Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Nasze terminy operacji
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 18 Mar, 2016   

Disiple, dr SMolik ma rewelacyjne opinie od ludzi którym wyremontował kolana. Żory generalnie są znane z artroskopii kolan, ale również biodra tam operują.
Rewelacyjnie że chcecie poznać inne możliwości operacji bioder. A jak z rehabilitacją u mamy?

Oczywiście trzymamy kciuki :mrgreen:
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 18 Mar, 2016   

Jak się nie myle to Fiolet miała tam zabieg pozdrawiam..
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Disiple 
pełnomocniczka ;-)
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 04 Mar 2016
Posty: 2
Skd: Gliwice
Wysany: Pi 18 Mar, 2016   

pasiflora mamy zmianę o 180 stopni! Byłyśmy wczoraj u dra Mielnika i nie wiem, w głowie mi się nie mieści, jak przez tyle lat nikt, żaden z lekarzy, a było ich wielu, tego nie zauważył... muszę założyć osobny wątek o historii tej choroby, bo za dużo by pisać :D ale w skrócie: dr Mielnik na 100% przejmuje mamę do siebie, bo jest przypadkiem szczególnym i wymaga indywidualnej protezy, żaden z istniejących modeli nie zmieni jakości jej życia. Jesteśmy przeszczęśliwe! :mrgreen: :mrgreen: operację wykona, mamy nadzieję, do roku (ostatecznie przyszłą wiosną!!). Takie rewelacje! Jeśli chodzi o rehabilitację, to u niej aktywność fizyczna to: siłownia, basen, ćwiczenia w domu na podstawie zadań fizjoterapeuty, swego czasu też masaże i to w sumie wszystko. :-) powinna robić coś jeszcze? Planujemy zakup rowerka stacjonarnego :-) pozdrawiam Was wszystkich i cieszę się, że jesteście, bo dzięki Wam i temu forum mamy teraz NADZIEJĘ i naprawdę wszystko zaczyna się w końcu układać! <3
 
     
malenka8908 
malenka8908
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 34
Doczya: 29 Lut 2016
Posty: 42
Skd: Kraków
Wysany: Pon 16 Maj, 2016   

Kochani właśnie dostałam telefon ze szpitala. Mam się zgłosić 29czerwca na oddział :) nie wiem czy się cieszyć czy bać :]

Edit: Termin operacji 10 styczeń 2017
Ostatnio zmieniony przez malenka8908 Czw 08 Gru, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Niezapominajka 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 42
Doczya: 18 Pa 2010
Posty: 19
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 06 Wrz, 2016   

Witam Was!
Mam pytanie zostałam zakwalifikowana na zabieg endoprotezy biodra w trybie pilnym. Lekarz powiedzial,ze termin oczekiwania od 3 do 6 tygodni. Mogą zadzwonic szybciej i niespodziewanie? Miał ktos z Was taka sytuację?
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 06 Wrz, 2016   

Ja miałam telefon w czwartek o 14, a w szpitalu miałam być w piątek o 11, w Otwocku. Chyba ktoś zrezygnował i dlatego. To prawie 500 km i przejazd rano przez Warszawę.
Po południu spakowałam się i o 3 rano wyjechaliśmy. Ale wiedziałam co zabrać i jak przygotować dom na powrót ze szpitala.
Dasz radę :)
_________________
Beata8
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Czw 08 Wrz, 2016   

Mnie zapisano na operacje w trybie pilnym maju. Telefon dostalam w lipcu, ze operacja we wrzesniu... 2017 roku. 😊
 
     
arczi362 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Lis 2015
Posty: 13
Skd: wożuczyn cukrownia
Wysany: Sob 08 Pa, 2016   

Witam. Niestety stało sie . Mam termin na endo na 10 kwiecień 2017 , czy mam rozumieć ze to nie jest długi czas oczekiwania ? Nie dano mi żadnego skierowania na operacje tylko lekarz zapisał mnie w kalendarzu .
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 08 Pa, 2016   

Witaj
to nie jest długi czas oczekiwania. Warto go dobrze spożytkować, by szybciej wrócić do sprawności po operacji.Ćwicz pod okiem fizjoterapeuty który pokaże jak wzmocnić mięśnie, Zapytaj lekarza jakie badania musisz wykonać /dla pewności/. Jeśli wiesz, że masz uczulenia na jakieś metale zrób testy alergologiczne.Sprawdź ząbki czy nie ma jakichś niespodzianek dla pewności. Ja też niedługo czekałam na operację /mniej więcej tyle co TY/ Skierowanie możesz wziąć przed operacją od lekarza prowadzącego lub rodzinnego /jeśli u ortopedy byłaś prywatnie/.Dziś już u mnie jest po wszystkim i wracam do pracy pełna energii. Pozdrawiam ciepło. U.
 
