Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Rehabilitant Michał z oddziału IB SPSK w Otwocku
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 05 Pa, 2015   

Hm... Odwiedziłam dziś mój oddział IB w Otwockim szpitalu. Odwiedziny miłe, bo z dumą podziwiałam naszą forumową duśkę po setnej chyba już operacji endo ;-) No i miałam dość spontaniczną nieprzyjemność natknięcia się na rehabilitanta, który jest niejako bohaterem tego wątku :-) Cóż. Powiem krótko - jego zachowanie utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że to nie jest fachowiec wysokich lotów... Jego krzyki, obraźliwe epitety posyłane wraz z tryskjącą z jego ust śliną w pielęgniarskiej dyżurce pod moim adresem przypieczętowały tylko moje odczucia, że jest to człowiek, któremu - cóż... brakuje klasy, taktu i pewności siebie. A szkoda. Wszyscy pacjenci w salach mieli okazję usłyszeć jaka jestem bezczelna i chamska bo odważyłam się publicznie wyrazić swoją opinię na jego temat :-) Bohater historii krzyczał tak głośno, że słyszeli go przez ścianę pacjenci absolutnie każdej sali oddziału IB. W sumie pierwszy raz w życiu widziałam dorosłego (w teorii poważnego człowieka), który publicznie krzyczy jak..no właśnie..w zasadzie brak tu jakiegokolwiek porównania - chyba jak mały rozbisurmaniony brzdąc któremu mama nie chce kupić w sklepie lizaka... Przemierzając oddział w kierunku drzwi zebrałam kilka szczerych uśmiechów od pacjentów, którzy mieli tą niebywałą frajdę posłuchać tyrrady pod moim adresem. Taki wspaniały oddział, z tak wspaniałymi salowymi, pielęgniarkami i lekarzami specjalistami a tu taka wpadka... Ups ;-)
Myślałam, że się zdenerwuję, ale westchnełam, uśmiechnęłam się do siebie, odbyłam krzepiącą rozmowę z cudownym doktorem Sionkiem nt. naszych wspólnych pacjentów i wróciłam do siebie, do naszego gabinetu HOLIS, dalej robić swoje - i robić to dobrze, z przekonaniem i dużą satysfakcją.
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 05 Pa, 2015   

Tak, muszę przyznać że dzisiejszy występ Pana Michała, był dla mnie żenujący. Niestety razem z moją 7letnią córką byłyśmy tego świadkami. Najlepiej podsumuje tą sytuację moja córka, która powiedziała: "mamo ten pan nie mówił tylko szczekał". :)
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 06 Pa, 2015   

Ale się ubawiłam :mrgreen: Dziwne że nikt z zarządu tego oddziału nie zareagował. Ja jakbym tak odezwała się do kogokolwiek, to pewnie pożegnałabym się z pracą.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 06 Pa, 2015   

pasiflora, Tak się zachowują ludzie którzy nie dość że nie mają poczucia własnej wartości wyżywając się na innych brakiem kultury i chamstwa.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 07 Pa, 2015   

Bonia, ktoś zaburzył jego samoocenę, a do tej pory panie w wieku ok 70 lat tak go chwaliły, pewnie wciskając czekoladę lub kawę do kieszeni. Na każdym oddziale powinna się pojawić taka Katja. Osobiście też zburzyłam spokój pewnego rehabilitanta w pewnym szpitalu. Na pytanie innego rehabilitanta czego się spodziewałam, przecież wykonał to do czego jest zatrudniony. Owszem spionizował mnie, kilka korytarzy zaliczonych, a i o schodach nie zapomniał. Ba, nawet wskazówki co do wsiadania do auta mi dał. To co mi nie pasowało? Brak poświęcenia uwagi! Nie wiem czy spacerując stawiałam dobrze stopy, być może moje ciało było źle ułożone, nawet jakbym zemdlała to by nie zauważył tego ów omawiany, bo w tym czasie konwersację prowadził z młodą kadrą płci żeńskiej.

Jestem przekonana, że zarzuty Katji są jak najbardziej podstawne. Ona jest zbyt dobra by pluć jadem bez powodu. Wręcz przeciwnie. Wiecznie wszystkich broni, czym czasem mnie irytuje. Po prostu ma za dobre serce i zbyt ufa ludziom.
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Sro 07 Pa, 2015   

Czego wy oczekujecie od kogoś zatrudnionego w szpitalu u mnie cała uwaga poświęcona przez rehabilitanta to było dwa dni po 5 minut nikt mi nie pokazał jak mam siadać całą wiedzę mam z internetu i książeczkę z internety żyjemy w taki kraju że za wszystko trzeba płacić że by mieć pomoc i rehabilitacje na poziomie szkoda tylko że nasze składki idą na takich rehabilitantów..pozdrawiam
_________________
pablo1971
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 07 Pa, 2015   

