Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Czw 06 Pa, 2016
Artroskopia stawu biodrowego- leczenie obrąbka Szczecin.
Joanna72 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Pa 2016
Posty: 10
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 06 Pa, 2016   Artroskopia stawu biodrowego- leczenie obrąbka Szczecin.

Dzień dobry, b roszę o pomoc w ocenie mojego przypadku. Proszę o poleceni dobrego lekarza w Szczecinie który zrobi operację na NFZ. Czy był ktoś u dr KOLODZIeja ? Dr Przybylski ze Zdunowa?

Bóle biodra promieniując do kolana a czasem i stopy przy chodzeniu szczególnie po schodach. Ból coraz silniejszy od wielu lat.
to opis RM:
W obrębie tylnej części obrąbka stawowego lewego stawu biodrowego stwierdza się podłużne ognisko o sygnale zbliżonym do płynowego, które odpowiada szczelinie rozwarstwienia lub nasilonym śródobrąbkowym zmianom degeneracyjnym
Śladowa osteofitoza wieńcowa tylko boczna powierzchni głowy lewej kości udowej . Nie stwierdza się patologicznego zwieszenia płynu w torebkach stawowych biodrowych aczkolwiek ilość płynu w lewym stawie biodrowym jest wyraźnie większa iż w prawym.

Jak się to leczy? Czy operacja jest konieczna???
Dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.
 
     
Paulina91 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczya: 21 Lis 2015
Posty: 87
Skd: wwa
Wysany: Pi 07 Pa, 2016   

Jak to się leczy i czy operacja jest konieczna to niestety pytanie do lekarza, a nie na forum...
Sądzę że jak boli Cie długo to tak.
Ale lekarz na podstawie badania fizykalnego i MR to oceni.

Obrąbek ma zdolnosci regeneracyjne, więc warto spróbować od rehabilitacji, jeśli lekarz uzna że ma to sens.

Niestety żadnego lekarza z tamtych okolic nie znam :(

pozdrawiam
 
     
Joanna72 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Pa 2016
Posty: 10
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 10 Pa, 2016   

Paulina91 napisa/a:
Jak to się leczy i czy operacja jest konieczna to niestety pytanie do lekarza, a nie na forum...
Sądzę że jak boli Cie długo to tak.
Ale lekarz na podstawie badania fizykalnego i MR to oceni.

pozdrawiam


Lekarz zaleca operację ale ja chce wyczerpać wszelkie opcje. Stąd też pytam, może ktoś akurat miał taki opis MR.
Idę do Fizjoterapeuty za 2 tygodnie więc będe coś wiećej wiedziała.

Dzięki za odpowieź:)))
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 11 Lis, 2016   

Joanna, napisz o rezultacie wizyty u terapeuty.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Joanna72 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Pa 2016
Posty: 10
Skd: Szczecin
Wysany: Nie 04 Gru, 2016   

Cóż trafiłam do fizjoterapeuty prywatnie z tzw polecenia wszyscy chwalili sobie. Ja nie. Pan stosował metodę rozmasowywania punków spustowych. Nie pomagało. Kiedy poprosiła o inną terapie pan się obraził i powiedział ze on ma taką koncepcję a ja mogę iść do kogoś innego. Wobec czego pożegnałam pana. I na tym chyba zakończę współpracę z fizjoterapeutą. W tym tygodniu idę do znanego ortopedy profesora. Zobaczymy co powie. Oszczędzam się więc noga trochę mniej boli.
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 20 Sty, 2017   

Joanna72, ja mogę ci w Szczecinie polecić prywatnego dobrego rehabilitanta - Rafał Wokrój ( mam nadzieję, że to nie u niego byłaś ). Co do lekarzy, dobry jest Kominiak, ale on na NFZ nie robi chyba. O Przybylskim i Kołodzieju słyszałam tylko dobre opinie. Wiem, że jeśli chodzi o artroskopie ( miałam robiona w Poznaniu) to akurat Kominiak jest chyba najlepszy. Powodzenia! i pisz na priv jakby co bo często uciekają jakieś posty a akurat jestem ze szczecina to mogę ci się do czegoś przydać. Pozdrawiam.
 
     
kamil90 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczy: 28 Lut 2017
Posty: 1
Skd: Kraków
Wysany: Wto 28 Lut, 2017   polecam

W moim przypadku prawdziwym magikiem okazał się dr M. Karaczun z Orthosport. U niego bym radził sobie termin zarezerwować. Robi artroskopię prywatnie i robi ją dobrze. Jeszcze nie obiło mi się o uszy, żeby ktoś od niego wyszedł niezadowolony, a trochę kumpli mam w zespole którzy mieli z lekarzem kontakt.
 
     
filemon 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 12 Lut 2018
Posty: 1
Skd: Wejherowo
Wysany: Pon 12 Lut, 2018   

też mam mieć artroskopię lewego kolana, kolano strasznie boli, a na artroskopię mam termin dopiero w połowie kwietnia, szukałem różnych maści, opasek nic nie pomaga, trafilem na coś takiego - wkładka do butów, opaska elastyczna na kolano - stosował może ktoś i może jest wstanie opisać skuteczność ?
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Pon 26 Lut, 2018, w caoci zmieniany 5 razy  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 18 Lut, 2018   

A terapii manualnej, powięziowej próbowałeś? Jeśli nie-zachęcam do znalezienia przyczyny bólu z fizjoterapeutą.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 19 Lut, 2018   

filemon napisa/a:
opaska elastyczna na kolano - stosował może ktoś i może jest wstanie opisać skuteczność ?


Opaska elastyczna nie złagodzi bólu, co najwyżej ustabilizuje staw i co z tym związane, spowoduje większe poczucie pewności przy chodzeniu. No i warto pamiętać, że nie powinno się nosić tego typu opasek cały czas, ale tylko podczas większej aktywności (czyli np. nie nosimy w domu) bo opaska ogranicza dopływ krwi.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.