Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: pasiflora
Sro 28 Wrz, 2011
Komórki Macierzyste
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sob 06 Gru, 2014   

pico1979 napisa/a:
U mnie zabieg pomógł na jakieś 3-5 miesięcy, niestety potem zaczęło się pogarszać. Dziś byłem na wizycie i czekam w kolejce na zabieg wszczepienia protezy stawu. Poniżej zdjęcia z przebiegu choroby. Lekarz powiedział, że są duże szanse przy wczesnym wykryciu choroby, gdy zmiany są już widoczne na zdjęciach to raczej tylko odciąganie terminu wymiany stawu.
Aha zabieg miałem robiony ze wszczepieniem komórek macierzystych pozyskanych ze szpiku pobranego z miednicy.

[url=http://images69.foto...b2m.jpg]Obrazek[/URL]


Witam!
Jestem b.zainteresowana leczeniem komórkami macierzystymi i czy możesz określić w którym osrodku miales zabieg, bo ja mam mieć konsultacje w Krakowie i jeśli miales tam i się nie powiodlo to może zmienie... pozdrawiam
_________________
krystyna
 
     
oAleksis 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 07 Gru 2014
Posty: 1
Skd: ŁÓDŹ
Wysany: Nie 07 Gru, 2014   

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałabym się zapytać o efekty leczenia komórkami macierzystymi. Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć, kto miał przeprowadzony taki zabieg? Zależy mi na informacji o ustąpieniu objawów bólowych. Czy naprawdę to działa? Proszę o odpowiedź i ewentualny kontakt. Mój email: aleksandra.hofman@gmail.com
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 12 Sty, 2015   

Witam wszystkich forumowiczów w Nowym Roku życząc ZDROWIA, ZDROWIA i ZDROWIA !

Tymczasem bardzo proszę o informację na temat komórek macierzystych, ostatnich efektów ich stosowania, w jakich ośrodkach itp.

Ponieważ niespodziewanie jadę do Wwy może ktoś poda mi namiar na specjalistę od komórek mac. wszczepianych by leczyć staw biodrowy, ponieważ u nas w Szczecinie brak takiego ośrodka.
Może na : kamtajz@op.pl,
z góry dziękuję
serdecznie wszystkich pozdrawiam

Krystyna
_________________
krystyna
 
     
wladek99 
wladek99
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 63
Doczy: 29 Sie 2010
Posty: 5
Skd: Polska
Wysany: Pon 23 Lut, 2015   komórki macierzyste - czy stosować?

Piszę tutaj ze względu na pytanie co do możliwości , potrzeby , wszczepiania komórek macierzystych. Ja jestem takim przypadkiem który zadawał sobie to pytanie 2 lata temu ale niestety na forum nie znalazłem nawet 1 pozytywnej opinii na temat komórek . Były opinie lekko negatywne ale ja nie zwróciłem na nie uwagi ponieważ uznałem że jestem takim przypadkiem któremu komórki pomogą . A wystarczy dobrze czytać forum i zastanowić się dlaczego nie ma pozytywnych opinii które zachęcają do wszczepiania komórek ? Miałem wszczepiane komórki w Łodzi i trudno zarzucić lekarzowi że powiedział nieprawdę . Powiedział że będą lepsze kąty - były - że będę mógł zakładać nogę na nogę - mogłem . Powiedziął że endoproteza w przyszłości musi być wstawiona ale ma nadzieję , że prawdopodobnie , że być może dopiero za 5 lat . Już miałem jedną nogę krótszą i lekarz mnie okreslił jako przypadek do naprawienia a to już jest - moim zdaniem - za późno. Po wyjściu ze szpitala rehabilitacja jeszcze przez miesiąc . Niestety chodzenie utrudnione , sprawiające ból i wizyta u doktora po pół roku który stwierdza że pan był przypadkiem któremu komórki powinny pomóc ale niestety nie pomogły . Mieliśmy nadzieję że panu pomogą ale niestety itd... W 2013 r. miałem wszczepione komórki w 2014 endoprotezę w prawym biodrze w 2015 w lewym biodrze - 2 tyg temu . Kredyt na komórki będę spłacał jeszcze przez dwa lata .

Pozdrawiam
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pon 23 Lut, 2015   

wladek99,
Niestety, Twoja historia i doświadczenie w temacie "komórek macieżystych" nie są odosobnione. Gdzieś pisałem o tym na Forum, że zazwyczaj tak to się właśnie kończy. Szkoda tylko pieniędzy i szkoda czasu bo jedno i drugie można przecież wykorzystać w zupełnie inny - lepszy sposób. Właśnie w tym wciąż mówimy na Forum Bioderko.

Czekamy na Twoje relacje dot. rehabilitacji po ostatniej operacji.


