Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
wiercenie biodra
Andrzej1977 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 24 Pa 2016
Posty: 3
Skd: Opolskie
Wysany: Czw 27 Pa, 2016   wiercenie biodra

postaram się jak tylko potrafię opisać historię biodra.
ok założyłem temat cdn .:)
Pod koniec 2015 roku poszedłem do lekarza rodzinnego w Polsce bo odczuwałem pobolewanie w prawej pachwinie.
Jako operator ciężkich maszyn budowlanych i praca po 300 godzin w miesiącu, lekarz stwierdził że to prawdopodobnie naciągnięte ścięgno.
W 2016 pod koniec marca poszedłem prywatnie do chirurga ortopedy jako że nie dało się z bólem normalnie żyć. Zalecił rentgen kręgosłupa w odcinku lędżwiowym, coś zobaczył zlecił rezonans magnetyczny( nie mam przy sobie opisu). Okazało się że nie mam trzech dysków( wytarły się )
i ból z kręgosłupa promieniuje do prawego biodra! Polecił mi skontaktować się z neurochirurgiem który podejmie decyzję co dalej.
Tak też zrobiłem.Dwa miesiące chorobowego rehabilitacja , częściowe wycofanie dolegliwości. Wracam do pracy. Kilka dni, boli utykam.
W tym stanie pracuje jakieś trzy miesiące. zapomniałem dodać że pracuję w DE .Wracam do Polski idę z reklamacją do neurochirurga, ten zleca rezonans magnetyczny bioder.
cdn.
Opis badania :

Badanie prawego stawu biodrowego wykonano w sek. T1,T2,STIR,PD,PD,FS w płaszczyznach Ax,Sag i Cor

Sygnał głowy prawej k.udowej nieprawidłowy - w górnej części widoczne podkorowe zmiany torbielowate oraz niskosygnałowe w sek. T1 i T2
zal. strefy sklerotyczacji. Widoczne w przednio - górnej części głowy powierzchowne nierówności zarysu i strefy niskiego sygnału o układzie
"geograficznym" to najpewniej powierzchowne złamania. Szpara stawu zwężona , chrząstka stawowa w okolicy stropu panewki i uszkodzeń
głowy k. udowej zniszczona. Kształt głowy o typie niewielkiego CAM. Nie uwidoczniono rozerwania obrąbka ( ale w górno-grzbietowej części -
obraz wątpliwy ) . w zakresie stropu panewki widoczne strefy niskiego sygnału odp. sklerotyzacji.
Obrzęk szpiku dolnej części głowy i szyjki k. udowej. Nadmierna ilość płynu w jamie stawowej.
Po stronie lewej widoczne w górnej przedniej części głowy niewielkie ognisko o niskim sygnale obrzeża otoczone obrzękiem szpiku.

Wnioski : Obraz zmian w głowie prawej k. udowej w pierwszej kolejności odp. AVN st III wg. Ficat - Alert
Początkowe takie ognisko w głowie lewej k. udowej. ( AVN II st )
cdn

Z tym jadę do DE do kliniki w Mainz niedaleko Frankfurtu nad menem.Oglądają badania, robią ponowny rezonans z kontrastem.
pierwsza decyzja to "zmontowanie" platynowej endoprotezy. Potem zaproponowali ratowanie uszkodzonej kości przez nawiercanie otworów.
Wywiercenie dziesięciu otworów w głowie kości udowej ma pobudzić organizm do odbudowy martwej części, to coś takiego jak sztuczne złamanie.Mam 50 % szans na powodzenie. Jeżeli organizm nie zacznie odbudowywać uszkodzonej tkanki w tedy "zamontują" platynową endoproteze. Kolejne badanie rezonansem jest wyznaczone na 12.12.2016.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.