Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zasiłek/dodatek pielęgnacyjny
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pon 04 Kwi, 2016   

Jeżeli niepełnosprawność powstała przed 16 rokiem życia (jak u ciebie) należy się dodatek pielęgnacyjny 153zł m-cznie. Masz?


nie mam. u mnie sprawa wyglada nieco ineczej . o dysplazji dowiedzialam sie dopiero rok temu, wczesniej sie nie ujawnila , nie miala, zadnych problemow , bóle pojawuly sie jak mialam 18 lat. gdy sie urodzilam byly kontrole w szpitau ale lekarz , który badal bioderka noworodkom w szpitalu przyjezdzal raz w tyg. a wypisy byly 2 razy w tyg. i mnie wlasnie wypisali przed tym badaniem. wiem na pewno bo bylam prywatnie wlasnie u tego lekarza ,. ktory w tym szpitalu gdzie sie urodzilam te badania robil, mojemu rocznikowi.sam on stwierdzil ze mam pecha, bo wczesniej nie robil nikt dokladnych badan bioderek. nie mam zadnych papierow na to ze mam dysplazje , (chyba ze sa w przychodni ortopedycznej gdzie chodzilam na nfz) . mam tylko 2 zdjecia rtg i opisy do tego.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 04 Kwi, 2016   

dominikatop napisa/a:
o dysplazji dowiedzialam sie dopiero rok temu,
kto to stwierdził? Lekarz? Niech napisze kwit i tyle.
Stawaj na Komisję ds orzekania o niepełnospr. i bez wzgl na to jaki otrzymasz stopień ten dodatek będzie Ci się należał.
Tylko musi być wyraźnie napisane, że takie zmiany powstały przed 16 rokiem życia.
Ja mam napisane - "od urodzenia."

Sama dowiedziałam się o tym dodatku jak miałam 50lat!!!!! Całe życie należało mi się, ale jakoś...... nikt nie pomyślał. I tak mijał czas.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pon 04 Kwi, 2016   

tak tez zrobie, dziekuje:)
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Pon 04 Kwi, 2016   

esca napisa/a:
Stawaj na Komisję ds orzekania o niepełnospr. i bez wzgl na to jaki otrzymasz stopień ten dodatek będzie Ci się należał.

Dodatek 153zł. nie należy się od stopnia umiarkowanego.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 05 Kwi, 2016   

fiolet napisa/a:
Dodatek 153zł. nie należy się od stopnia umiarkowanego.
Jest jakaś zmiana w przepisach?

Zasiłek pielęgnacyjny wypłacany jest bezpośrednio osobie wymagającej opieki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawnionym do jego pobierania będzie:
- niepełnosprawne dziecko,
- osoba niepełnosprawna w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,
- osoba niepełnosprawna w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia,
- osoba, która ukończyła 75 lat.
pozdr

ps. zgadza się fiolet, tylko lekki odpada.
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 14 Kwi, 2016   

dominikatop, o niepełnosprawności dowiedziałaś się rok temu, więc o ile się uczysz to możesz starać się o zasiłek pielęgnacyjny oraz o rentę socjalną. Jak pisze esca,
esca napisa/a:
- osoba niepełnosprawna w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia,
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Czw 14 Kwi, 2016   

niestety nie ucze się
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 14 Kwi, 2016   

dominikatop, no to musisz walczyć o to, by wpisano jako wadę wrodzoną. Dysplazji nie da się nabyć więc jest to logiczne, ale niestety dla nich liczy się od kiedy się leczymy a nie kiedy to zaczęło "kiełkować". Powodzenia.
 
     
fikiq21 
Mikrus Bioderkus




Status: Artroskopia + Endo
Doczy: 13 Sty 2018
Posty: 5
Skd: Karpacz
Wysany: Czw 18 Sty, 2018   

Ja bym się ogólnie rzecz biorąc doradziła w tym temacie jakiegoś specjalisty... Według mnie jest to naprawdę dość dobre i ciekawe rozwiązanie :) Warto też zapoznać się z tym rankingiem www.ubezpieczeniaonline.p...na-zycie/0.html
_________________
Starzy przyjaciele są jak stare ubrania: pasują najlepiej
Ostatnio zmieniony przez fikiq21 Pon 22 Sty, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Czw 18 Sty, 2018   

Wszystko zalezy i tak od lekarza. Generalnie jak wada wrodzona to powinno byc z urzedu. Ja dostalem znaczny na 2 lata gdzie nie mialem.dowodow na chorobe z młodości. Dzisiaj wlasnie dostalem decyzje o dodatku. Moj syn jak chorowal na astme 5 lat temu mial tak sam czyli 153 zl. Masakra ponoc 11 lat nie zmieniany. Współczuję wam, ktorzy musieli w jakims stopniu dzieki temu wegotowac z niepełnosprawnością.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.