Powodzenia,
Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Sro 25 Lut, 2015   

Ja z komórek macierzystych nie korzystałam, ale zdecydowałam się na osocze bogatopłytkowe. Zachorowałam na MIZS (już) 19 lat temu. Choć w przypadku chorób autoimmunologicznych nie poleca się tej metody ze względu na specyfikę choroby(autoagresja), to ponieważ nie biorę leków modyfikujących chorobę itd, a wyniki krwi mam w normie, lekarz się zgodził. Zastrzyki bardzo pomogły(miałam łącznie zrobionych 6-do różnych stawów). Bardzo poprawiło mi się funkcjonowanie, uczucie trzeszczenia i suchości w stawach bardzo się zmniejszyło.
 
     
Janusz_And 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 68
Doczy: 16 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 17 Kwi, 2015   

Witam,
Przeczytałem uważnie ten i podobny wątek o komórkach macierzystych i jestem w rozterce na ile ta metoda jest skuteczna, a na ile jest formą wyciągania kasy od pacjentów. Dzwoniłem do Łodzi (Szpital w Brzezinach) gdzie powiedziano mi, ze koszt to 6.5 tys PLN. Podobno robi to również Szpital Damiana w Warszawie. Czy ktoś zna efekty zabiegów metodą komórek macierzystych w obu tych ośrodkach ? W Łodzi powiedzieli mi, że "NFZ już tego nie finansuje" Czyli rozumiem, że finansował i przestał. Dlaczego ?

Od pół roku mam bóle w stawie biodrowym i ograniczenia ruchu, spacery przestały mi sprawiać przyjemność. Rower też coraz mniej. Diagnoza po RTG: asymetryczne ustawienie miednicy, szczyt prawego talerza biodrowego ustawiony wyżej o 17 mmm. Zgrubienia krawędzi powierzchni stawowych w obu stawach biodrowych. Zwężenie górnej części szpary stawowej lewego stawu biodrowego.
USG. Zarys głowy kości udowej z cechami owalizacji, na przedniej krawędzi panewki/ w obrębie obrąbka zmiany zwyrodnieniowe w postaci zwapnienia/ostaofitozy, w jamie stawu biodrowego bez ewidentnych cech wysięku, bez cech obrzęku błony maziowej . Śc. m.biodrowo lędźwiowego bez ewidentnych zmian. Niewielkie zmiany degeneracyjne w przyczepie ścięgna bliższego m. prostego uda oraz śc.m. przywodziciela długiego. Niewielkie nierówności zwyrodnieniowe na powierzchni krętarza większego na przyczepie ścięgien mięśnia pośladkowego średniego i niższego, kaletka krętarza w. bez ewidentnych zmian.

Lekarz dał mi skierowanie na wszczepienie endoprotezy i skomentował, "może Pan z tym jeszcze poczekać 1-2 lata ale na Zachodzie już by to operowali".

Na Forum doczytałem, ze oprócz endoprotezy istnieją inne techniki rozwiązywania takich problemów. Od czego to zależy ?

Pozdrawiam
_________________
Janusz
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 17 Kwi, 2015   

Ja poznałem dwie osoby co tego próbowały z tymi komórkami jedna w Rzeszowie duga właśnie w Łodzi i obydwie miały operacje wstawienia endoprotezy na początku miesiąca tak jak ja. A że to kompan z sali to go troszkę wypytałem i właśnie tego próbował zapłacił kila tysięcy bo o ile pamiętam nie jest to refundowane przez NFZ ale na 100% tego akurat nie pamiętam Ale skoro obydwie maja endoprotezy wstawione to znaczy że im nie pomogło ale zaznaczam że ja się na tym kompletnie nie znam i z tym nie miałem doczynienia to swojej opinie nie mogę wyrazić i musisz zapytać się osób co to miały robione ,ewentualnie mogę ci dać namiary do kolegi co tego próbował ale i tak miał robiona endoprotezę
 
     
Janusz_And 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 68
Doczy: 16 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 17 Kwi, 2015   

Dzięki za informacje. Będę wdzięczny za kontakt do Twojego kolegi, który miał bezskuteczny zabieg z komórkami macierzystymi, pozdrawiam
_________________
Janusz
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Pi 17 Kwi, 2015   

Janusz_And napisa/a:

Od pół roku mam bóle w stawie biodrowym i ograniczenia ruchu, spacery przestały mi sprawiać przyjemność. Rower też coraz mniej. Diagnoza po RTG: asymetryczne ustawienie miednicy, szczyt prawego talerza biodrowego ustawiony wyżej o 17 mmm. Zgrubienia krawędzi powierzchni stawowych w obu stawach biodrowych. Zwężenie górnej części szpary stawowej lewego stawu biodrowego.
USG. Zarys głowy kości udowej z cechami owalizacji, na przedniej krawędzi panewki/ w obrębie obrąbka zmiany zwyrodnieniowe w postaci zwapnienia/ostaofitozy, w jamie stawu biodrowego bez ewidentnych cech wysięku, bez cech obrzęku błony maziowej . Śc. m.biodrowo lędźwiowego bez ewidentnych zmian. Niewielkie zmiany degeneracyjne w przyczepie ścięgna bliższego m. prostego uda oraz śc.m. przywodziciela długiego. Niewielkie nierówności zwyrodnieniowe na powierzchni krętarza większego na przyczepie ścięgien mięśnia pośladkowego średniego i niższego, kaletka krętarza w. bez ewidentnych zmian.