pablo1971, ale przecież płacimy za wszystko. Co miesiąc odprowadzam przeróżne składki i podatki. Czy ów rehabilitant nie jest z tego opłacany?
Chciałabym mieć rehabilitację w ramach NFZ taką jaką mam obecnie nie płacąc za to złotówki. Wiem że sami napędzamy prywatę decydując się na prywatne wizyty u specjalistów. Czy jednak mamy inne wyjście? Każdy chce szybko walczyć o zdrowie. To zrozumiałe. A może trzeba by było zmienić polityków w rządzie, system etc....
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Sro 07 Pa, 2015   

pasiflora, No zgadzam się z tobą w 100% masz we wszystkim racje my ich opłacamy a co z tego dostajemy nic .Jak ja mogę czekać na rehabilitację z nfz jak operacje mam wrzesień a rehabilitacje luty a do pracy kiedy . Wiadomo że każdy chce mieć to za sobą i wrócić do pracy i normalnego funkcjonowania ..dlatego 25.10 trzeba głosować i zrobić zmianę ..pozdrawiam
_________________
pablo1971
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 07 Pa, 2015   

pasiflora, miałam okazje poznać Katję to wspaniała pełna ciepła osoba. Co do rehabilitantów w szpitalach nie wywiązują się niestety z tego za co mają płacone. I nie tylko w szpitalach ja ostatnio dość ostro zwróciłam Ewie uwagę naszej zakładowej rehabilitantce bo zamiast skupić się na tym żeby z pacjentem poćwiczyć to ta sobie pogaduszki urządza. Ewa masz płacone za pracę a nie za gadanie więc chciała bym poćwiczyć. i proszę żebyś się skupiła na swojej pracy bo za to masz pensje w firmie i to nie małą.

Nie odważyła mi się cokolwiek odpowiedzieć bo wie że mam rację na dokładkę ja jestem w pewnym aspekcie chroniona przez mojego fizjoterapeutę i nie w tym sensie że mój główny fizjoterapeuta jej coś może powiedzieć. Ale oboje się znają. I środowisko rehabilitantów w moim mieście jest małe więc skutecznie może mieć popsutą opinie.

Wie tez o naszym forum kiedyś niby w żartach że Pana Piotra to poleciłam a jej nie. Na co ja na to żeby być poleconą na forum to musisz się o to postarać. Nie polecę rehabilitantki która nie wywiązuje się ze swojej pracy.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Czw 08 Pa, 2015   

Cóż.. ja tez byłam świadkiem wystąpienia p. Michała.. Stałam w drzwiach sali, razem z dwiema innymi pacjentkami i mówiąc wprost czułam wszechogarniające zażenowanie.. P. Michał gdakał dłuższą chwilę, bo ciężko to inaczej nazwać, obrażając Katję, strasząc Ją i nie dopuszczając do słowa..a wszystko to na środku oddziału..przy pacjentach, pielęgniarkach, paniach salowych.. Szkoda gadać.. a wszystko dlatego, że ośmieliła się na forum napisać swoje odczucia dotyczące kompetencji zawodowych p. Michała.. szczególnie, że sądząc z ciągu dalszego wątku, w swoich odczuciach nie jest odosobniona..
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
MADRZYC 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 57
Doczy: 18 Lut 2015
Posty: 8
Skd: WARSZAWA
Wysany: Sob 24 Pa, 2015   

Z dużym zaciekawieniem przeczytałem ostatnie wątki. I muszę stwierdzić, że macie drogie Panie klasyczną mentalność Kalego. Jak "dokładacie" na forum (praktycznie anonimowo) komuś - to jest OK. Ale jak już dostało się jednej z Was - prosto w oczy i to na cały oddział - oj to taka nieprzyjemna sytuacja!! A ona taka dobra i miła jest!!! A tu nagle usłyszała coś o sobie. Kto sieje wiatr - zbiera burzę. Pisałem wcześniej co sądzę o wpisach w takiej formie. Cieszę się, że chociaż jedna z autorek usłyszała opinię strony atakowanej. Powtórzę jeszcze raz - macie uwagi dotyczące pracy rehabilitanta - śmiało do gabinetu Ordynatora albo prosto do Profesora. I tam zgłaszajcie miłe Panie wasze uwagi, zastrzeżenia i cenne pomysły na poprawę. Możecie to przecież zrobić stadnie - tym samym kółkiem wzajemnej adoracji jak tu na forum. Śmiało drogie panie. Odwagi nie tylko na forum!!!!
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 24 Pa, 2015   

**
_________________
Beata8
Ostatnio zmieniony przez dorotabeata Wto 19 Sty, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 25 Pa, 2015   

MADRZYC, A wyobraź sobie że my się tu nie chowamy. Jeśli ja widzę że lekarz czy rehabilitant czy inna osoba nie wywiązuje się że swoich obowiązków powiem to tej osobie prosto w oczy. Tak samo w oczy umiem przyjąć np krytykę swojej osoby jeśli ten kto mi coś zarzuca ma rzeczywiście rację. A prawda jest niestety taka że rehabilitanci się nie wywiązują że swoich obowiązków i nie tylko w Otwocku sama tam byłam i widziałam jak to wygląda i to nie tylko w tym szpitalu. Tak jest w większości Polskich szpitali jeśli chodzi o rehabilitację

