Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
memejson 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 36
Doczya: 10 Sie 2015
Posty: 14
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 11 Sie, 2015   Choroba Perthesa

Hej,

Mam chorobę Perthesa , wiek 26 lat. Wykryto to u mnie koło 20 roku życia, wcześniej lekarze mówili że udaję że mnie boli , bo nie chcę ćwiczyć na WF.
Nic nie było widoczne na zdjęciach RTG tak mówili lekarze.
Temat został odpuszczony , potem została wykryta choroba. I zaczeta praca itd, lekarz prowadząć mówił że jestem za wcześnie na operację.
Teraz chce wykonać operację , ale problem jest w tym że każdy mnie odsyła a to tu a to tam. Mam skierowanie prywatne z Lux Med na operacje a to jakaś pieczątka potrzeba z nf itd , chce załatwić od razu temat żeby iść do lekarza nawet prywatnie który mnie by zoperował i od razu zapisał na listę oczekujących . Niech mi ktoś pomoże bo nie mam zdrowia żeby aż latać i załatwiać , nie mam pojęcia nawet jak to załatwić.mieszkam w Wawie,Dziękuję z góry za pomoc.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 11 Sie, 2015   

memejson, witaj na forum.
Mieszkasz w stolicy więc sprawę masz dość łatwą. Lekarze i fizjoterapeuci w miejscu zamieszkania :)
Poczytaj forum a wszystko Ci się rozjaśni.
W razie wątpliwości zadawaj pytania w odpowiednich wątkach.
 
     
Grzesiek25 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 17 Sie 2015
Posty: 1
Skd: Turek
Wysany: Pon 17 Sie, 2015   CZEKA MNIE ARTROSKOPIA PROSZĘ O POMOC ! :)

Witam serdecznie jestem tutaj po raz pierwszy... i oczywiście nie ostatni :)
W 2013r miałem wypadek samochodowy po którym zacząłem się leczyć na biodro ponieważ pojawiły się jakieś (chrupnięcia) ... na obecna chwile juz wiem, że czeka mnie zabieg ponieważ mam uszkodzony obrąbek :(

Bardzo proszę Was wszystkich o jakieś informacje na temat tego gdzie można takie coś wykonać metodą artroskopową (ponieważ niechciałbym mieć 20cm śladu na nodze). I czy w ogóle jest taki zabieg możliwy na NFZ ? jeżeli tak to naprawdę proszę o jakieś namiary, najlepiej z wielkopolski.

POZDRAWIAM ;)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 17 Sie, 2015   

Witaj Grzesiek,
W dz. o artroskopii znajdziesz wiele odpowiedzi na pytania - zapraszam do lektury :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
wasiow 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczy: 15 Wrz 2015
Posty: 2
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 15 Wrz, 2015   

Cześć, z tej strony Marek, sympatyk forum :-)

Zarejestrowałem się m.in z tego powodu: http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=2167

To forum to kopalnia wiedzy. Dzięki wszystkim którzy uczestniczą w życiu forum dokładając swoją cegiełkę :-)
 
     
paulineeeczka 
Posiadaczka 6 śrub
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 26
Doczya: 24 Wrz 2015
Posty: 4
Skd: Biała Podlaska
Wysany: Czw 24 Wrz, 2015   

Witam :) Jestem Paulina, mam 17 lat. 2 lipca 2015 roku miałam robioną osteotomie Ganza. Czeka mnie jeszcze operacja drugiego bioderka :)
_________________
Nie bój się, wierz tylko!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 25 Wrz, 2015   

paulineeeczka, witamy na forum młodą osóbkę ze znacznym bioderkowym doświadczeniem. Zachęcam do zagłębienia się w wielu stronach forumowej wiedzy.
 
     
kylo1893 


Status: Przed
Doczy: 30 Wrz 2015
Posty: 0
Skd: Radom
Wysany: Sro 30 Wrz, 2015   

Witajcie, jestem Krzysiek z Radomia mam 32 lata. Rozpoznane zaawansowane zwyrodnienie obu stawów biodrowych z.... opisem lekarskim którego jeszcze nie rozumiem :-/
W najbliższych planach artroskopia biodra. Proszę o poradę gdzie szukać dobrych szpitali robiących takie zabiegi na NFZ i w miarę krótkim czasem oczekiwania? Koszt zabiegu prywatnie BARDZO duży.
Pozdro :-)
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 30 Wrz, 2015   