     
Mirela 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 63
Doczya: 14 Lis 2014
Posty: 13
Skd: Bytom
Wysany: Pon 27 Lut, 2017   

Witam,
Ostatnio pisałam tutaj 2,5 roku temu, gdy zapisano mnie na operacje endoprotezy za jakies 10 lat, jednak w zeszłym tygodniu doktor mnie prowadzący wpisal mnie na termin 9 listopad. Ciesze się i się boje zarazem i naprawdę nie wiem czy mam czytac forum, czy lepiej nie, bo wpadne w panike. Pocieszcie mnie ze te trudne historie mnie nie dotkna. A wiedza mi się przyda by swiadomie przejść czas operacji. Najgorsze w tym wszystkim to, ze to dopiero początek, bo obydwa biodra mam do zrobienia:(
_________________
Pozdrawiam
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 27 Lut, 2017   

Ja mam dwa zrobione 38 lat i się tym nie przejmuje żyje pełnią życia Tak dla pociechy
 
     
blade86 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 37
Doczy: 25 Mar 2017
Posty: 1
Skd: Krosno
Wysany: Sro 29 Mar, 2017   przesunięcie terminu zabiegu

Witam wszystkich forumowiczów
Dwa lata temu tj. maj 2015 byłem na konsultacji w Warszawie przychodnia Orto u Profesora z powodu zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego lewego. Profesor powiedział mi, że jedynie wchodzi w grę wymiana i czas oczekiwania w Otwocku dwa lata więc zdecydowałem się. Kilka dni później dzwoni Pani sekretarka ze szpitala, że wpisuje mnie na listę i potwierdza czas oczekiwania to dwa lata. Ostatnio strasznie doskwiera mi ból biodra, ledwo mogę się poruszać. No więc dzwonię do Otwocka, ponieważ mija już prawie dwa lata rozradowany, że wymienią mi staw w tym roku a tutaj ZONK.
Pani sekretarka dzwoniła do mnie w Maju 2015 roku, że zostałem wpisany na listę, a teraz mi mówi, że zostałem wpisany na listę w lipcu 2016r a termin wymiany marzec 2019r.
Cóż to się mogło stać? spotkał się już ktoś z czymś takim? Nie mam zielonego pojęcia co się dzieje, kto mnie przesunął co mam teraz robić ponieważ nie dam rady normalnie fukcjonować.
Proszę o jakieś rady.
Pozdrawiam
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Czw 30 Mar, 2017   

Witajcie,

ja czekam na spotkanie z lekarzem...dopiero na październik -bo miało być w lutym-ale przełożyli na inny termin kiedy ja nie mogłam....i wyszło,że październik...
Lekarz wcześniej nie wyznaczył mi terminu operacji, bo nie miałam wszystkich badań-od tego uzależnia zapisanie na operację (w Otwocku). Teraz czekam do października-noga coraz gorzej-mimo, ze staram się ją ćwiczyć-to nie wiem jak to będzie na jesieni (czasami ledwo ją podnoszę trochę wyżej niż zwykłe chodzenie ). Powiedzcie mi proszę, czy jest jakaś szansa , ze lekarz zapisze mnie na jakiś pilny termin? czy będę musiała od teraz odczekać swoje 1,5 roku znowu? na pierwszej wizycie w lutym 2016 r. mówił mi, ze czeka się 1,5 roku i miałam wrażenie, ze jakbym już była w tej kolejce i czeka tylko kiedy się zdecyduje i przyniosę komplet badań. Ale teraz to już sama nie wiem :-| Czy może być tak , że zapisze mnie na za miesiąc czy dwa? -jak się poskarżę, ze już bardzo ze mną źle? :?: Miałyście taką sytuację?
 
     
klara2015 
klara
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 23 Wrz 2015
Posty: 9
Skd: warszawa
Wysany: Pi 31 Mar, 2017   Re: przesunięcie terminu zabiegu

blade86 napisa/a:
Witam wszystkich forumowiczów
Dwa lata temu tj. maj 2015 byłem na konsultacji w Warszawie przychodnia Orto u Profesora z powodu zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego lewego. Profesor powiedział mi, że jedynie wchodzi w grę wymiana i czas oczekiwania w Otwocku dwa lata więc zdecydowałem się. Kilka dni później dzwoni Pani sekretarka ze szpitala, że wpisuje mnie na listę i potwierdza czas oczekiwania to dwa lata. Ostatnio strasznie doskwiera mi ból biodra, ledwo mogę się poruszać. No więc dzwonię do Otwocka, ponieważ mija już prawie dwa lata rozradowany, że wymienią mi staw w tym roku a tutaj ZONK.
Pani sekretarka dzwoniła do mnie w Maju 2015 roku, że zostałem wpisany na listę, a teraz mi mówi, że zostałem wpisany na listę w lipcu 2016r a termin wymiany marzec 2019r.
Cóż to się mogło stać? spotkał się już ktoś z czymś takim? Nie mam zielonego pojęcia co się dzieje, kto mnie przesunął co mam teraz robić ponieważ nie dam rady normalnie fukcjonować.
Proszę o jakieś rady.
Pozdrawiam


odbierz priv ode mnie
 
     
goloop1 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczy: 03 Maj 2017
Posty: 11
Skd: Parys&#242;w
Wysany: Czw 25 Maj, 2017   

Witam pytanko jak jest teraz ile sie czeka na artroskopie w Otwocku bez wspomagania lekarza prowadzącego
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.