Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Złamanie kości biodrowej
ilona74 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 05 Lut 2014
Posty: 1
Skd: Pomorskie
Wysany: Sro 05 Lut, 2014   Złamanie kości biodrowej

Jestem mama 22 letniego Damiana chorego na MPDz 7 stycznia dostał ataku padaczki stracił przytomność po czym wylądował w szpitalu na oddziale neurologicznym już następnego dnia ewidentnie było widać że bardzo bolą go nogi . Syn jest bez kontaktu .
Kiedy zapytałam na wizycie dlaczego usłyszałam że nogi to nie ich działka .
Dziś poprawie miesiącu kiedy uparłam się na prześwietlenie okazało się że ma złamane kość biodrową :(
Młody nie chodzi , ortopeda stwierdził że nie ma możliwości zespolenia a tym bardziej założenia mu endoprotezy . Usłyszałam że zwiększyć mu dawkę leku przeciwbólowego i po około 3 miesiącach powinno przestać go boleć .
CZY RZECZYWIŚCIE
Proszę o rade co robić , czy czekać i rzeczywiście samo przejdzie czy jest jakaś rada jak mu ulżyć .
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 06 Lut, 2014   

ilona74 napisa/a:
Młody nie chodzi , ortopeda stwierdził że nie ma możliwości zespolenia a tym bardziej założenia mu endoprotezy . Usłyszałam że zwiększyć mu dawkę leku przeciwbólowego i po około 3 miesiącach powinno przestać go boleć .

Moja rada: nie czekaj ale zdiagnozuj Damiana u innego, dobrego ortopedy, najlepiej specjalizującego się w biodrach.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 06 Lut, 2014   

ilona74, bardzo mi przykro, że są w naszym kraju "weterynarze" zamiast specjalistów.
AgaW., dobrze Ci radzi. Skontaktuj się z innym specjalistą, który albo potwierdzi lub zaprzeczy poprzedniej opinii.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 01 Kwi, 2014   

Przemyśl słowa Dziewczyn bo pózniej mogą być gorsze skutki leczenia lub inny lekarz nie będzie mógł pomóc albo będzie miał mało mozliwości . Pisze tak bo podobnie miałem przeszedłem więc jeśli tylko mozesz skonsultuj to z innymi lekarzami życze wszystkiego co dobre....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 09 Kwi, 2014   

Skontaktuj sie z Prof Czubakiem sama jestem po MPD u mnie też stwierdzili że nic sie nie da zrobić.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 09 Kwi, 2014   

ilona74, Pierwsze podstawowe pytanie: czy na pewno zostało zdiagnozowane złamanie kości biodrowej? Może udowej, lub szyjki koście udowej. To ma kolosalne znaczenie dla sposobu leczenia.

Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Pi 11 Kwi, 2014   

ja złamałem szyjkę kości udowej i wstawiono mi endo, co się nie da ??? Koniecznie konsultacja u dobrego ortopedy !!!
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 11 Kwi, 2014   

Dziewczyny to nie jest takie proste zwłaszcza u osoby z MPD która nie chodzi wątpie że chłopak nadaje się na endo. Jesli jeszcze przy MPD ma spastykę a raczej na pewno ją ma jak kazdy z porażeniem. To u niego wstawienie endo nie wchodzi w grę ponieważ przy spastyce występuje nie kontrolowany odruch napięcia mięśniowego. I bardzo duże ryzyko wywichnięcia protezy. Właśnie w skutek nadmiernego napięcia. ja to wiem od samego Profesora. U mnie również endo nie wchodziło w grę właśnie z wymienionych powodów. Profesor powiedział mi również że gdybym nie chodziła nie zdecydował by się również na Ganza nie potrzebnie by mnie tylko męczył.A jeszcze w przypadku tego chłopaka dochodzi padaczka, więc przypadek naprawdę jest ciężki.

Chodzi tylko o to by chłopakowi ulżyć w bólu i zapewnić minimalny komfort życia dlatego zaproponowałam wizytę u Profesora bo żaden inny zwykły ortopeda nie podejmie się leczenia takiego przypadku. Wiem po sobie bo u mnie w mieście Większość Ortopedów rozkładała ręce z wyjątkiem dr Naumczyka który mnie skierował mnie do Profesora Czubaka.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Wto 17 Cze, 2014   

ilona 74 mama Damiana napisz nam jak leczenie przebiega co zalatwiliście z leczeniem .
 
     
Tech 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 03 Lut 2016
Posty: 3
Skd: Rzeszów
Wysany: Sro 03 Lut, 2016   

Złamanie kości biodrowej to trudna sprawa. Człowiek ma problemy z chodzeniem i zajmie dużo czasu zanim znowu będzie możliwość chodzenia bez bólu. Dodatkowo, nieuniknione są spotkania z rehabilitantem. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.