Witam nowe osoby w naszym gronie :)
Zachęcam do czytania forum - historie pacjentów czy polecane szpitale może pomogą na uzyskanie odpowiedzi?
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Soczewka 
soczewka
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 13 Pa 2015
Posty: 10
Skd: Wa-wa
Wysany: Pi 16 Pa, 2015   

Witam,
Od dłuższego czasu jestem obserwatorką tego znakomitego forum. Obecnie jako zalogowana, i od niedawna właścicielka trzech magicznych śrubek po Ganzu :-) To forum jest istną i jedyną kopalnią wiedzy za co bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
_________________
Każda chwila jest odpowiednia aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze....
 
     
Eliska 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 44
Doczya: 16 Pa 2015
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 16 Pa, 2015   

Witam,
Jestem przed operacją Ganza, mam 35 lat i umieram ze strachu, że umrę podczas lub po operacji, osieracając 2 dzieci i męża ;) Teraz mam niestety pogorszenie stanu biodra i ledwo chodzę. Postaram się wczytać w forum i znaleźć info o tym, co mogę zrobić, czyli o fizjoterapeutach i rehabilitantach :) Operację wyznaczył mi dr Sionek z Otwocka w lutym czyli czekam ok 3 lata, (chociaż dr. Sionek powiedział, że 1,5 roku, więc w sumie to nie wiem jak to wyjdzie). Jeszcze jestem bardzo zielona w kwestii bioder, także dziękuję za to wspaniałe forum, dzięki któremu nie mam poczucia kompletnego zagubienia i rozpaczy ;)
pozdrawiam wszystkich!
Eliza :)
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Pi 16 Pa, 2015   

Elisko.Spokojnie.Zaufaj lekarzom i nie myśl negatywnie.Ja jestem 4 i pół miesiąca po endo biodra.Operacja trwała 5 godzin i wiedziałam,że będzie ciężko,a jednak wszystko się udało.Ty też bądź dobrej myśli .Twoja operacja nie jest aż tak inwazyjna jak endo i trwa krócej więc obawy są bezpodstawne.Trzymam kciuki i pozdrawiam:)
_________________
Renia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 16 Pa, 2015   

Witak Eliska, głowa do góry :) będziesz sprawną osobą, jednak po swoim przypadku i innych znajomych mogę napisać że sprawność po Ganzu jest w dużej mierze zasługą umiejętnej rehabilitacji-którą możesz rozpocząć już teraz przed operacja.
Proponuję Ci przejrzeć dział o osteotomii Ganza jak i historie osób po tej operacji. Do przygotowań przedoperacyjnych pomocny będzie Ci dział ogólny. W razie pytań pisz - wspólnie pomożemy :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Soczewka 
soczewka
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 13 Pa 2015
Posty: 10
Skd: Wa-wa
Wysany: Pi 16 Pa, 2015   

Elisko głowa do góry dr Sionek jest świetnym specjalistą. Wiek,stan cywilny oraz liczbę dzieciaczków mam taki sam jak ty. Obawy przed operacją też miałam podobne... Wszystko jest ok. Sama operacja przebiegła w świetnej atmosferze jaką stwarzają lekarze i pielęgniarki w Otwocku więc uwierz mi, że po zabiegu sama stwierdzisz, że niepotrzebnie aż tak bardzo się bałaś. Pozdrawiam
_________________
Każda chwila jest odpowiednia aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze....
 
     
Eliska 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 44
Doczya: 16 Pa 2015
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 17 Pa, 2015   

Dziękuję za wszystkie słowa otuchy :) Ja się boję że coś pójdzie nie tak (wymyśliłam sobie zakażenie superbakterią oraz zakrzep ;) Jestem niestety panikarzem hipochondrykiem, chociaż kiedyś nie byłam ;)
No i się zamartwiam. Oraz strasznie dołuje mnie że nie mogę robić wszystkiego tego co normalnie ludzie robią czyli zwykle chodzenie na zakupy czy sprawne sprzątanie w domu.
Fajnie, że tutaj mogę doczytać , naprawdę wspaniałe miejsce :)
pozdrawiam! :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.