Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 04 Lip, 2011
johana4 i jej historia
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sro 03 Wrz, 2014   

super gratuluje
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Pi 06 Lut, 2015   

No więc tak:
23 września blachy mi nie wyjęto, bo szpital z Drewnowskiej przenosił się na Pomorską i był jeden wielki bałagan.
Z blaszką rozstałam się 2 lutego 2015 r., więc całe 4 dni temu. Rozstałyśmy się tak nie do końca: bo wróciła ze mną do domu, ale już w torebce :-P
W poniedziałek rano zabieg, we wtorek na nogi, a w środę do domu.
O kulach mam chodzić 6-8 tyg. bo lekko ponad 1/3 objętości kości brak i możliwe złamanie przy obciążeniu kończyny.
Ból rany już umiarkowany i do zniesienia. ;-)
Zginanie nogi w kolanie kiepsko :-/
Dzisiaj od rana noga od kolana w górę jak balon, pewnie wynik wczorajszego chodzenia i długiego siedzenia :-/
Clexane przepisane tylko na 10 dni i nie wiem czy nie powinno być dłużej :-?

Ogólnie myślałam, że będzie gorzej, a lekarze myśleli, że będzie łatwiej 8-)
Ja bałam się bólu pooperacyjnego, jest, ale niestraszny ;-)
Lekarze myśleli, że będzie szybciej, a zabieg trwał 2 godziny. Wieczorem lekarz operujący wpadł w odwiedziny, przyniósł blaszkę i śrubki i powiedział, że jeszcze go ręce bolą od tego "łupania" :lol:
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Nie 08 Lut, 2015   

Jutro rano minie tydzień od operacji.

Jakie obserwacje? Boli mnie szycie, ale bardziej boli mnie mięsień poniżej szycia, aż do kolana. Nie mogę usiąść "całą sobą" bo wrażenie ciągnięcia, gniecenia i bólu jest nie do wytrzymania. Tak więc siedzę boczkiem, tak żeby noga nie leżała cała na krześle, żeby nie narażać się na ból. To samo jest przy próbie silniejszego zgięcia nogi w kolanie. Tak więc na razie :-(
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Nie 15 Lut, 2015   

Najgorszym momentem po operacji był 10 i 11 luty, czyli 8 i 9 doba. Mięśnie nogi operowanej bolały nie miłosiernie, ale wtedy z pomocą przyszedł masażysta :) Gniótł, masował, gniótł, masował i jestem jak nowo narodzona :mrgreen:

Plasterki trzymające cięcie operacyjne w ryzach zdjęłam według zaleceń lekarskich w 10 dobie. Blizna wygląda ładnie, jest jeszcze kilka strupków.
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 22 Lut, 2015   

Gratuluje i zycze dalszych postępów i wszystkiego co dobre pozdrawiam....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Wto 31 Maj, 2016   

3 czerwca - Otwock - endoproteza.
Cieszę się i boję jednocześnie.
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 03 Cze, 2016   

johana4, dziś Otwock.
Napisz czy już jesteś.
Trzymamy kciukaski.
 
     
johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Nie 26 Cze, 2016   

Witam :)
A więc po kolei:
1. 3 czerwca zostałam przyjęta na oddział 1 B w Otwocku.
2. Na stół operacyjny trafiłam 9 czerwca, a 14 czerwca już byłam w domu.
3. Zaniepokojona bólem łydki i opuchlizną nogi 16 czerwca udałam się na prywatną wizytę lekarską, na USG Dopplera. Pan doktor stwierdził małą, świeżą skrzeplinę w żyle biodrowej i natychmiast skierował do szpitala.
4. Na izbie przyjęć w szpitalu odsiedziałam swoje (mecz Polska-Niemcy) i zostałam obejrzana przez chirurga ( w przerwie między 1 i 2 połową). Pani doktor powiedziała, że może mnie przyjąć na oddział, ale cała moja hospitalizacja będzie polegać na leżeniu plackiem i przyjmowaniu zastrzyków. Zaproponowała mi taką hospitalizację domową, pod wyraźnym zakazem wstawania nawet do toalety!!!!
Tak więc wolałam leżeć plackiem w warunkach domowych. Zamieniono mi Clexane 40 na Clexane 120 forte i odesłano do domu z nakazem kontroli w Przychodni Chirurgii Naczyniowej po 7-10 dniach.
5. 23 czerwca udałam się na kontrolę do w/w Przychodni. Lekarz robił mi to usg i robił po czym stwierdził, że tam ABSOLUTNIE NIC NIE MA!!!!!! Ale aby upewnić się na 100%, kazał przyjechać mi na drugi dzień na oddział szpitalny, na którym ma lepszy aparat. Tak więc 24 czerwca po ponownym badaniu USG podtrzymał diagnozę, że ani w nodze, ani w żyle biodrowej, ani brzusznej nie ma żadnego skrzepu. Tak więc kazał wrócić do Clexane 40, zakupić pończochę uciskową ( noga mi puchnie - szczególnie stopa) i zabrać się za rehabilitację.
6. Również 23 czerwca zostały mi zdjęte szwy pooperacyjne. Z jednego miejsca zaczęła mi się sączyć ropa ( bardzo mało). Polecono mi zakupić tzw. Balsam Szostakowskiego, który pomaga w leczeniu takich ran.

To takie małe streszczenie tego co miało miejsce ;-)
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 27 Cze, 2016   

Gratuluje i życzę dalszych dobrych postępów w powrocie do sprawności oraz dużo zdrowia i cierpliwości...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Nie 03 Lip, 2016   

Dziękuję maaly-22, :-)
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.