Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Wto 04 Pa, 2011
NASZE Sukcesy i sukcesiki w rehabilitacji i nie tylko :)
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Pon 12 Sie, 2013   

Cudownie czytac takie historie :-)
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 31 Lip, 2014   

4 miesiące po operacji :) właśnie wróciłam z rowerowego wypadu do Holandii :) ponad 300 km w nogach na rowerze plus ileś tam na piechotę :) noga spisała się dobrze :) dawałam radę na równi z w pełni zdrowymi znajomymi :) aż żal było wracać ... :(
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 31 Lip, 2014   

domi84 napisa/a:
4 miesiące po operacji :) właśnie wróciłam z rowerowego wypadu do Holandii :) ponad 300 km w nogach na rowerze plus ileś tam na piechotę :)
dooooomi..84 :shock: normalnie obaliłam się równo :brawo: :jupi: Ty to potrafisz zaskakiwać.
Szacuneczek, czapki z głów :!: :!:
pozdr

ps. ja też tak chcę, ja też tak chcę, ja też tak chcę, ja...
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 31 Lip, 2014   

domi84 no jestem w szoku :shock:
Gratuluję formy :ok:
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 31 Lip, 2014   

A dziękuję dziewczyny :) przed wyjazdem trochę się bałam, ale wiadomo :) okazał się, że wszystko było dobrze :)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 31 Lip, 2014   

Jestem w szoku brawo
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 10 Wrz, 2014   

Posty odnoszące się do syuacji Arenque przeniesione zostały tutaj
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Nie 26 Pa, 2014   

W Hyde Park " O wszystkim i o niczym..." toczy się dyskusja o celowości rehabilitacji:
Ja ujmę to prostym językiem - dzięki wiedzy jaką zdobyłam między innymi na warsztatach prowadzonych przez Fundację Bioderko jak i wizyt u fizjoterapeuty, który stosuje terapię manualno-funkcjonalną udało mi się samej zadziałać na dokuczliwe boleści a nawet uniknąć niepotrzebnych zabiegów, np:
Maj 2011r. ból lewego kolana utrudniający chodzenie a najbardziej wchodzenie po schodach.
Badanie USG z opisem:
- błona maziowa - przerośnięta, pozapalna
- ciało tłuszczowe Hoffy - przerośnięte, pofałdowane
- na powierzchni wszystkich kłykieci wyrośla kostne świadczące o chorobie zwyridnieniowej
- dół podkolanowy - guz świadczący o tworzącej się torbieli Bakera

Zalecenia ortopedy; artroskopia stawu kolanowego, skierowanie na zabieg usunięcia cysty (torbieli Bakera) - skierowania te zachowałam sobie na pamiątkę.
Był maj i lato przede mną i wyjazd nad morze. Z wielkim mozołem wyszperałam w sobie wszystkie uzyskane informacje na temat autoterapii, masażu, ćwiczeń. Zadziałało, problem kolana mam do tej pory z głowy.

Początek sierpnia tego roku, nad morzem - wielokilometrowe codzienne spacery nad brzegiem morza (na bosaka pod kontem podmytego brzegu) spowodowały nadwyrężenie lewej stopy (około 6 lat temu miałam zwichnięcie stawu skokowego tej nogi), stopa spuchła, ból nie pozwolił mi już w ostatnim dniu nawet pożegnać się z morzem.
Stopa spuchnięta obolała a za tydzień wesele siostrzeńca.
No i ... dwa razy dziennie długie moczenie nóg, smarowanie maścią przeciwbólową, intensywne masowanie stopy (każdy palec, śródstopie, pieta...) aż po kolano, ćwiczenia - pomogło, wesele przetańczyłam na 6 cm obcasie i do dziś stopa nie dokucza.

Wrzesień tego roku - lewy bark tak zaczął mi pobolewać, że musiałam zaniechać chodzenia z kijkami NW (było tak, że wyszłam na kijki a wróciłam z kijkami w garści, bo nie mogłam ich utrzymać, tak bark dokuczał).
Mąż na to "idź do lekarza przepisze Ci blokady, mnie pomogły to i Tobie pomogą". Blokady, o nie... .
I znów zadziałało moje masowanie i ucisk na punkty spustowe (ha, wiedzę tą zdobyłam na warsztatach w Poznaniu o autoterapii potwierdzone u mojego fizjo). Ulżyło mi (przynajmniej nie rozogniło się) i mogłam dotrwać do planowanej terapii w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjnym, gdzie za moją sugestią terapię miałam ukierunkowaną właśnie na ten bark. Teraz jest już dobrze.

Z tego wniosek, że można nawet samemu sobie pomóc, ale warunek - zdobyta wiedza musi pochodzić od fachowców :)
Zgadzam się z wszystkimi wpisami, które mówią o pozytywach korzystania z gabinetów nowoczesnej ukierunkowanej fizjoterapii.
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 26 Pa, 2014   

Mijka ja się z Tobą zgadzam ja też mam problemy z lewym barkiem przyczyna wykonuje prace manualne i tu nie trudno o zwichnięcie i przeciążenie. Ja również spoeo wynioałam z Poznańskich warsztatów takie warsztaty są potrzebne. Jak i prowadzenie przez dobrego fizjoterapeutę.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 27 Pa, 2014   

Mijka popieram Twój post i podpiszuje się pod nim obiema rękami bo tak trzeba bo sami tez znamy swe ciało i wiemy co gdzie i jak mozna i co dlamnie najwazniejsze trzeba cos robic chodzby jak piszes masować a nie nazekać boli mnie jest zle co tu zrobic .Popierma i Twe słowa Bonia bo czasem aby wiedzieć co jest wszkazane a co nie warto odwiedzić fizjoterapeute czy rehabilitanta albo tak jak piszes uczestniczyc w warstzatach....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 19 Gru, 2016   

Coś ostatnio mało piszecie o swoich sukcesach. W mojej historii dziś umiesciłam wpis podsumowujący rok :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.