Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Rehabilitacja z NFZ - czy przysługuje
arbi 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 24 Sie 2012
Posty: 2
Skd: Katowice
Wysany: Pi 24 Sie, 2012   Rehabilitacja z NFZ - czy przysługuje

Witajcie!

Jestem 2 miesiące po endo biodra. Rehabilituje się prywatnie, ale już kończę. Dostałam informację, że przysługuje mi jednak rehabilitacja z NFZ pooperacyjna (do 6mscy po operacji), którą musi zlecić lekarz prowadzący. Czy możecie coś takiego potwierdzić i wskazać konkretny przepis bym miała argument w rozmowie z lekarzem, którą mam za kilka dni? obawiam się zbycia mnie, a jeśli coś mi przysługuje chciałabym to wykorzystac.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi

Pozdawiam,

H.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 24 Sie, 2012   

arbi, przeczytaj tutaj
 
     
arbi 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 24 Sie 2012
Posty: 2
Skd: Katowice
Wysany: Pi 24 Sie, 2012   

dziękuję,

jeśli jeszcze mogłabym zapytać o źródło tego, bo nie mogę znaleźć na stronach NFZ

Dziękuję
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 24 Sie, 2012   

arbi, nie znam źródła. Zapytaj autora tekstu.
 
     
becia73 
becia

Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 50
Doczya: 10 Lis 2010
Posty: 96
Skd: Krakow
Wysany: Sob 25 Sie, 2012   

na krakowskiej stronie NFZ jest coś o tym:
http://www.nfz-krakow.pl/...rt&idd=2&ida=31
 
     
ane 
ane
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 18
Skd: Polska
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

Witam kuzynka ma 12 maja operacje i mam kilka pytań ??

A jak to jest ze wstawaniem skoro operacja we wtorek jako druga niby?? to w środę już na nogi ja postawią?? czy możliwe być tak że w piątek lub sobotę lub niedziela wypis?? Bo tak się zastanawiam aby sobie zorganizować wolne na odebranie jej ze szpitala. Dodam tylko że choruje dziewczyna na chorobę układową - tocznia. Bo tak kilka dni zostanie u mnie w domu pod opieką :roll: mojej mamy lub teściowej :lol:

A kolejna ważna kwestia z rehabilitacją czy oni w szpitalu wypiszą nam skierowanie i uda mi się załatwić taka rehabilitację od razu w szpitalu by sobie codziennie jeździła na te zajęcia s domu, czy to trzeba odczekać faktycznie 6 tygodni i dopiero na rehabilitację śmigać ??

W sumie cały ten zabieg i opieka nad kuzynką to dość logistyczny plan musi być, bo w pracy tylko 3 dni udało mi się załatwić a wiem jak kiepsko przechodzie biedna operacje. Dziękuję z góry ane
_________________
Warto pomagać drugiemu człowiekowi, nie koniecznie finansowo :)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

ane napisa/a:
A jak to jest ze wstawaniem skoro operacja we wtorek jako druga niby?? to w środę już na nogi ja postawią??

Zazwyczaj pionizacja jest w pierwszej dobie po operacji.
ane napisa/a:
czy możliwe być tak że w piątek lub sobotę lub niedziela wypis?? Bo tak się zastanawiam aby sobie zorganizować wolne na odebranie jej ze szpitala

Wyjście ze szpitala jest zależne od bardzo wielu czynników.
ane napisa/a:
zy to trzeba odczekać faktycznie 6 tygodni i dopiero na rehabilitację śmigać ??

Rehabilitację - taką dobrą - warto zacząć jak najwcześniej. Już przez operacją. A po zabiegu jak najszybciej. Dobry terapeuta potrafi odpowiednio zająć się pacjentem.

