Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Czw 15 Mar, 2012
Manualna terapia holistyczna Dr Rakowskiego - Igłoterapia
qwasia 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Doczya: 04 Kwi 2012
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 04 Kwi, 2012   

Zastanawiam się właśnie z korzystania z terapii manualnej. Mam problemy z bólami kregosłupa szyjnego i znalazłam ofertę w rehabilitacji mobilnej pat medik, co jest dość dobre, bo rehabilitant dojeżdża na miejsce :)
_________________

 
     
Damian78 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 45
Doczy: 25 Pa 2015
Posty: 1
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 25 Pa, 2015   Re: Manualna terapia holistyczna Dr Rakowskiego - Igłoterapi

Iza napisa/a:
Terapia manualna holistyczna (metoda Rakowskiego) to nowoczesny, medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu, w których następstwie pojawiają się różne dolegliwości, najczęściej w postaci bólu.
Terapia manualna, bo dotyczy narządu ruchu. Holistyczna, bo widzi człowieka całościowo. W swojej koncepcji traktuje nierozdzielnie duchowość i fizyczność. Zatem w terapii uwzględnia wpływ stresu na ciało i odwrotnie.

Igłoterapia jest metodą polegająca na wkłuciu igły injekcyjnej w miejsce określane punktem maksymalnie bólowym / lub polem takich punktów. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z dolegliwością określaną przez chorego, jako wieloletnie schorzenie, można liczyć na dużą burzę w organiźmie po zabiegu. Burza ta jest wspaniałą odpowiedzią mechanizmów samoregulacji, iż miejsce trafienia igły jest właściwe i dobrze rokuje efektami. Zabieg o charakterze szoku miejscowego (gdyż takim jest igłoterapia) działa według zasady: im gorzej po, tym lepiej :)

Moja fizjoterapeutka, uczennica dr Rakowskiego zaproponowała mi taki rodzaj terapii (jeden z kilku). Jestem po pierwszym zabiegu, który był bardzo nieprzyjemny i bolesny. Na drugi dzień ledwo wstałam i pokuśtykałam do pracy. Wejście po schodach garaniczyło z cudem. W drugiej połowie dnia ból biodra odszedł, aby za kilka dni powrócić. Jeden zabieg to mało, ale nie wiem czy się zdecyduję na kolejny :)

Co sądzicie o takiej terapii, lub innych zabiegach Dr Rakowskiego? Czy ktoś ma doświadczenie w tego typu fizjoterapii?


Wiele dobrego słyszałem o terapii, o której wspominasz.
Ostatnio zmieniony przez kinga Nie 25 Pa, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Flora 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 27 Lut 2017
Posty: 4
Skd: Kraków
Wysany: Pon 27 Lut, 2017   

O tą książkę "Codzienność bez bólu" też sobie muszę kupić, bo też czytałam niej na innym forum.
Właśnie zaproponowano mi terapię tą metodą i tak szukam informacji w internecie. Niby córka zapisała mnie do najlepszego gabinetu w Krakowie ale nauczona doświadczeniem nawet najlepszy gabinet wolę sprawdzić - opinie no i czytam o tej metodzie. Ten Pan Piotr z Reha Pro powiedział, że metoda powinna przynieść dosyć szybkie efekty, no i skoro tak dużo osób ją poleca to chyba się zdecyduję.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.