Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 29 Mar, 2010
nasz BIODERKOWY "DZIENNIK Z REMONTU"
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pi 05 Lut, 2016   :)

AtinaKeram
Wszystko będzie dobrze, ja też byłam operowana w Piekarach. Początki po operacji są trudne ale warto, żeby poczuć życie bez bólu i móc chodzić
Trzymam kciuki za tatę
_________________
może jednak...
 
     
AtinaKeram 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 03 Lut 2016
Posty: 7
Skd: Częstochowa
Wysany: Pi 05 Lut, 2016   

Tata już po. Znieczulenie w kręgosłup i coś na sen. Wieczorem mały alarm bo spadło ciśnienie na skutek zatrzymania moczu. To chyba po znieczuleniu. Tak powiedzieli. Na szczęście się u spokoilo i obeszło bez cewnikowania. Mam nadzieję że będzie już tylko lepiej. Katarzyna - dziekuje i pozdrawiam.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 06 Lut, 2016   

Hmm bez cewnika ja zawsze miałem cewnik przy kazdym zabiegu związanym z endo i miednicą ale najwazniejsze ze juz jest ok pozdrawiam i zdrówka życzę...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 06 Lut, 2016   

AtinaKeram, tak bywają pewne zaburzenia po operacji jak się moczu nie odda. Życzę zdrówka Twojemu tacie :)
 
     
AtinaKeram 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 03 Lut 2016
Posty: 7
Skd: Częstochowa
Wysany: Wto 09 Lut, 2016   

Witajcie. Dziś już 4 doba po operacji. Wczoraj i dziś spacerowal z balkonikiem po sali i potem na czole. Na razie tylko tyle. Dostał też wczoraj antybiotyk bo chrypil( okno się nie domykalo)
Cytat:
A dziś delikatny stan podgorączkowy takie 37. Hmm.. mieliście temperaturę po operacji?? Powiem Wam że kosztuje mnie to bardzo dużo zdrowia. Taka moja natura panikarsko - bojąca :-( Pozdrawiam
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 09 Lut, 2016   

Podwyższona temperatura po operacji jest bardzo często. 37 to jest stosunkowo niska nawet, dużo ludzi ma klasyczną gorączkę przez dzień czy dwa.
Zgłosić lekarzowi rzecz jasna, przeciwzapalne środki pewnie i tak pewnie dostaje. Morfologia krwi kontrolnie - czy spadają limfocyty (podwyższone po operacji są jak najbardziej normalne).
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Wto 16 Lut, 2016   

Witam was, mam takie pytanie, czy ktoś z was po operacji miał lub ma bark czucia w łydce, otóż chodzi mi dokładnie, np u mnie jak przy pierwszej i teraz drugiej operacji straciłam czucie, gdy dotykam odczuwam iż jest ona bolesna, hm może to dziwnie zabrzmi ale zaczyna mnie swędzieć ale gdy się drapie wcale nie daje to rezultatu, gdy leżę mam (prawa świeżo operowana) w niej takie drętwienie czypiące, trwa to chwile ale najgorsze przy dotyku np jak się myje to boli, ale skórnego czucia nie ma, i jest to w obu nogach od kolana aż po kostkę od strony wewnętrznej nogi, kiedy pytałam w szpitalu niby po 3 miesiącach wróci ale w lewej nodze minęło już ponad pół roku i nic, czytałam gdzieś ze jest to porażenie Strzałkowe w robi sie tak przy złym ułożeniu na stole operacyjnym... czy tak może byc, i czy to tak zostanie... niby można sie przyzwyczaić ale jest to dosyć uciążliwe i nie konfortowe...
_________________
Sylwia
 
     
AtinaKeram 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 03 Lut 2016
Posty: 7
Skd: Częstochowa
Wysany: Nie 21 Lut, 2016   

Czytam i czytam... moi kochani Tata już w domku. Troszkę leży, spaceruje z kulami po domku, troszkę siedzi... jest w miarę ok. Leżąc porusza nogami zgina delikatnie w lini prostej.Cały czas bierze zastrzyki Clexane ,trochę w podkolanowce chodził ale pod zgieciem kolana i troszkę na lydce-na nodze operowanej pojawił się siniak jakby żylak. Nie boli. Noga jest tylko delikatnie opuchnieta prawie niewidocznie i to tylko udo. Troszkę się tym martwię. Może ta podkolanowka go ucisnela?? Może mieliście takie doświadczenia?? Hmm.. czytając Was trafiłam na wątek szwów nazwanych klamrami? I tu moje pytanie ponieważ zdjęcie szwów przed nami w 21 dobie w miejscu zamieszkania :shock: jak wyglądają te szwy? No u taty są takie jakby srebrne i nie malutkie. Może w wolnej chwili ktoś odpowie. Z góry dziękuję :)