Poczytaj sobie TUTAJ
 
     
ane 
ane
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 18
Skd: Polska
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

Tylko pytanie czy na NFZ w szpitalu w którym kuzynka ma mieć operację i jest oddział rehabilitacji dziennej da się szybko coś takiego załatwić czy znowu czekają nas przepychanki ?? :-?
_________________
Warto pomagać drugiemu człowiekowi, nie koniecznie finansowo :)
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

Musisz mieć przede wszystkim skierowanie od operatora na taka rehabilitacje w ramach NFZ a co on powie tego teraz nie wiesz może uważać że jest nie potrzeba albo jest za wcześnie albo wypisze i powinnaś wtedy to załatwić bez problemu
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

Co do rehabilitacji to jest dzienna i stacjonarna po zabiegu bardziej wszkazana jest rehabilitacja stacjonarna np na oddziale szpitala jeśli taki jest lub w ośrodku rehabilitacyjnym i innych tego typu placówkach .Na takiej rehabilitacji byłem i był lekarz który co dzień lub kilka sprawdzał stan zdrowia i postępów jak i tez całą dobe pielęgniarki i rehabilitacja która jak tylko kto chciał ćwiczyć to mugł od 8 do 18 .Moja osobista rada to udać się do ordynatora plcówki rehabilitacyjnym z piszem o terminie zabiegu i zapytac o miejsce wtedy moze być krótki czas oczekiwania lub odrazu z oddziału będzie przeniesiona ogólnie podobno osoby po szpitalu i zabiegu mają do 14 dni czas oczekiwania .Ja zrobiłem tak jak pisze i po zabiegu czekałem 2 dni na łozku ale to z powodu komplikacji po zabiegu znam szpital gdzie po zabiegu endo albo wypiszują do domu lub odrazu na oddział rehabilitacyjny .Rehabilitacja dzienna to się dojezdza na dane zabiegi i p;onich do domu co w pierwszych dniach moze mieć troche utrudnień .Co do wypiszu i Twojego wolnego poczekaj jeśli mozesz z tym do czasu po zabiegu bo bywa róznie moze być cud miód cego zycze a moze się co skomplikować .Ja miałem zaplanowane wstępnie zabieg a po miała być rehabilitacja odrazu ordynator na rehabilitacji powiedział mi tydzień dwa i po zabiegu będzie pan unasz czekamy a tu po 5 tygodniach dopiero byłem .Jesce jet plus bo na takiej rehabilitacji jest wiele zeczy przystosowanych pod osoby po zabiegu co ułatwia zycie w pierwszych dniach np łazienka .Pozdrawiam serdecznie i zycze duzo zdrówka...
ps co do skierowania czytają forum róznie z nim jest ja jesce w czasie pobytu na oddziale pytałem o rehabilitacje czy moge mieć i ze wstępnie rozmawiałem z ordynatorem rehabilitacji i przy wypisie dostałem skierowanie na cito więc poprostu w szpitalu rozmawiającz lekarzami lub ordynatorem pytaj o to
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
ane 
ane
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 18
Skd: Polska
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

ok Dziękuję postaramy zrobić się tak jak piszesz, ale w tym szpitalu nie ma oddziału stacjonarnego rehabilitacji a wątpię by na ortopedii kuzynkę trzymali 3 tygodnie by mogła sobie chodzić na rehabilitacje :-? Jest oddział w innym szpitalu ale tam się czeka kilka miesięcy, a ja muszę ją jakąś jej rehabilitacje wykombinować bo młoda 30 lat to raz, dwa jak pojedzie do siebie to nikt jej do miasta 15 km nie będzie dowoził codziennie na rehabilitacje a na domową nas po prostu nie stać. Znając termin zabiegu operacyjnego chciałyśmy wziąć skierowanie z przychodni i to załatwić niestety czegoś takiego nie da się zrobić. Jedyne co to prosić ordynatora o skierowanie by załatwić rehabilitacje na oddziale dziennym i codziennie dojerzdzać :cry:
_________________
Warto pomagać drugiemu człowiekowi, nie koniecznie finansowo :)
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

A nie ma uwasz lub w poblizu ośrodka rehabilitacyjnego czy cegoś w tym stylu jak miałem rehabilitacje z nfz w prywatnym centrum rehabilitacyjnym .Skąd jesteś jeśli moge zapytać wiedzieć...pozdrawiam
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
ane 
ane
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 18
Skd: Polska
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

Z Torunia !!!
_________________
Warto pomagać drugiemu człowiekowi, nie koniecznie finansowo :)
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

http://swiatprzychodni.pl...ilitacja/torun/ i Miejski Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Toruń Miejski Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży
Adres
ul. Łyskowskiego 15
87-100 Toruń
Tyle poprzez net znalazłem ale myśle ze jak popytasz to znajdziesz i tutaj napewno ktoś z Twojego miasta się znajdzie....
ps myśle ze admini i moderatozy nie usuną linku bo on jest jako pomoc
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.