Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jazda na rowerze po operacji
tinapl 



Status: Endo x 1
Doczya: 13 Sty 2012
Posty: 125
Skd: Jastrzębie-Zdrój
Wysany: Sro 17 Lip, 2013   

Ja jestem 4 miesiące po operacji i na rowerze jeżdżę po 30 km 3-4 razy w tygodniu. Biodro fajnie się sprawuje :)
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sro 17 Lip, 2013   

ja czekam na endo... ale jestem po rozległym złamaniu jak i zmiazdzeniu lewej strony miednicy na rower wsiadłem stacjonarny 5 mies po wypadku i 8 po na zwykły pocatkowa były to krótkie odcinki lecz z niewielkim obciazeniem pózniej coraz wiecej....
dzis gdzie tylko moge jade rowerem lepiej sie czuje i nieboi jak przy chodzeniu pozdrawiam i zdrówka zycze
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Czw 18 Lip, 2013   

tinapl napisa/a:
Ja jestem 4 miesiące po operacji i na rowerze jeżdżę po 30 km 3-4 razy w tygodniu. Biodro fajnie się sprawuje :)

Tinapl a w jakim czasie po operacji wsiadłaś na ten rowerek szosowy ?
Cyryl startował od razu, ale ja nie mam takiej odwagi.
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
tinapl 



Status: Endo x 1
Doczya: 13 Sty 2012
Posty: 125
Skd: Jastrzębie-Zdrój
Wysany: Czw 18 Lip, 2013   

elba,
od czerwca jeżdżę, a operację miałam 27 lutego :)
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

Dziś na rehabilitacji terapeutka zaproponowała mi ćwiczenia na rowerku stacjonarnym.Zaznaczyła ,że przez 2 tygodnie bez obciążenia dwa razy po osim minut dziennie.Jestem 3 miesiące po operacji endoprotezy.Czy faktycznie mogę już zacząć ćwiczyć ?Kiedy Wy rozpoczęliście jazdę?
_________________
Renia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

Poczytaj ten temat od początku.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

Wiesz ciężko ci coś doradzić na podstawi wpisów twoich ja na swoim przykładzie powiem ci że dla mnie 3 miesiące po operacji to spokojnie można robić duże odległości na rowerku i moi znajomi mieli podobnie ,już nie wspomnę o pływaniu ale zaznaczam każdy i to tylko przykład mój i moich znajomych po endo Ja jestem 4,5 miesiąca po drugiej endo i wracam właśnie do pracy i nie jest to praca biurowa , może nie jest jeszcze idealnie ale nie stać mnie na więcej siedzenia ot życie i dojdę do siebie w pracy a tak po za tym to już nie widać że mam dwa biodra wymienione
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

Myślę więc ,że skoro rehabilitantka uważa,że mogę to pewnie tak.Zawsze jednak wolę się upewnić i zapytać o Wasze doświadczenia .
Bebe14 gratuluję tak szybkiego powrotu do sprawności.Ja wzięłam roczny urlop zdrowotny aby skupić się na rehabilitacji .Pozdrowionka dla wszystkich bioderkowiczów.
_________________
Renia
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

Ja 5 tygodni po zabiegu już usiadłem na rowerze stacjonarnym będąc na rehabilitacji i ani rehabilitant ani lekarz nie miarkowali czasu na rower tylko przypominali ze nie mogę nogi w biodrze zginać więcej niż 90 stopni aby nie zepsuć biodra.Pozdrawiam i życzę super sprawności....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

Mały bo Ty młody jesteś i dlatego,a ja już starsza pani więc muszę uważać na moje stare kości...hehe Żartuję i oczywiście dziękuję za zainteresowanie.
_________________
Renia
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

Nie każdy ma tak dobrze że może mieć roczny urlop zdrowotny i wiadomo że nie można sobie pozwolić na tak długą rehabilitacje bo pracodawca nam podziękuje za prace ..u mnie koledzy po 4 m-c wracają do pracy i nie widać że przeszli operacje biodra ale chodzą na rehabilitacje basen rower itp..no i zgubili brzuszki ;-) ale to dla zdrowia i bioderka ..pozdrawiam
_________________
pablo1971
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

Nie Renia wiek ale to ze co jakiś czas będąc na rehabilitacji pytałem co jesce mogę ćwiczyć tak samo pytałem o rower .I o prócz tego ze zabiegi były wymagane ja ćwiczyłem dwa razy dziennie do cego zachęcali również rehabilitanci ale nie każdy miał chęci co też jest ważne...A co do wieku miałem na pokoju pana po 4 tygodniach endo. który chodził bez kul i chodził jakby miał 40 lat i codziennie był w ruchu jak nie ćwiczył to spacerował ...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

maaly-22 napisa/a:
A co do wieku miałem na pokoju pana po 4 tygodniach endo. który chodził bez kul i chodził jakby miał 40 lat i codziennie był w ruchu jak nie ćwiczył to spacerował ...

Czy nie miał cementowej?
_________________
Beata8
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

Tak miał ale po mimo wieku 90 lat i takiej sprawności dziwili się wszyscy nie chodzi tylko o endo. ale i normalną sprawność nie to co my teraz.Co do endo cementowe to wiem ze i po 2 tygodniach można już chodzić a kulami się wszpierać bo widziałem...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 20 Sie, 2015   

Moja sąsiadka 3 tygodnie po endoprotezie już chodzi pod blokiem o jednej kuli i nie to że sama sobie to wymyśliła a pozwolił jej lekarz a jest po 70 i ma bezcementową ,już o sobie jak ja chodziłem nie będę wspominał Każdy jest inny jedni piszą że lekarz każe im odstawić kule a oni nie chcą mnie się pytał gdzie mam kule a nie miałem także nie ma zasady Do tego każdy organizm jest inny ,psychika to kolejna sprawa i chęć do pracy i jeszcze raz podkreślam nie dotyczy to każdego przypadku
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.