Lekarz dał mi skierowanie na wszczepienie endoprotezy i skomentował, "może Pan z tym jeszcze poczekać 1-2 lata ale na Zachodzie już by to operowali".

Na Forum doczytałem, ze oprócz endoprotezy istnieją inne techniki rozwiązywania takich problemów. Od czego to zależy ?

Pozdrawiam


Zależy to od tego, czy bezkrytycznie przyjmiesz słowa lekarza uznając jego opinię jako jedynie rozstrzygającą w zakresie własnego zdrowia. W mojej ocenie postawienie diagnozy i zadecydowanie o protezoplastyce w oparciu wyłącznie o badania obrazowe jest niepełne: statyczny obraz RTG/USG niewiele wnosi co to ustalenia przyczyny Twojego problemu. Możesz oprócz opinii lekarskiej zasięgnąć porady dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty. Jest szansa, że perspektywa nieuniknionej endoprotezy może być:
a) odsunięta w czasie
b) fizjoterapeutyczne/osteopatyczne przygotowanie przedoperacyjne zmniejszy/zniweluje ryzyko pooperacyjnych powikłań i przyśpieszy przywrócenie sprawności

Nawiasem mówiąc, na Zachodzie leczenie operacyjne byłoby poprzedzone kilkumiesięczną rehabilitacją (takie są założenia m in. Amerykanów w leczeniu pacjentów ortopedycznych/bólowych) ale przypuszczam, że lekarz już o tym Ci nie wspomniał.
Pozdrawiam,
Daniel
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Janusz_And 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 68
Doczy: 16 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 18 Kwi, 2015   

Dziękuję za uwagi. Byłem na 15 seansach rehabiiltacji w Centrum Damiana. Było lepiej przez 1 -2 miesiące. Owszem, jeden z Panów twierdził <dawniej nie było operacji i ludzie dawali sobie radę > ale taka informacja niewiele mi pomogła. Pozdrawiam.
_________________
Janusz
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Nie 19 Kwi, 2015   

Janusz_And napisa/a:
Dziękuję za uwagi. Byłem na 15 seansach rehabiiltacji w Centrum Damiana. Było lepiej przez 1 -2 miesiące. Owszem, jeden z Panów twierdził <dawniej nie było operacji i ludzie dawali sobie radę > ale taka informacja niewiele mi pomogła. Pozdrawiam.


Czy przechodząc rehabilitację zachowano metodykę postępowania terapeutycznego? Mam na myśli zebranie wywiadu, wykonanie badania fizykalnego, postawienie diagnozy oraz wdrożenie terapii z określeniem celów krótko i długoterminowych?
Jeśli tak, to:
Jaka była diagnoza funkcjonalna?
Jakie cele terapeutyczne postawiono?
Jakimi metodami dążono do ich osiągnięcia? (np. /masaż/terapia funkcjonalna/terapia powięziowa)
Jeśli nie, to:
taka rehabilitacja rzeczywiście niewiele mogła wnieść.
Moja rada: znajdź holistycznie pracującego fizjoterapeutę i/lub osteopatę. Jesteś z Warszawy więc o takiego specjalistę jest w stolicy nietrudno.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Janusz_And 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 68
Doczy: 16 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 19 Kwi, 2015   

Pokazałem moje wyniki RTG i USG, nie wiem jakie z tego wyciągnięto wnioski diagnozo-terapeutyczne. Miałem trochę masażu (dość bolesny, gdy w okolicach wewnętrznej części uda), trochę rozciągania, ćwiczenia izometryczne itp.
_________________
Janusz
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Pon 20 Kwi, 2015   

Janusz_And napisa/a:
Pokazałem moje wyniki RTG i USG, nie wiem jakie z tego wyciągnięto wnioski diagnozo-terapeutyczne.
Miałem trochę masażu (dość bolesny, gdy w okolicach wewnętrznej części uda), trochę rozciągania, ćwiczenia izometryczne itp.

Jeśli postawiono diagnozę funkcjonalną w oparciu o badania obrazowe nie sprawdzając uprzednio funkcji i napięć tkanek w ciele to tak wyciągane wnioski i cele terapeutyczne były błędne a zaplanowana terapia nie mogła przynieść zadowalających rezultatów. Jeszcze raz przejrzyj mój powyższy post.
Powodzenia,
Daniel
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Pi 23 Pa, 2015   

Byłam na zabiegu z komórek macierzystych- miesiąc temu. Poprawa jest bardzo duża. Na początku było lepiej, a z każdym dniem robi się coraz lepiej. Podobno podczas ruchu, komórki pracują i wtedy się poprawia. Od miesiąca intensywna rehabilitacja i poprawa jest bardzo znacząca. Zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresów. Mam IV st zmian zwyrodnieniowych. Zdziwiłam się że tak się poprawiło, bo po osoczu bogatopłytkowym nie było takiego efektu. Komórki się u mnie sprawdziły bardzo, pomimo że wielu osób uważało że to wymysł i że zabieg jest zbyteczny. :)
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.