Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[OGÓLNE] Dretwienie reki
BeataSz 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 21 Lut 2016
Posty: 2
Skd: Torun
Wysany: Nie 21 Lut, 2016   [OGÓLNE] Dretwienie reki

Hej. Mam na imie Beata - jestem mowa na tym forum. Od razu dziekuje za tyle dobrych rad ktore tu znalazlam. A rad tych szukam dlatego, ze moja mama, ktora ma 75 miala w grudniu wstawiona bezcementowa endoproteze prawego biodra. Cwiczy regularnie i wszystko idzie w dobrym kierunku, ale od kilku dni wieczorem i w nocy dretwieje jej bardzo lewa od palcow do lokcia. Zastanawiam sie czy ktos z Was mial tak samo. Rehabilitant robil jej masaz ale dretwienie nie ustepuje.
Moje podejrzenia sa takie, ze wynika to z pozycji w jakiej spi. Nie lubi spac na plecach ale po operacji wciaz spi na plecach.
Prosze o jakas rade czy podpowiedz ja temu zaradzic.
Z gory dziekuje. Beata
Ostatnio zmieniony przez kinga Pon 22 Lut, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 22 Lut, 2016   

Mojej znajomej drętwieje ręka gdy śpi na plecach. Jest jeszcze w trakcie diagnostyki, ale podejrzewają, że coś uciska na nerwy w odcinku szyjnym m.in. w tej pozycji.
Śpi na poduszce? Jeśli tak, to może niech spróbuje bez.
No i dlaczego śpi na plecach? Nie dostała zgody na spanie na boku?
Są poduszki, kliny, które dla bezpieczeństwa można między nogi wsadzić i spać na boku.
 
     
BeataSz 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 21 Lut 2016
Posty: 2
Skd: Torun
Wysany: Wto 23 Lut, 2016   

Dziekuje za odpowiedz. Tak, spi napoduszce. A spi na plecach bo wciaz sie obawia spac na boku i trudno ja przekonac inaczej.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 23 Lut, 2016   

Takie drętwienie może być spowodowane przez odcinek szyjny kręgosłupa czy Twoją mamę nie boli np. szyja przy ruchach nią zwłaszcza na boki? Bo niestabilność w okolicy odcinka szyjnego może dawać takie objawy jak u Twojej mamy. Drugą z możliwych przyczyn może być brak magnezu w organizmie zwłaszcza jeśli twoja mama pije kawę Ja sugeruje dwie rzeczy jak piszesz mama jest pod opieką rehabilitanta niech przyjrzy się mamie dokładnie i ustali czy przyczyną nie jest niestabilność odcinka szyjnego zwłaszcza że mama śpi w większości w wymuszonej pozycji na plecach. I drugie kupiła bym mamie magnez. Z poduszki mama może zrezygnować z tym że jednak mały jasiek taki średnio twardy pod głowę by się przydał ponieważ z tego co tłumaczył mi mój fizjoterapeuta spanie całkiem bez poduszki powoduje że szyja nie ma podparcia i prowokowane jest nie potrzebne dodatkowe napięcia w okolicy szyi. Jeśli mama nie ma kłopotów z sercem to są to dwie najbardziej prawdopodobne przyczyny drętwienia ręki.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Wto 23 Lut, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 23 Lut, 2016   

Też jestem za tym co pisze Bonia ponieważ spałem na plecach na wznak ponad 2 mieś i do lezenia zwijałem poduche w rólon a do snu rozwijałem na płasko .Warto jeśli jest dobry fizjoterapeuta aby sprawdził stan kręgosłupa , ze swojego życia wiem ze nawet problemy z ręgosłupem w odcinku piersiowo lędzwiowym mogą dawać rózne objawy .Znam dobrego mgr rehabilitacji który specjalizuje się w leczeniu kręgosłupa i sam zapytałem czy w moim chorym kręgosłupie jest też chory chodzby mały kawałek odcinka szyjnego odpowiedział nie nic nie czuje maszująć aby było nie tak .Zapytałem ponieważ w pracy pewnego razu ręka zdrętwiała osłabła tak ze upuściłem młotek a wtej pracy pijało sie 3 kawy minimum poprostu co przerwa to kawa dla tego po pieram post i słowa Boni....
pożdrawiam i życzę dózo zdrówka
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Sro 24 Lut, 2016   Re: Dretwienie reki

BeataSz napisa/a:
Hej. Mam na imie Beata - jestem mowa na tym forum. Od razu dziekuje za tyle dobrych rad ktore tu znalazlam. A rad tych szukam dlatego, ze moja mama, ktora ma 75 miala w grudniu wstawiona bezcementowa endoproteze prawego biodra. Cwiczy regularnie i wszystko idzie w dobrym kierunku, ale od kilku dni wieczorem i w nocy dretwieje jej bardzo lewa od palcow do lokcia. Zastanawiam sie czy ktos z Was mial tak samo. Rehabilitant robil jej masaz ale dretwienie nie ustepuje.
Moje podejrzenia sa takie, ze wynika to z pozycji w jakiej spi. Nie lubi spac na plecach ale po operacji wciaz spi na plecach.
Prosze o jakas rade czy podpowiedz ja temu zaradzic.
Z gory dziekuje. Beata


Cześć Beato. Punktem wyjścia do udzielenia odpowiedzi jest ustalenie przyczyny drętwienia. Na stan obecny Twojej mamy w tym jej odczuć w lewej ręce ma wpływ stan napięcia tkanek (nerwów, mięśni, powięzi a nawet napięć w obrębie narządów wewnętrznych) w całym ciele. Zabieg endoprotezy po prawej stronie ciała (jak i inne zabiegi operacyjne i/lub urazy przebyte w życiu) mogły zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie jednej części ciała i wywołać ostatecznie reakcję w innej.

Wspomniane przez Bonię i Małego-22 możliwości przyczyn ( niestabilność szyjna, niedobory minerałów) są zawężone i oparte jedynie na przypuszczeniach: niemniej jednak wspomniana uwaga o leżeniu na plecach (wymuszająca poniekąd napięcie) może stanowić wskazówkę co do poszukiwania przyczyny problemu.

Konkluzja: zasięgnij opinii fizjoterapeuty i/lub osteopaty pracującego i mającego doświadczenie terapeutyczne w ujęciu globalnym. Szukaj terapeuty wg poniższych haseł: metoda GDS, terapia powięziowa (powięzi), terapia cranio-sakralna, Anatomy Trains, neuromobilizacje, manipulacje nerwów (Barall institute), manipulacja powiezi Stecco.

Jest prawdopodobne, że przyczyna obecnego, zlokalizowanego w prawej ręce problemu ma swoje źródło poza nią.

Daniel
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Kaja 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 28
Doczya: 29 Lut 2016
Posty: 1
Skd: Gdynia
Wysany: Wto 01 Mar, 2016   

Jest bardzo prawdopodobne, że masz dyskopatię górnego odcinka kręgosłupa. Polecam wykonanie rezonansu magnetycznego
_________________
Psycholog Warszawa
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 01 Mar, 2016   

BeataSz, miałam to samo. Podobno u mnie był nacisk na tętnicę ramieniową (?). Miałam rozmasowywać mięsień nad tętnicą.
_________________
Beata8
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.