Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Sro 09 Wrz, 2015
Pytanie o dojście operacyjne do biodra - przednie i boczne
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Czw 26 Maj, 2016   

Byłam w Sportklinice ( z innym problemem), dr Dec również pokazywał mi te filmy. Wciąż jestem pod wrażeniem. Robią operacje również na NFZ, ale terminy są bardzo odległe... Jeśli ktoś może czekać, to myślę, że warto się zapisać. Niepocięte mięśnie są warte czekania :)
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Nie 29 Maj, 2016   

Ja bylam operowana (co prawda nie w Polsce) technika miniinwazyjną. Ciecie od przodu, szrama zaledwie 8 cm.
12 godzin po operacji juz postawiono mnie na nogi, ale oczywiscie o kulach. Bólu - zero! Ani jednego proszka p/bolowego. Ze szpitala wyszlam na 3 dzien. O kulach chodzilam ok 2 tygodni. Na basen wrocilam jak tylko rana byla na tyle zagojona, ze moglam ja zamoczyc. 8 miesiecy po operacji bylam juz na nartach. Codziennie chodze okolo 8 km. Przy kazdej wycieczce błogoslawię fakt, ze juz mnie nic nie boli, i ze wrocilam do normalnego funkcjonowania. Obejrzalam filmik kliniki w Zorach. Robi wrazenie. Zwlaszcza chodzenie bez kul juz na drugi dzien. Byc moze te protezy zakladane są metodą cementową, ktora podobno umozliwia natychmiastowe obciazanie operowanej konczyny. Ja musialam odczekac swoje; zwlaszcza okolice kosci udowej, gdzie zostal umocowany trzpien okazaly sie wrazliwe. Ale teraz jest ok. Nic na siłe i nic przed czasem. Nasze organizmy same nam mowią co juz mozemy, a czego nie mozemy robic.
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Nie 11 Gru, 2016   

a czy ktoś może wie czy profesor Czubak robi operację tą metodą mało-inwazyjną? Byłam u swojego lekarza w szczecinie, który ta metoda nie robi, ale powiedział, że w moim przypadku na pewno byłaby to najlepsza metoda bo jestem młoda i na 100% będzie rewizja a w przypadku pociętych mięśni wszystko potem gorzej działa. Mam termin na 5ego kwietnia ale o metodę operacji już sie nie zapytałam profesora i muszę jechac do warszawy taki kawał ponownie niestety. Może ktoś cos wie na ten temat? mi lekarz powiedział, że metoda operacji nei ma nic do NFZu tylko do umiejętności lekarza, NFZ tylko przydziela protezy ( o zgrozo). Pozdrawiam
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 12 Gru, 2016   

Jagi84 napisa/a:
a, NFZ tylko przydziela protezy ( o zgrozo).


O wyborze endo decyduje lekarz, a nie NFZ.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 13 Gru, 2016   

Jagi84, ja mam dwie edno - pierwszą z dojścia z przodu, małoinwazyjne; drugą mi robili wejściem z boku. I mam wrażenie, że to drugie jest lepsze :)
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Sro 14 Gru, 2016   

29palms, z tego co wiem a wiem to od lekarzy to NFZ przydziela pieniądze na endoprotezy i od tego ile da takie sa protezy i podobno od stycznia maja ciąć koszty, tyle wiem. Lekarz może dać najlepsza jaką ma oczywiście dopasowaną do pacjenta, ale jakość protez może poleciec w dół od stycznia :roll: kinga, czemu masz wrażenie, że cięćie w pachwinie ( maloinwazyjne ) jest gorsze od tego z boku? wydaje ci się, że lepiej sie goiło z boku czy lepiej to bioderko funkcjonuje? W jakim roku miałaś swoje operacje bo kiedyś czytałam całą twoja historie i wydawało mi się, że dawno a te cięcia pachwinowe to podobno "nowość" zwłaszcza u polskich ortopedów.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 14 Gru, 2016   

W pachwinie to rok 2008, boczne to 2012; same biodra oba super; ale przy przednim gorzej z tkankami; cały czas mam problem - napięte, przykurczone, ciągnie; i stale muszę nad tym pracować.
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pon 19 Gru, 2016   

Jagi84 napisa/a:
29palms, z tego co wiem a wiem to od lekarzy to NFZ przydziela pieniądze na endoprotezy i od tego ile da takie sa protezy i podobno od stycznia maja ciąć koszty, tyle wiem. Lekarz może dać najlepsza jaką ma oczywiście dopasowaną do pacjenta, ale jakość protez może poleciec w dół od stycznia

dokładnie, mi też tak powiedziano juz w maju , że mają robić cięcia na endoprotezach
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Wto 20 Gru, 2016   

dominikatop napisa/a:
Jagi84 napisa/a:
, z tego co wiem a wiem to od lekarzy to NFZ przydziela pieniądze na endoprotezy i od tego ile da takie sa protezy ...

dokładnie, mi też tak powiedziano juz w maju , że mają robić cięcia na endoprotezach


Ale to nie znaczy, że za kwotę x kupuje się tyle protez ile się da. Zakupy są realizowane w procedurze przetargowej i szpital ogłasza ile i jakich endoprotez potrzebuje. Czyli jeżeli szpital szacuje, że potrzebuje 100 endo cementowych i 200 bezcementowych, to tyle kupi. Kryterium cenowe jest podstawowe, ale to nie oznacza, że oferowana jakość musi być gorsza. Zasadniczo u producentów ceny endo są niemal takie same. A endo. mimo że produkowane przez różne firmy, w rzeczywistości są odlewane w tych samych zakładach. Kwestią otwartą pozostaje marża przedstawicieli handlowych, a że jest bardzo przyzwoita, to jest z czego schodzić. Zazwyczaj też szpitale decydują się na dostawy wszystkich endoprotez od jednej firmy.
Zapowiadane zmiany są głębsze i gorsze dla pacjentów. Minister Zdrowia odgórnie wyznaczy, które endo, soczewski przy zaćmie, stenty, itd. są standardowe. Jeżeli ktoś będzie chciał coś pozastandardowego, będzie musiał dopłacić. A znając nasz rząd standardem bedzie najprostsza endo cementowa.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.