Acha dodam jeszcze że na razie nie mamy żadnej fachowej rehabilitacji. Wiem i znam Wasze zdanie że jest niezbędna. Lekarz powiedział że po wizycie kontrolnej da skierowanie. (Wizyta 5 kwietnia ) nie mam pojęcia kogo by tu zatrudnić choćby prywatnie żeby pokazał co robić. Mieszkamy na wsi. Tata boi się rehabilitantów żeby mu czegoś nie pogorszyli... :-/
Ostatnio zmieniony przez kinga Nie 21 Lut, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
basia19 
basia19
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 65
Doczya: 15 Sty 2010
Posty: 84
Skd: wielkopolska
Wysany: Czw 25 Lut, 2016   

Witam, jestem 5 lat po kapoplastyce biodra. Do tej pory wszystko było ok , teraz od jakiegoś czasu boli mnie to biodro co to może być?
_________________
barbara
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 14 Mar, 2016   

Napisz cos wiecej: opisz bol, okolice jego powstania, czestotliwosc pojawiania sie i okres trwania.czy pojawia sie po wykonaniu jakiejs czynnosci, czy po operacji rehabilitowalas sie itp.
Jesli chcesz aby tu ktos sie wypowiedzial musisz podac wiecej szczegolow.
Osobiscie skonsultowalabym to z fizjoterapeuta a w razie potrzeby zrobila kontrolne rtg.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
mioda 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 18 Kwi 2014
Posty: 32
Skd: śląsk
Wysany: Sro 30 Mar, 2016   

Witam,
dawno mnie tu nie było, co jakiś czas czytam co się dzieje. Dzisiaj piszę z Piekar z oddziału rehabilitacji, w końcu po 2 latach od operacji się doczekałam. Jeszcze 1-1,5 rok temu bym zrezygnowała bo wszystko było ok. Teraz niestety pojawił się ból w pachwinie nie wiadomo skąd, niby na zdjęciu wszystko jest ok wg operatora M.M i innych ortopedów. Na razie przyjmujemy z rehabilitantem, że jest ok i pracujemy nad tkankami zobaczymy. Mam tylko nadzieję, że to nie obluzowanie. Oddział V jest teraz w osobnym budynku, tam gdzie kiedyś był dziecięcy, ogólnie warunki lepsze - więcej miejsca, tylko na basen trzeba się przespacerować do budynku głównego. Pozdrawiam wszystkich.
 
     
Czyzu 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Doczy: 20 Mar 2016
Posty: 7
Skd: Częstochowa
Wysany: Sro 06 Kwi, 2016   artroskopia

Witam,jestem miesiąc po artroskopii stawu biodrowego (debridement) i cały czas odczuwam bóle przy ruchach jakichś a przede wszystkim bez kuli nie pójdę bo kuleję jeszcze.
Czy to normalne,żebym miesiąc po zabiegu nie mógł chodzić bez kuli? Proszę o pomoc !
 
     
Paulina91 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczya: 21 Lis 2015
Posty: 87
Skd: wwa
Wysany: Sro 06 Kwi, 2016   

Kto robił operację i jakie były zalecenia odnośnie czasu chodzenia o kulach? Rehabilitujesz się?
O takie rzeczy warto pytać operatora :)
 
     
Czyzu 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Doczy: 20 Mar 2016
Posty: 7
Skd: Częstochowa
Wysany: Czw 28 Kwi, 2016   Artroskopia biodra-debridement stawu biodrowego

Witajcie, jestem 2 miesiące po artroskopii biodrowego ,operował mnie Dr Hermanson. Do tej pory nie odłożyłem kuli, ponieważ cały czas kuleję.. a powinienem CHYBA po 6 tygodniach odłożyć,poza tym cały czas odczuwam bóle przy jakichś ruchach biodra,czy to normalne? Prosze o odpowiedz , to jujz moja druga artroskopia.. i wydaje mi sie ze nie ostatnia....
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 28 Kwi, 2016   

Przeczytaj w dz.o rehabilitacji-porady i wiedza temat mowiacy o chodzeniu o kulach.Tam temat byl poruszany s roznych aspektach i znajdziesz odpowiedzi.
P.S. Twoj post zostanie przeniesiony w odpowiedni dzial jak tylko przeczytasz ta odpowiedz.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.