli wpadki! Wiem, że przykre doświadczenia zostają na dłużej, ale warto pochwalić, gdy widać dobrą robotę. I dlatego się odezwałam. Mam nadzieję , że artroskopia mojego biodra również im wyszła profesjonalnie ;-)
pzdr
(jak widać cytowanie muszę jeszcze poćwiczyć ;-)
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 17 Mar, 2014   

Nie wiedziałam gdzie zapytac wiec pisze tutaj:) a jak jest w Otwockim szpitalu z odwiedzinami bliskich? jakies konkretne godziny, itd:)??
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   

kejpi77 napisa/a:
Cyryl napisa/a:
a jak nazwać to, że jeżeli finansuje rehabilitację NFZ, to po lipcowej operacji mam ją już w maju następnego roku, a jak zapłacę z własnej kieszeni to natychmiast?


limity - za dużo chętnych, za mało przyznanych świadczeń dla ośrodków rehabilitacyjnych. Tak samo jest np. z rezonansem magnetycznym, ja robiłem w kwietniu, i dziewczyna która stała przede mną dostała termin na początek sierpnia, a ja prywatnie za 5 dni z pocałowaniem ręki. Paranoja. Ciekawsza sytuacja jest za to z limitami na operacje- zauważyłem że jest to tak ustawione, że pomimo teoretycznie długich terminów wyznaczanych pacjentom, zawsze jest jakieś wolne"okienko" przeważnie dla klienta z "grubszym portfelem"- i to nie jedno...


a co mnie obchodzą limity?

czy jeżeli powiem, że mam limity dochodów, co dotyczy wielu osób, to nasz system to zrozumie i poczeka z należnościami ZUS?

dlaczego tylko pacjent ma rozumieć i czekać?
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 28 Sie, 2014   

Cytat:
Mówi Sikorski do Tuska: Wizytowalem szpitale i więzienia i to jest masakra. W więzieniach karmią milion razy lepiej niż w szpitalach. Musimy coś z tym zrobić, powinno być odwrotnie. Na to Tusk: Radziu, ty rzeczywiście jesteś głupi, myślisz, że po kadencji to nas zamkną w szpitalu?
No i mamy odpowiedź :)
 
     
bunia 
bunia
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 34
Doczya: 11 Sty 2017
Posty: 6
Skd: KrakowA
Wysany: Sro 11 Sty, 2017   

Ale tak serio to nie ma smiania, wystarczy sobie wpiac w ytb wiezienie montelupich krakow
pojawi sie taki filmik z Cejroskim i tam jest dokladnie powiedziane jakie maja diety i posiłków!
Padniecie jak to usluszycie!
A ostatnio bedac w szpitalu w Krk na sniadanie dostalam suchy chleb 2 kanapki plasterek szynki i plasterek zoltego sera...
na obiad byly ziemniaki 3 male sztuki rozgotowany groszek z marchewka i jedno skrzydeklo z kurczaka,
NIe jem miesa wiec oddalam kurczaka co nie znaczy ze dostalam wiecej ziemniakow albo groszku :P

wiec obiadu w szpitalu nie polecam!!
_________________
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.

- Ernest Hemingway
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.