Dlaczego my pacjent mam tolerować taką sytuację przecież rehabilitanci czy lekarze mają płacone ze składek które są odciągane z naszych ciężko zarobionych pieniędzy oni nie leczą nas za darmo. Jeżeli się sumiennie wywiązuje w pracy że swoich obowiązków nikt nie zarzuci niekompetencji bo nie ma ku temu podstaw. Ale mieć pacjentów w nosie i jeszcze czuć się obrażonym tak jak Pan Michał że ktoś zwróci uwagę że się że swoich obowiązków nie wywiązuje wybacz ale to jest śmieszne.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Nie 25 Pa, 2015   

MADRZYC, tu nie chodzi o plucie jadem ani bieganie na skargę do Ordynatora. Internet daje tą wspaniałą możliwość (która jest oczywiście mieczem obosiecznym) wyrażenia swojej opinii do ogólnej wiadomości. Istnieją portale typu "znany lekarz", gdzie pacjenci oceniają lekarzy wedle swojego uznania i tym samym dają możliwość innym pacjentom zadecydowania czy chcą się u danej osoby leczyć czy nie. Lekarze występują tam pod swoim nazwiskiem i nikt nie robi z tego problemu. Masz całkowitą rację, że od rehabilitantów w szpitalach na oddziałach ortopedycznych nie wymaga się specjalnie wiele, ot, żeby jakoś spionizowali pacjenta, pokazali mu parę kroków o kulach, parę ruchów ręką i tyle. To ogromna szkoda, bo traci się wielki potencjał zarówno ludzki, jak i czas pacjenta, który mógłby wyjść do domu mając jakieś pojęcie o tym co ma robić dalej. Ale wpływu na to nie mamy.
Ja osobiście nie mam pretensji do p. Michała. Takie są warunki szpitalne, taki program rehabilitacyjny oddziału, tyle jest czasu na jednego pacjenta, itp.. Ostatecznie pacjent przebywa tam raptem kilka dni, z czego dwa jest "naćpany" :) Ale wiem, że można więcej..dużo więcej.. Ubolewam nad tym bardzo, szczególnie, że dla części z nas pobyt szpitalu w celu operacji biodra nie był ostatnim..
Nie spodobała mi się jedynie forma w jakiej wyraził swoje niezadowolenie..

P.S. Wiekszość z nas tu wcale nie jest anonimowa. Gdyby tak było, to p. Michał nie rozpoznałby Katji na oddziale..
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
MADRZYC 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 57
Doczy: 18 Lut 2015
Posty: 8
Skd: WARSZAWA
Wysany: Nie 25 Pa, 2015   

Miłe panie pozwólcie, że pociągnę temat dalej, bo po waszych postach widzę, ze zaczyna nam się rozmydlać wątek główny. Zacznę więc od dorotabeata - wybacz proszę te moje nieznośne maniery. Nazywam się Przemysłąw Mądrzycki i mieszkam w Warszawie. Jestem posiadaczem dwóch endo założonych w Otwocku. W obu przypadkach stawiał mnie na nogi rehabilitant który jest bohaterem tego wątku. Proponuję przeczytać go z uwagą od początku. Może zrozumiesz wtedy zachowanie naszego bohatera. Nie pochwalam takiego zachowania oczywiście, ale je rozumiem. Piszesz droga koleżanko, że trzeba się liczyć z uczuciami innych. Zgadzam się w 100%!!! Ale w kontekście tego wątku to czysta hipokryzja. Bo zaczęło się od zarzutów niekompetencji i nie wypełniania należycie obowiązków - w mojej ocenie nieuzasadnionych. I całkowicie zgadzam się z Tobą, że "nie każdy może sobie pozwolić na to co chce". Tylko że odnosisz to jedynie do naszego bohatera, ale już do uczestników tej dyskusji to chyba nie. Pewna niekonsekwencja prawda?
Droga Bonia, cieszę się, ze masz cywilną odwagę wyrazić prosto w oczy swoje zastrzeżenia i oczekiwania. Masz rację, że mamy prawo oczekiwać rzetelnej opieki od ludzi, którzy mają za to płacone. Tylko sposób realizacji wydaje mi się niewłaściwy. Personalny najazd gromadny na jednego rehabilitanta który "podpadł" autorce wątku to trochę mało na poprawę sytuacji.
Droga duska, - dziękuję za rzeczywistą i właściwą ocenę możliwości rehabilitacji na oddziale. Właśnie tak to wygląda i już. Natomiast szkoda, że wszystkie Panie tak się odżegnujecie od "biegania na skargę". Bo takie wzajemne popieranie się w postach typu " straszny i niekompetentny Michał" - sprawy nie załatwi. Ma swoich przełożonych, ma swój zakres obowiązków. Macie uwagi i zastrzeżenia - zgłoście to przełożonemu. Chcecie zmiany i poprawy - zróbcie to uczciwie i rzetelnie. Forma "walki o zmianę" uprawiana w tym wątku jest niestety trochę "z magla". Co do portali oceniających umiejętności lekarzy wypowiadałem się wcześniej. To że istnieją nie może sankcjonować świństw wypisywanych gdzie indziej. Pozdrawiam
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.