Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Moje bioderka
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

esca,
Gratulacje, 9 kilometrowy marsz bez bólu to jest Coś ........ !!

Twoja Mama miała dużo racji, zwracając uwagę na ustawienie Twojego barku i ramienia. Nasza miednica "zawieszona" jest właśnie na nich poprzez m.Najszerszy Grzbietu. Zrównoważona praca właśnie tego mięśnia jest warunkiem optymalnej pracy m.Pośladkowego Średniego.
Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, skąd u naszych Rodziców tak szeroka wiedza ......... :-)

Fizkom
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

Esca, gratuluję i cieszę się Twoim sukcesem :) Dbaj dalej o siebie i życzę kolejnych cudownych potwierdzeń sprawności :)

Fizkom, jak to nie wiesz skąd wiedzą to matki? z matczynej intuicji, wiedzy nie zawsze trzeba fachowo nabywać aby "skądś po prostu wiedzieć" i mieć pewność jej słuszności :) Ale o intuicji i wiedzy która sama przychodzi to już zupełnie inny, bardzo szeroki temat...a tu jest historia Eski.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

Esca. Napisałaś ze kucałaś, dziś dowiedzialam sie ze z dwoma endo bedzie to nie mozliwe i zakazane, czeka mnie druga endo więc sie dziwie...
_________________
Sylwia
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

Cytat:
z dwoma endo bedzie to nie mozliwe i zakazane
nie wiem czy jest zakazane, wiem że ja mogę. Kucam i jest mi z tym super.
Może zależy to od rozciągnięcia, nie wiem.
Pewnie fizjoterapeuci coś na ten temat napiszą.
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

esca, Bardzo się cieszę i gratuluję wytrwałości. Ale chodziłaś z kijkami? Serdecznie pozdrawiam :)
_________________
Beata8
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

Sylwia22 napisa/a:
dziś dowiedzialam sie ze z dwoma endo bedzie to nie mozliwe i zakazane, czeka mnie druga endo więc sie dziwie...
Nie wiem kto Ci to powiedział, ale to nie jest tak. Kucać możesz ale...
Trza dobrze kucać wg wytycznych lekarza i fizjo.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

esca, Cieszę się bardzo i gratuluje zuch dziewczyna ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Sylwia22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 31
Doczya: 23 Lip 2015
Posty: 43
Skd: Jabłonna
Wysany: Wto 11 Sie, 2015   

Esca a jakiego rodzaju masz endo, z długim trzpieniem? No na rechabiliracji fizjo mi tak powiedzial, i tak samo zasada głebokiego siadu bo wtedy trzpień wypycha kośc, ja już po sie w tym gupie co można a co nie...
_________________
Sylwia
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 11 Sie, 2015   

Dziękuję bardzo :dajeserce:

Sylwia22 napisa/a:
ja już po się w tym gubię co można a co nie...
"pilnuj swojego nosa" tzn. patrz co dla Ciebie jest dobre, jakie masz zalecenia, wskazania od operatora, fizjoterapeuty. Jeżeli nie będziesz kucać świat się nie zawali. Ja prawie całe życie nie kucałam i żyję. Nie kupowałam butów wiązanych i gites. :mrgreen:
Sylwia22 napisa/a:
jakiego rodzaju masz endo, z długim trzpieniem?
długi trzpień.
dorotabeata napisa/a:
Ale chodziłaś z kijkami?
chodziłam i chodzę. Kije dają mi taką sylwetkę jakiej nie znałam. Wymuszają ruch ramion, całych! od barku a nie od łokcia jak było do tej pory.
Jeżeli biodro było usztywnione (nie daj boże żadnego ruchu w tym miejscu) to chód nie przypominał chodu. To jakieś pokraczne wymachy rąk, naciąganie szyi, głowy... aby się nie przewrócić.

Kije wstawiają mnie w ramy. Nakazują określone ruchy i delikatnie podpierają. Oczywiście nie myślę tu o takim zwykłym chodzeniu z kijami jak z laską, jak to nieraz widać na ulicach.
Instruktor pokazał, nauczył mnie jak chwytać kije, kiedy wypuszczać... A ten dłuższy krok to dla mnie marzenie. :lol:
Moja głowa zna tylko krótki krok, stary wieloletni styl chodzenia, pokraczny jak diabli. Jeżeli tylko postawię taki krok natychmiast wpadam w stary schemat. Z automatu.
Dlatego dla mnie to bardzo ważna rzecz. Głowa nie zna takiego kroku i mam szansę na nowy schemat prawidłowego chodu.
To jest mój cel :arrow: Jak najwięcej chodzić wg nowego stylu tak aby stary wyleciał z głowy.

Oczywiście jest też cała reszta ale to już pryszcz.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Wto 11 Sie, 2015   

ale śmigasz :-D , super !
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 27 Sie, 2015   

Wczoraj minął roczek drugiego bioderka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pierwsze niedługo będzie miało 15lat, też niczego sobie.
A w ubiegłą sobotę byłam na weselu. 12 godz baletów, zabaw, tańczenia..... i nic. :viva: :viva: :viva: :viva:
Jestem bardzo happy, bardzo bardzo.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 27 Sie, 2015   

Gratuluję :) i pozdrawiam :)
_________________
Beata8
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 27 Sie, 2015   

Esca super czytać takie słowa taki post u mnie minął już rok i parę dni gdy rok temu o tym czasie stawiałem pierwsze kroki .Dziś robię wszystko nawet dach maluje który nie jest płaski po prostu cieszę się życiem .Czytając takie posty tez się cieszę ze inna osoba po zabiegu te ma się dobrze a Jeszcze Ty Esca którą Ciebie tu odebrałem odbieram jako dobrą radosną osobę inne osoby również bo miałem okazje i poznałem kilka osób z naszego forum osobiście i wieżę ze poznam więcej....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon 19 Pa, 2015   

Jestem zachwycona tą historią :-)
Zastanawiam się, czy ja będę tak żyła pełnią życia. Ale czy będę mogła bawić się z dziećmi bez ograniczeń? Szaleć w aquaparku, podnieś małego na ręce -ma obecnie 6 miesięcy. Czy tego się już nie da przeskoczyć? Samej operacji się tak nie boję, co tego jak będę żyła po niej czy lepiej bo bez bólu-czy gorzej bo bardzo ograniczona ? Czas chyba zacząć ćwiczyć-znaleźć dobrego fizjoterapeutę i do dzieła-choć terminu jeszcze nie mam...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 20 Pa, 2015   

sonce2000 napisa/a:
Czas chyba zacząć ćwiczyć-znaleźć dobrego fizjoterapeutę i do dzieła-choć terminu jeszcze nie mam

Dobre podejście, to zaprocentuje . Jeszcze i Ty nam napiszesz swoją historię, która innych podniesie na duchu - czego Ci gorąco życzę :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.